تحلیل تکنیکال مانا : خرداد ۱۴۰۱

  • 1 خرداد 1401
  • بروزرسانی: ۱۱ خرداد ۱۴۰۱
  • بدون نظر
  • 2 دقیقه
  • 192 نفر
4.5/5 - (26 امتیاز)
۴.۵/۵ - (۲۶ امتیاز)

Decentraland (MANA) یک پلتفرم واقعیت مجازی است که روی بستر بلاک چین اتریوم فعالیت می‌کند. در دنیای مجازی مانا، کاربران می‌توانند زمین‌ بخرند، روی آن ساخت و ساز کنند و سپس آن را با قیمت‌های بالاتر به فروش برسانند. مانا در ۲۶ اکتبر ۲۰۲۱ قیمتی در حدود ۷۵ سنت داشت. اما تنها در ۳ روز به ۳ دلار و ۵۶ سنت رسید. روند صعودی این ارز تا آخر سال ۲۰۲۱ ادامه پیدا کرد و قیمت مانا در ۲۴ نوامبر ۲۰۲۱ به ۵ دلار و ۴۷ سنت رسید. با تحلیل تکنیکال ارز مانا همراه ما باشید.

تحلیل قیمت ارز مانا را با تایم فریم هفتگی شروع می‌کنیم. محدوده ۷۰ سنت برای مانا حمایت بسیار مهمی محسوب می‌شود. قیمت این ارز در این محدوده هفته‌ها در حال درجا زدن بوده است که در تصویر زیر با مربع زرد رنگ مشخص شده است.

سپس قیمت پس از چند هفته درجا زدن از این محدوده با یک کندل هفتگی شارپ تا نزدیکی ۵ دلار بالا رفته است. به‌همین علت می‌توان گفت محدوده ۷۰ سنت برای قیمت مانا نقشی تعیین کننده دارد که این نقش با حمایت شدن قیمت مانا در هفته گذشته و رشدی حدود ۱۰۰ درصدی برای همه ثابت شده است.

حمایت مانا

اگر تایم فریم خود را روزانه کنیم و یک فیبو اصلاحی روی قیمت مانا بیندازیم، متوجه می‌شویم که قیمت در هفته گذشته پس از برخورد به حمایت ۰.۵۰ فیبوناچی به سمت بالا حرکت کرده است. درواقع تلاقی سطح استاتیک ۷۰ سنت با حمایت ۰.۵۰ فیبوناچی باعث افزایش اعتبار این محدوده حمایتی می‌شود.

تحلیل مانا در تایم فریم وزانه

در نهایت برای تحلیل قیمت مانا در کوتاه مدت تایم فریم خود را به ۴ ساعته تغییر می‌دهیم. مانا در تایم فریم ۴ ساعته بعد از رشد شدیدی که هفته گذشته داشت، حدود ۵۰ درصد اصلاح شده و تا سطح حمایتی ۰.۵۰ فیبوناچی پایین آمده است. در صورتی که قیمت، این حمایت را از دست بدهد و مجدد تا محدوده ۷۰ سنت کاهش یابد، می‌توانیم دوباره شاهد برگشت قیمت از همین محدوه‌ها باشیم.

تحلیل مانا در تایم فریم 4 ساعته

اگر بخواهیم یک جمع‌بندی از تحلیل ارز مانا داشته باشیم می‌توانیم بگوییم که خرید در محدوده های ۷۰ سنت در آینده با حد ضرر۶۲ سنت و حد سود ۱ دلار می‌تواند منطقی باشد.
لازم به ذکر است که این تحلیل پیشنهاد خرید و فروش نیست و صرفا جنبه آموزشی دارد.

تحلیل ارز مانا

تحلیل تکنیکال یونی سواپ : خرداد ۱۴۰۱

تحلیل تکنیکال اتم : خرداد ۱۴۰۱

تحلیل تکنیکال ریپل : خرداد ۱۴۰۱

می توانید مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *