تحلیل قیمت اتریوم و بررسی روند آن در آذر ماه ۱۴۰۰

  • 2 آذر 1400
  • بروزرسانی: ۴ اسفند ۱۴۰۰
  • بدون نظر
  • 3 دقیقه
  • 835 نفر
2/5 - (1 امتیاز)
۲/۵ - (۱ امتیاز)

اتریوم دومین رمز ارز بود که بعد از بیت کوین سر به عرصه ظهور گذاشت و همواره با قدرت فراوان در حال داد و ستد در بازار ارزهای دیجیتال است. این ارز دیجیتال که رنک ۲ بازار را از لحاظ حجم بازار برای خود کسب کرده است، امروز ۳ آذر ۱۴۰۰ قیمتی برابر ۴۳۴۸ دلار برابر ۱۲۶,۵۷۳,۷۵۳ تومان با قیمت تتر ۲۹۱۱۰ دارد و در یک محدوده مقاومتی در حال نوسان است.

در این مقاله قصد داریم به تحلیل تکنیکال اتریوم بپردازیم و روند قیمتی آن را در چند ماه اخیر بررسی کنیم.

تحلیل تکنیکال اتریوم امروز ۳ آذر ۱۴۰۰

برای تحلیل قیمت اتریوم  ابتدا روند قیمتی را در تصویر زیر در تایم فریم هفتگی می بینیم.

همانطور که در این تصویر می بینیم  اتریوم از ۲۳ مارس ۲۰۲۰ وارد یک کانال صعودی شده و یک روند مثبت را برای خود تشکیل داده است؛ به نحوی که توانسته یک رشد بیش از ۴۰۰۰ درصدی را تجربه کند و قیمت ۴۸۴۱ دلار را برای خود به ثبت برساند. اکنون حدود ۱۱ درصد قیمت اتریوم پایین تر از زمان اوج خود در تاریخ ۱۹ آبان ۱۴۰۰ است.

اما شواهد و قراین نشان می دهد حرکت در کانال صعودی فعلا ادامه دارد و فتح قله های جدید برای اتریوم دور از انتظار نیست، ولی نکته مهمی که در خصوص اتریوم باید توجه کرد، همبستگی قیمت آن با قیمت بیت کوین است. پس برای تحلیل اتریوم حتما باید به بیت کوین نیز توجه کنید.

برای آنکه روند قیمتی اتریوم را بهتر پیش بینی کنیم نیاز است وارد تایم فریم روزانه شویم. چارت قیمتی اتریوم در تایم روزانه در ادامه آورده شده است.

همانطور که در چارت قیمتی روزانه مشاهده می کنید، اتریوم در یک محدوده مقاومتی که با دو خط مشکی نشان داده شده است، گیر افتاده و در این ناحیه چند روزی است درجا زده است. در صورتی که اگر از این محدوده به سمت بالا بگذرد احتمالا تا سقف قبلی پیش روی می کند و پس از آن محدوده مقاومتی دیگر، محدوده بنفش رنگ یعنی خط میانه کانال در ۷ هزار دلار است.

اما در صورت ریزش چه خواهد شد؟

قبل از پاسخ به این سوال بار دیگر در تصویر زیر به چارت دقت کنید.

در صورت ریزش قیمت و شکست محدوده مقاومتی (دو خط مشکی ) به سمت پایین اولین محدوده حمایتی، خط کف کانال است که می تواند معتبر باشد. خطوط  حمایتی دیگر به ترتیب ۳۵۸۷ و ۲۷۹۷ تتری است که قیمت می تواند در تمامی این سطح ها به سمت بالا برگردد. اما بار دیگر تاکید می کنم به دلیل همبستگی اتریوم و بیت کوین باید این دو ارز را با یکدیگر مورد بررسی قرار داد.

تحلیل فوق صرفا یک نظر شخصی است و هیچ پیشنهاد خرید یا فروشی در آن مطرح نیست.

می توانید مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *