تحلیل تکنیکال بیت کوین آپدیت ۲۰ مهر ۱۴۰۱

 • 4 فروردین 1400
 • بروزرسانی: ۲۵ مهر ۱۴۰۱
 • ۸ نظر
 • 15 دقیقه
 • 6039 نفر
4.5/5 - (35 امتیاز)
۴.۵/۵ - (۳۵ امتیاز)

پیش بینی آینده ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری در این بازار ضروری است. اگرچه نمی‌توان آینده قیمت ها را به طور دقیق پیش بینی کرد اما با بررسی حرکات قیمت در گذشته، می‌توان درک نسبت به وضعیت بازار به دست آورد. در این میان ارز دیجیتال بیت کوین، به عنوان اولین و بزرگ ترین ارز دیجیتال دنیا، اهمیت زیادی برای تحلیل گران دارد. این ارز سردمدار دنیای ارزهای دیجیتال است و با بررسی دقیق آن می‌توان دید خوبی نسبت به کل بازار ارزهای دیجیتال پیدا کرد. پس از خواندن مقاله تحلیل تکنیکال بیت کوین، موقعیت تکنیکالی قیمت بیت کوین را متوجه خواهید شد. سپس می‌توانید از طریق صرافی ارزپایا نسبت به خرید بیت کوین اقدام کنید.

ارزپایا با نرخ کارمزد بسیار پایین (۲ هزار تومان کارمزد به ازای ۱ میلیون تومان خرید/فروش)، امنیت بالا، پشتیبانی ۲۴ ساعته و رابط کاربری ساده، اینجاست تا تجربه شیرینی از سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال برای شما رقم بزند. شما در ارزپایا می‌توانید به طور آنی و به هر میزان که تمایل دارید، بیت کوین بخرید و بفروشید چراکه بازار ارزپایا بسیار پویاست و محدودیتی در سفارش خرید یا فروش وجود ندارد. برای ثبت نام در ارزپایا روی این لینک کلیک کنید.

تحلیل تکنیکال بیت کوین امروز

تحلیل تکنیکال بیت کوین را با تایم فریم روزانه آغاز می‌کنیم. همان‌طور که پیش‌تر اشاره کرده بودیم، محدوده مقاومتی بیت کوین در ۲۰۵۰۰ دلار قرار دارد. در روزهای گذشته قیمت بعد از برخورد به این سطح، دامپ شد و در حال حرکت به سمت کف حمایتی خود یعنی محدوده ۱۸۵۰۰ است. انتظار داریم که قیمت بعد از برخورد به این سطح حمایتی، یک نوسان مثبت داشته باشد.

تحلیل تکنیکال بیت کوین 20 مهر 1401

در ادامه تایم فریم به چهار ساعته تغییر داده شده است. بیت کوین در تایم فریم ۴ ساعته در یک کانال صعودی قرار داشت که مدتی قبل کف این کانال را از دست داد و به‌نظر می‌رسد یک روند نزولی جدید در راه باشد. با این وجود به‌دلیل این‌که سطح ۱۹۰۰۰ دلار پیش‌تر باعث پامپ قیمت شده، احتمال یک رشد قیمتی به‌صورت موقت دور از ذهن نیست. اما در نهایت به‌نظر می‌رسد که قیمت باید بار دیگر سطح ۱۸۵۰۰-۱۸۰۰۰ دلار را تاچ کند تا بتواند با جمع کردن سفارشات خرید، به سمت بالا حرکت کند.

تحلیل BTC در 20 مهر 1401

تحلیل تکنیکال ارز بیت کوین صرفا جنبه آموزشی دارد و پیشنهاد خرید و فروش نیست.

تحلیل تکنیکال بیت کوین ۶ مهر ۱۴۰۱

قیمت بیت کوین در ماه‌های اخیر روندی نزولی در پیش گرفته و همین موضوع باعث شده بسیاری از معامله‌گران، نگران سرمایه‌های خود باشند. به‌‌همین دلیل تصمیم گرفتیم با توجه به استقبال شما کاربران عزیز از ویدیوهای تحلیل موجود در اینستاگرام ارزپایا، به‌صورت هفتگی تحلیل تکنیکال بیت کوین را در وبلاگ ارزپایا منتشر کنیم. با تحلیل قیمت ارز بیت کوین همراه ما باشید.

قیمت بیت کوین در روزهای اخیر بسیار پر نوسان بود و شاهد افزایش و کاهش هیجانی قیمت بودیم. این نوسانات در محدوده قیمتی ۱۹۵۰۰ رخ داد. محدوده‌ای که شاید بتوان از آن به‌عنوان مهم‌ترین سطح بیت کوین یاد کرد. این سطح در گذشته حمایت مهمی برای قیمت محسوب می‌شد اما با ریزش قیمت به زیر این سطح، این محدوده در نقش یک مقاومت عمل می‌کند. شکست و تثبیت قیمت بالای محدوده ۱۹۵۰۰ برای شروع یک روند صعودی الزامی است.

تحلیل بیت کوین 6 مهر 1401

نکته بعدی که می‌توان در رابطه با نمودار قیمت بیت کوین به آن اشاره کرد، دلیل رفتار هیجانی قیمت در روزهای اخیر است. اگر به تصویر زیر دقت کنید، زمانی که قیمت برای مدتی نسبتا طولانی رنج یا خنثی می‌شود، (محدوده مشخص شده با مستطیل) پس از مدت کوتاهی یک حرکت شارپ یا تند و تیز رخ می‌دهد. دلیل این اتفاق دخالت‌هایی است که نهنگ‌ها (افراد یا سازمان‌هایی که مقدار زیادی بیت کوین دارند) روی قیمت بیت کوین اعمال می‌کنند و دلیل این موضوع نیز لیکویید کردن افراد مختلف است (برای آشنایی با مفهوم لیکویید به مقاله لیکویید چیست مراجعه کنید). به‌عبارتی وقتی نقدینگی در بازار کاهش می‌یابد و قیمت برای مدتی رنج می‌شود، نهنگ‌ها با دستکاری قیمت سعی در لیکویید کردن معامله‌گران دارند تا از این طریق کسب سود کنند. به‌همین دلیل همیشه تاکید می‌‌شود که در معاملات خود از حد ضرر استفاده کنید.

تحلیل BTC مهر ماه 1401

قیمت بیت کوین بعد از شکست فیک محدوده ۱۹۵۰۰، مجددا به زیر این محدوده وارد شده، به‌همین دلیل اصلاح بیشتر قیمت در روزهای آینده دور از ذهن نیست. همچنین محدوده حمایتی ۱۸۵۰۰ می‌تواند در نقش یک حمایت کوتاه مدت برای قیمت عمل کند اما نمی‌توان انتظار شکل‌گیری یک روند صعودی پر قدرت از این محدوده را داشت. تا مشخص شدن وضعیت بیت کوین بهتر است روی آلت کوین‌های دیگر مثل اتم که نمودار جذاب‌تری دارند بیشتر تمرکز کنید.

پیشنهاد مطالعه: پیشنهاد می‌کنیم که قبل از خرید ارز مانا، تحلیل تکنیکال مانا را در مجله ارزپایا مطالعه کنید.

تحلیل تکنیکال بیت کوین ۳۰ شهریور ۱۴۰۱

قیمت بیت کوین در دو هفته اخیر، روند عجیب و قریبی را تجربه کرد، به‌طوری که قیمت این کوین طی چند روز از محدوده ۱۸۵۰۰ تا ۲۲۷۰۰ دلار پامپ شد و بلافاصله از همین محدوده تا ۱۸۵۰۰ ریزش کرد. این نوسان شدید باعث لیکویید شدن میلیون‌ها دلار از دارایی کاربران شد. در این مقاله می‌خواهیم نگاهی کوتاه اما جامع به نمودار قیمت بیت کوین داشته باشیم. با تحلیل قیمت ارز بیت کوین همراه ما باشید.

تحلیل تکنیکال بیت کوین را با تایم فریم هفتگی آغاز می‌کنیم. در تایم فریم هفتگی قیمت بیت کوین در یک کانال صعودی بلند مدت چندین ساله در حال نوسان است. اما متاسفانه این کانال در هفته‌ها اخیر شکسته شده و همین موضوع زنگ خطر شروع یک روند نزولی جدید را به صدا در می‌آورد.

تحلیل بیت 30 شهریور 1401

اگر یک میانگین متحرک ۲۰۰ روزه روی قیمت بیت کوین بیاندازید، قیمت این کوین از سال ۲۰۱۵ تا به امروز همیشه بالای این میانگین قرار داشته است. اما با این حال در هفته‌های اخیر برای اولین بار قیمت بیت کوین زیر این میانگین متحرک تثبیت شده است. وقوع این اتفاق همزمان با شکست کانال صعودی این ارز، سناریو ریزش قیمت در هفته‌های آینده را تقویت می‌کند.

تحلیل روند بیت کوین 30 شهریور 1401

در ادامه تحلیل تکنیکال بیت کوین، تایم فریم به روزانه تغییر داده شده است. در تایم فریم روزانه محدوده حمایتی ۱۸۵۰۰ تا ۱۸۰۰۰ دلار از ریزش قیمت بیت کوین جلوگیری می‌کند. به‌عبارتی تا زمانی که قیمت این محدوده حمایتی را از دست ندهد، سناریو ریزش قیمت منتفی است. با این وجود با توجه به برخورد مکرر قیمت بیت کوین به این محدوده، می‌توان گفت که توان حمایتی این محدوده کاهش یافته و در صورت عدم افزایش قیمت در روزهای آینده، احتمال شکست این محدوده افزایش می‌یابد.

تحلیل روند BTC

جمع‌بندی

با توجه به شکست کانال صعودی بیت کوین در تایم فریم هفتگی و تثبیت قیمت زیر میانگین متحرک ۲۰۰ روزه، روند بیت کوین در تایم فریم هفتگی (بلند مدت) نزولی است. در تایم روزانه اما ریزش قیمت بستگی به حفظ یا شکست محدوده حمایتی ۱۸۰۰۰-۱۸۵۰۰ دلار دارد. در صورت شکست این محدوده ریزش قیمت آغاز می‌شود.

پیشنهاد مطالعه: پیشنهاد می‌کنیم که برای مطلع شدن از روند قیمتی ارز اتم، مقاله تحلیل تکنیکال اتم را مطالعه کنید.

تحلیل تکنیکال بیت کوین ۱۶ شهریور ۱۴۰۱

با نگاهی به گذشته بیت کوین قیمت این ارز هیچ‌گاه زیر میانگین متحرک ۲۰۰ روزه (در تایم فریم هفتگی) تثبیت نشده است. با این حال قیمت این کوین در روزهای گذشته برای اولین باز زیر MA 200 روزه تثبیت شد و این اتفاق، احتمالا باعث رکودی شدن بازار در ماه‌های آینده شود.

تحلیل بیت کوین 16 شهریور 1401

همچنین کانال صعودی بلند مدت بیت کوین در حال حاضر شکسته شده است و در صورت عدم برگشت قیمت به داخل کانال، ریزش بیشتر قیمت دور از ذهن نیست.

تحلیل BTC در 16 شهریور 1401

در ادامه، تایم فریم به روزانه تغییر داده شده است تا دیدگاه کامل‌تری از روند قیمت بیت کوین داشته باشیم. اگر به تصویر پایین دقت کنید، قیمت بیت کوین به‌صورت یک حرکت ABC به سمت پایین حرکت کرده و طول موج A آن با طول موج C برابر است.

تحلیی ارز بیت کوین شهریور 1401

اگر فرض کنیم که ریزش اخیر بیت کوین نیز در یک موج ABC قرار دارد، می‌توانیم با استفاده از یک فیبوناچی ۳ نقطه هدف بعدی قیمت را تعیین کنیم. درحال حاضر هدف بعدی‌ قیمت بیت کوین روی محدوده ۱۶۴۰۰ و ۱۴۰۰۰ دلار قرار دارد که محدوده ۱۴۰۰۰ دلار با توجه به این که سقف تاریخی قیمت در سال ۲۰۱۹ محسوب می‌شود، از اعتبار بیشتری برخوردار است.

تحلیل ارز BTC شهریور ماه

در ادامه برای تحلیل تکنیکال بیت کوین در کوتاه مدت، تایم فریم به ۴ ساعته تغییر پیدا کرده است. در تایم فریم ۴ ساعته یک واگرایی صعودی در اندیکاتور RSI دیده می‌شود که احتمال صعودی شدن قیمت در کوتاه مدت را افزایش می‌دهد. برای آشنایی با واگرایی در تحلیل تکنیکال، روی لینک کلیک کنید.

تحلیل Bitcoin شهریور 1401

جمع‌بندی

با توجه به واگرایی RSI در تایم فریم ۴ ساعته احتمالا قیمت بیت کوین مدتی رنج شود یا حتی تا محدوده ۱۹۴۰۰ بالا رود. با این وجود تثبیت قیمت زیر میانگین ۲۰۰ روزه در تایم فریم هفتگی، شکست کانال صعودی بلند مدت و دیگر عوامل خبر از روزهای سخت برای بزرگ‌ترین ارز دیجیتال دنیا می‌دهد.

پیشنهاد مطالعه: اگر قصد خرید ارز گالا را دارید، پیشنهاد می‌کنیم که ابتدا مقاله تحلیل تکنیکال گالا را مطالعه کنید.

تحلیل تکنیکال بیت کوین ۲۳ مرداد ۱۴۰۱

نمودار بیت کوین در هفته‌های گذشته بسیار جذاب‌تر و حساس‌تر از قبل شده و نشانه‌های زیادی از نزول قیمت در روزهای آینده نمایان شده است که در ادامه به مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم. تحلیل تکنیکال ارز بیت کوین را از تایم فریم روزانه آغاز می‌کنیم.

بیت کوین در تایم فریم روزانه ۳ سقف بالاتر ایجاد کرده در حالی که حجم معاملات در حال کاهش است. عدم حمایت حجم معاملات از روند صعودی نشان از ضعف روند دارد.

تحلیل تکنیکال بیت کوین 23 مرداد

اگر میانگین متحرک یا MovingAverage 100 روزه قیمت را روی نمودار بیت کوین بیندازیم، متوجه برخورد قیمت با آن می‌شویم. این میانگین متحرک مقاومتی قوی برای قیمت محسوب می‌شود و عبور از آن با این حجم از معاملات سخت به‌نظر می‌رسد.

تحلیل ارز بیت کوین 23 مرداد 1401

درنهایت اگر از ایچیموکو استفاده کنیم، قیمت همچنان در ابر کومو قرار دارد و تا زمان خروج قیمت از ابر کومو، احتمال اصلاح قیمت زیاد است.

تحلیل بیت کوین امروز

برای تحلیل تکنیکال بیت کوین با دید کوتاه مدت، تایم فریم خود را از روزانه به ۴ ساعته تغییر می‌دهیم. در تایم فریم ۴ ساعته با باز کردن اندیکاتور RSI وجود یک واگرایی نزولی به وضوح مشخص می‌شود. این واگرایی نزولی در محدوده مقاومتی ۲۴۶۰۰ دلار رخ داده و احتمال ریزش قیمت در روزهای آینده را تقویت می‌کند.

تحلیل BTC در تایم فریم 4 ساعته

اگر بخواهیم یک جمع‌بندی از تحلیل قیمت ارز بیت کوین داشته باشیم، قیمت این ارز احتمالا در روزهای آینده کاهش یابد و افرادی که در کف این ارز را خریداری کرده‌اند، می‌توانند یک پله سیو سود کنند. این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد و پیشنهاد خرید و فروش نیست.

پیشنهاد مطالعه: اگر قصد سرمایه گذاری روی ارز اتریوم را دارید، پیشنهاد می‌کنیم که مقاله تحلیل تکنیکال اتریوم را مطالعه کنید.

تحلیل تکنیکال بیت کوین در ۲۹ تیر ۱۴۰۱

تحلیل تکنیکال ارز بیت کوین را با تایم فریم هفتگی شروع می‌کنیم. بیت کوین در تایم فریم هفتگی، در یک کانال صعودی بلند مدت قرار دارد. در تصویر زیر قسمت‌هایی که قیمت به کف، سقف و میدلاین کانال برخورد کرده است مشخص شده. هرچه‌قدر که تعداد برخورد‌ها بیشتر باشد، اعتبار یک کانال افزایش می‌یابد. تا زمانی که این کانال شکسته نشود، روند بیت کوین در بلند مدت صعودی باقی خواهد ماند.

تحلیل تکنیکال بیت کوین در تایم فریم هفتگی

در ادامه یک میانگین متحرک (MA) 200 روزه را روی نمودار قیمت بیت کوین می‌اندازیم. از سال ۲۰۱۵ تا اکنون قیمت تقریبا ۴ بار به این میانگین متحرک برخورد کرده و توسط آن حمایت شده است. قیمت بیت کوین در هفته‌های گذشته موقتا این حمایت مهم را از دست داد و اکنون شاهد برگشت قیمت به بالای میانگین متحرک ۲۰۰ روزه هستیم. اگر قیمت بتواند خود را بالای این میانگین متحرک تثبیت کند، روند نزولی بیت کوین احتمالا پایان می‌یابد.

تحلیل تکنیکال بیت کوین در تایم فریم 7 روزه

تایم فریم خود را از هفتگی به روزانه تغییر می‌دهیم. در تایم فریم روزانه بیت کوین بعد از عبور از مقاومت ۲۲ هزار دلار، یک حرکت صعودی نسبتا پرقدرت را شروع کرده. برای تعیین مقاومت‌های بیت کوین می‌توانیم از فیبوناچی اصلاحی یا Fibo retracement استفاده ‌کنیم. در حال حاضر قیمت بیت کوین روی سطح ۰.۵ فیبوناچی قرار دارد که مقاومت مهمی برای آن محسوب می‌شود. در صورت شکست این سطح، قیمت می‌تواند تا مقاومت بعدی یعنی قیمت ۲۵۲۰۰ پیشروی کند.

تحلیل بیت کوین در تایم فریم روزانه

در نهایت با تبدیل تایم فریم به ۴ ساعته، می‌توان تحلیل ارز بیت کوین را در کوتاه مدت مشاهده کرد. بیت کوین در تایم فریم ۴ ساعته، در یک کانال صعودی قرار دارد که هم‌اکنون موفق به شکست سقف این کانال شده است. بسته شدن کندل روزانه بیت کوین بالای سقف کانال صعودی می‌تواند تاییدی بر شکسته شدن آن باشد. نکته بعدی، تثبیت قیمت ارز بیت کوین بالای محدوده مقاومتی ۲۳ هزار دلار است. صعود قیمت این ارز تنها در صورتی ممکن است که قیمت در روزهای آینده به زیر ۲۳۰۰۰ دلار وارد نشود. در این صورت احتمالا شاهد فتح قله ۲۵۰۰۰ در روزها یا هفته‌های آتی باشیم.

تحلیل بیت کوین در تایم فریم 4 ساعته

تحلیل قیمت ارز بیت کوین و سایر ارزها در صرافی ارزپایا صرفا جنبه آموزشی دارد و پیشنهاد خرید ارز دیجیتال و یا فروش آن نیست.

درباره بیت کوین

ایده بیت‌کوین در سال ۲۰۰۸ توسط یک شخص یا گروهی از افراد با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو در قالب یک وایت پیپر منتشر شد. این ایده سال بعد در ژانویه ۲۰۰۹ عملی شد و بیت کوین، به‌عنوان اولین رمز ارز جهان رسما کار خود را آغاز کرد. بیت کوین یک شبکه همتا به همتا برای انتقال پول به سراسر دنیا ایجاد کرد که بدون دخالت هیچ واسطه‌ای قادر به کار کردن است. درواقع این ماینرهای بیت کوین هستند که کار تایید تراکنش‌ها را انجام داده و تمام اطلاعات را در حافظه خود نگه می‌دارند.

امروزه حدود ۲۰ هزار ارز دیجیتال در جهان وجود دارد که بسیاری از آن‌ها فاقد ارزش هستند. تمام آن‌ها با الهام از بیت کوین به وجود آمده‌اند اما نتوانسته‌اند فناوری جدید و نواورانه‌ای به جهان اضافه کنند. شرکت‌های بزرگ سرمایه‌گذاری و تحلیلگران مشهور دنیا، بخش اعظمی از توجه خود را به بیت کوین معطوف کرده‌اند، چرا که این ارز، سردمدار دنیای ارزهای دیجیتال بوده و هنوز هیچ ارز دیگری نتوانسته است ارزش بازاری به بزرگی ارزش بازار بیت کوین به دست بیاورد. بیت کوین منحصر به فرد است زیرا توانسته یک صنعت کاملا جدید متشکل از میلیون‌ها ماینر، تحلیلگر، معامله‌گر و غیره ایجاد کند. درواقع بیت کوین یک جامعه جهانی و یک صنعت کاملا جدید متشکل از میلیون‌ها علاقه‌مند است که در زندگی روزمره خود از بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند. این ارز در حال حاضر در لیست با ارزش‌ترین دارایی‌های جهان قرار دارد.

تحلیل تکنیکال بیت کوین چیست؟

برای تحلیل قیمت یک دارایی، راه‌های مختلفی وجود دارد. تحلیل بنیادی (فاندامنتال) و تحلیل تکنیکال اصلی‌ترین روش‌هایی هستند که تمامی تحلیلگران دنیا از آن‌ها استفاده می‌کنند. با ترکیب این دو روش، می‌توانید دید دقیق‌تر و وسیع‌تری از آینده یک ارز دیجیتال بدست آورید. تحلیل تکنیکال بیت کوین به‌معنای بررسی قیمت بیت کوین در گذشته با هدف پیش بینی قیمت آن در آینده است. بهترین راه برای دیدن نمودار تحلیل تکنیکال بیت کوین، سایت Tradingview است. تریدینگ ویو محبوب‌ترین سایت برای تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال در دنیا محسوب شده و بسیاری از تحلیلگران مطرح دنیا، تحلیل‌های تکنیکال خود از بیت کوین را در این سایت منتشر می‌کنند.

ما در مقاله دیگری، ارز شیبا را نیز تحلیل کرده‌ایم که در صورت تمایل می‌توانید مقاله مربوط به تحلیل تکنیکال شیبا را مطالعه کنید.

روش تحلیل تکنیکال بیت کوین

برای تحلیل تکنیکال بیت کوین می‌توانید از روش‌های مختلفی از جمله، پرایس اکشن، الگوهای هارمونیک، میانگین متحرک‌ها و غیره استفاده کنید. پرایس اکشن در حال حاضر یکی از محبوب‌ترین روش‌های تحلیل تکنیکال بیت کوین است. در این روش، معمولا از اسیلاتور و اندیکاتور کمتر استفاده می‌شود زیرا تحلیلگران بیشتر تمرکز خود را روی کندل‌های قیمت می‌گذارند تا بتوانند کندل‌های بعدی را به‌درستی پیش بینی کنند. روش‌های زیادی برای تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال وجود دارد که هیچ یک بر دیگری برتری ندارند و هر معامله‌گر، بر اساس علاقه خود شروع به یادگیری آن‌ها می‌کند. مسئله مهم در تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، رسیدن به یک استراتژی شخصی و پایبند بودن به آن است.

پیش‌بینی قیمت بیت کوین برای سال ۲۰۲۲

اگر از تحلیل تکنیکال بیت کوین برای پیش بینی قیمت بیت کوین استفاده کنیم، می‌توان سال ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ را سالی سخت برای بیت کوین دانست. اگر به نمودار تحلیل تکنیکال بیت کوین نگاهی بیندازیم قیمت این ارز از ماه نوامبر ۲۰۲۱ که در سقف تاریخی خود یعنی قیمت ۶۸ هزار دلار قرار داشت، کاهشی ۶۰ تا ۶۵ درصدی را تجربه کرده است. این ریزش سنگین، اتفاقی تلخ برای هولدرهای بیت کوین بود زیرا اکثریت فعالین بازار انتظار بیت کوین ۱۰۰ هزار دلاری را داشتند.

طبق نمودار تکنیکال بیت کوین، محدوده قیمتی ۲۴۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ دلار حمایت مستحکمی برای این ارز محسوب می‌شود. در صورتی که قیمت این ارز سطح حمایتی ۲۴ هزار دلار را از دست بدهد، بیت کوین ۲۰ هزار دلاری خیلی دور از انتظار نیست. با توجه به این‌که سطح ۲۰ هزار دلار سقف تاریخی قبلی بیت کوین است، احتمال برگشت قیمت بیت کوین از این محدوده وجود دارد.

سوالات متداول

در این مقاله از کدام روش برای تحلیل بیت کوین استفاده شده است؟

در این مقاله برای تحلیل بیت کوین در تایم فریم های مختلف از روش پرایس اکشن استفاده شده است.

در این مقاله بیت کوین در چه تاریخی تحلیل شده است؟

تحلیل بیت کوین در این مقاله مربوط به تاریخ ۲۰ مهر ماه سال ۱۴۰۱ است.

بهترین صرافی ایرانی برای خرید بیت کوین کدام است؟

ارزپایا با توجه به کارمزد بسیار پایین معاملات در مقایسه با سایر صرافی های ایرانی و همچنین به سبب سرعت و امنیت بالا، بهترین انتخاب برای خرید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال است.

کارمزد معاملات در صرافی ارزپایا چقدر است؟

کارمزد خرید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در صرافی ارزپایا ۰.۰۰۲ است.

می توانید مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. عماد محمدی

  خداکنه زودتر بره بالا و از شر این رنج زدن خلاص بشیم خسته شدیم بخدا

  1. Arzpaya SEO

   معمولا بازار بعد از این‌که یک روند نزولی یا صعودی سنگین رو تجربه می‌کنه، وارد یک فاز خنثی یا رنج میشه. در حال حاضر بیت کوین داره زیر محدوده ۱۹۵۰۰ رنج می‌زنه و به‌عبارتی زیر این محدوده فنر جمع می‌کنه. احتمال این‌که در روزها یا هفته‌های آینده شاهد یک روند تند و تیز از قیمت این ارز باشیم دور از ذهن نیست.

 2. محمد گودرزی

  بنظرم بهترین زمان برای خرید بیت کوین و هولد کردنش الانه که قیمتش ارزون شده.

  1. Arzpaya SEO

   سلام دوست عزیز
   به نکته کاملا درستی اشاره کردین. خرید در زمان اصلاح قیمت‌ها می‌تونه بسیار کم‌ریسک‌تر از زمانی باشه که بازار در روندی صعودی و شارپ قرار داره. به‌همین دلیل با توجه به ریزش حدودا ۶۵ درصدی قیمت بیت کوین از سقف تاریخی، می‌توان گفت که این ارز از ارزش خرید بالایی برخوردار هست.

 3. مرد تنهای شب

  سلام وقتتون بخیر. وقتی واگرایی توی نمودار اتفاق میوفته روند صد در صد تغییر میکنه؟

  1. Arzpaya SEO

   سلام دوست عزیز
   واگرایی یکی از نشانه‌های قوی برای برگشت قیمت محسوب میشه اما در تحلیل تکنیکال هیچ چیز صد درصدی و قطعی وجود نداره. وقوع یک واگرایی میتونه هشداری قوی برای خریداران یا فروشندگان یک ارز باشه تا در صورت مشاهده نشانه‌های دیگه، تغییراتی در معامله خودشون ایجاد کنن.

 4. No Body

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت مجموعه ارزپایا. ممنونم که تحلیل ارزها رو به صورت مداوم و آپدیت شده قرار میدید. خداقوت

  1. Arzpaya SEO

   سلام دوست عزیز
   از همراهی شما متشکریم. تیم ارزپایا همیشه تلاش می‌کنه پیوسته مطالب به‌روز رو در اختیار کاربرهای خودش قرار بده.