تحلیل تکنیکال قیمت ترون : اردیبهشت ۱۴۰۱

  • 19 اردیبهشت 1401
  • بروزرسانی:
  • بدون نظر
  • 3 دقیقه
  • 86 نفر
5/5 - (2 امتیاز)
۵/۵ - (۲ امتیاز)

ترون یکی از ارزهای دیجیتال محبوب سال ۲۰۲۱ بود، ارزی که با هدف ایجاد بستری مناسب برای ساخت محتوای دیجیتالی روی بستر بلاک چین ایجاد شد. این ارز، سودای ایجاد پلتفرمی مشابه گوگل را دارد که تولید کنندگان محتوا و کاربران می‌توانند در آن به درآمدی قابل توجه دست یابند. همچنین در این پلتفرم غیرمتمرکز، بخش اعظمی از تصمیم‌گیری ‌های مهم به تولیدکنندگان محتوا سپرده می‌شود.

قیمت ترون در نیمه اول سال ۲۰۲۱ در کمتر از ۴ ماه، حدود ۵۰۰ درصد رشد کرد. اما در نیمه دوم همین سال و در سال ۲۰۲۲، قیمت ترون دچار یک ریزش فرسایشی شد. تا جایی که بسیاری از هولدرهای این ارز تصمیم به فروش ترون های خود گرفتند.

قبل از شروع باید خدمتتان عرض کنم که ویدئوی این تحلیل بصور کامل در زیر آمده است و می‌توانید به جای مطالعه این متن به آن مراجعه کنید:

تحلیل ارز ترون را با تایم فریم هفتگی آغاز می‌کنیم. ترون در تایم فریم هفتگی به میدلاین کانال صعودی خود رسیده است. این کانال تعداد برخوردهای مناسبی در سقف و کف دارد و این باعث می‌شود که اعتبار این کانال افزایش یابد.

تحلیل ترون با تایم فریم هفتگی

اما تحلیل ارز ترون در تایم فریم روزانه، جذاب‌تر است. در تایم فریم روزانه ترون کانال صعودی خود را به سمت بالا شکسته است و در حال تثبیت در بالای آن است. این ارز برای صعود مجدد نباید به زیر سقف این کانال وارد شود.

تحلیل ترون در تایم فریم روزانه

نکته بعدی در رابطه با تحلیل ارز ترون در تایم فریم روزانه، شکست مقاومت ۰.۰۷ دلار است. قیمت بعد از شکست و پولبک به این سطح، به سمت اهداف بالاتر حرکت کرد. این اتفاق را می‌توان یکی از اصلی‌ترین دلایل صعود اخیر ترون برشمرد.

شکست مقاومت 0.07 ترون

در ادامه، میانگین های متحرک ۱۰۰ و ۲۰۰ روزه را روی نمودار ترون مشاهده می‌شوند. ترون در تایم فریم روزانه توانسته است میانگین های متحرک ۱۰۰ و ۲۰۰ روزه خود را بشکند و این اتفاق می‌تواند رشد قیمت را سریع‌تر کند.

نمودار ترون

در کوتاه مدت با توجه به برخورد قیمت به خط روند نزولی، میدلاین کانال هفتگی، و وقوع یک واگرایی در اندیکاتور RSI، احتمال این‌که شاهد یک اصلاح قیمتی در ترون باشیم وجود دارد.

تحلیل رمز ارز ترون

در آخر و برای جمع‌بندی تحلیل قیمت ارز ترون لازم است به این نکته اشاره کنیم که در صورت اصلاح قیمت تا محدوده ۰.۰۷ دلار، می‌توان با ریسک کمی خرید انجام داد و همچنین در صورتی که شاهد یک کندل سبز تا نوک شدوی کندل قبلی باشیم، می‌توان امیدوار بود که قیمت به روند صعودی خود ادامه دهد.

تحلیل ارز TRX

می توانید مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *