نماد سایت وبلاگ ارزپایا

تحلیل تکنیکال قیمت سندباکس : فروردین ۱۴۰۱

تحلیل تکنیکال sand
۴.۵/۵ - (۴۳ امتیاز)

سند باکس یکی از ارزهای پر سود در سال ۲۰۲۱ بود. این ارز که در حوزه متاورس فعالیت می‌کند در ماه‌های اکتبر و نوامبر ۲۰۲۱ حدود ۹۰۰ درصد رشد کرد. این رشدهای شدید به دلیل توجه سرمایه‌گذاران به حوزه متاورس و بازی‌های بلاک چینی مربوط می‌شود.

بعد از این‌که سند باکس در تاریخ ۲۵ نوامبر به بالاترین قیمت خود یعنی ۸.۴۰ دلار رسید، شروع به یک اصلاح قیمتی کرد. این اصلاح قیمتی همزمان با ریزش بیت کوین از محدوده‌ ۶۸ هزار دلار شد.

در زمان نگارش این مقاله قیمت سند باکس در محدوده ۲.۹۰ دلار قرار دارد. این ارز با ارزش بازاری حدود ۳.۴۱۸.۰۰۰.۰۰۰ توانسته است در رتبه ۴۰ سایت کوین مارکت کپ قرار بگیرد.

می توانید به جای خواندن مقاله، ویدئوی تحلیل سندباکس که در زیر آمده است را مشاهده کنید:

تحلیل تکنیکال سند باکس

برای تحلیل تکنیکال سند باکس ابتدا از تایم فریم هفتگی شروع می‌کنیم. سند باکس در تایم فریم هفتگی در یک محدوده حمایتی مهم قرار دارد. این محدوده از قیمت‌ ۲.۶۳ دلار شروع می‌شود و تا قیمت ۲.۷۱ دلار ادامه پیدا می‌کند. سطوح هفتگی از Win Rate یا احتمال برد بالایی برخوردار هستند.

اگر تایم فریم خود را از هفتگی به روزانه تغییر دهیم می‌توانیم یک کانال نزولی مطابق شکل زیر رسم کنیم. این کانال از تعداد برخوردهای قابل قبولی در کف و سقف برخوردار است اما مهم‌تر از همه برخوردهای قیمت به میدلاین کانال است. با توجه به روند نزولی بیت کوین می‌توان انتظار داشت که قیمت در روزهای آینده مجدد به میدلاین برخورد کند و شاهد افزایش قیمت باشیم. میدلاین این کانال نزدیک به سطح حمایتی هفتگی قرار دارد که این می‌تواند احتمال رشد قیمت را افزایش دهد.

دلیل سومی که در تحلیل ارز سند باکس می‌توان به آن اشاره کرد، کندل اسپایکی است که در تصویر زیر آن را مشخص کرده‌ایم. برای این‌که متوجه شویم کندل اسپایک به چه کندلی گفته می‌شود باید از اندیکاتور ATR استفاده کنیم. این اندیکاتور قدرت حرکتی کندل بعدی را محاسبه می‌کند.

زمانی که یک کندل ۲۵۰٪ ATR یا بیشتر از آن باشد می‌توان گفت که کندل اسپایک تشکیل شده است. این کندل‌ها همیشه ارتفاع غیر عادی و بلندی دارند و می‌توان آن‌ها را به راحتی در نمودار پیدا کرد.

زمانی که قیمت به ۵۰ درصد و ابتدای یک کندل اسپایک می‌رسد می‌توان منتظر واکنش قیمت بود. همان‌طور که در تصویر زیر مشخص است قیمت زمانی که به ۵۰ درصد کندل اسپایک رسیده است واکنش مثبت نشان داده است. مطابق این قاعده احتمالا اگر قیمت به ابتدا یا منشا این کندل برسد می‌توانیم مجدد منتظر بالا رفتن قیمت باشیم.

با توجه به دلایلی که گفته شد می‌توان انتظار داشت که قیمت سند باکس از محدوده‌های ۲.۶۳ تا ۲.۷۱ دلار واکنش مثبت نشان دهد. به‌عبارت دقیق‌تر این محدوده کف مهمی برای این ارز در تایم فریم روزانه و هفتگی است.

دلیل چهارمی که در تحلیل تکنیکال ارز سند باکس می‌توان اشاره کرد شدوها است. زمانی که ما یک شدوی بلند داریم، می‌توانیم در آینده منتظر واکنش مثبت قیمت به نوک این شدو باشیم. اگر به تصویر زیر نگاه کنید، قیمت واکنش‌های کاملا مشخصص به شدوها داشته و می‌توانیم منتظر باشیم که باز هم قیمت در همین محدوده‌ها واکنش مثبتی داشته باشد.

هدف از تحلیل ارز سند باکس صرفا بیان نکات آموزشی است و این تحلیل پیشنهاد خرید و فروش نیست.

خروج از نسخه موبایل