تحلیل تکنیکال قیمت کامپاند : اردیبهشت ۱۴۰۱

  • 11 اردیبهشت 1401
  • بروزرسانی: ۹ مهر ۱۴۰۱
  • بدون نظر
  • 3 دقیقه
  • 3758 نفر
4.5/5 - (18 امتیاز)
۴.۵/۵ - (۱۸ امتیاز)

در این مقاله به تحلیل کامپاند، ارز دیجیتال محبوبی که در حوزه وام‌دهی و Defi فعالیت می‌کند، می‌پردازیم. این پروژه به کاربران این امکان را می‌دهد تا با سپرده‌گذاری برای استخرهای نقدینگی، به سود مناسبی دست یابند.

کامپاند سال ۲۰۲۱ را با قیمت ۱۴۵ دلار آغاز کرد، اما خیلی سریع و در کمتر از ۵ ماه قیمت این ارز به ۸۵۴ دلار رسید. این رشد تند و تیز ادامه‌دار نبود و قیمت کامپاند بعد از ماه MAY 2021، ریزش سختی را تجربه کرد و بخش اعظمی از رشد خود را از دست داد.

تحلیل تکنیکال ارز کامپاند را با تایم فریم هفتگی شروع می‌کنیم. در این تایم فریم، کامپاند در نزدیکی محدوده حمایتی ۹۷،۹۸ دلار قرار دارد. تعداد برخوردهای قابل قبول به این محدوده اعتبار آن را افزایش می‌دهد.

تحلیل کامپاند

اگر به گذشته قیمت نگاه کنیم، شاهد رشدهای تند و تیزی هستیم که از همین محدوده شکل گرفته است. این اتفاق می‌تواند تکرار شود و قیمت از همین محدوده مجددا روند صعودی جدیدی را آغاز کند.

بررسی کامپاند

برای ادامه تحلیل ارز کامپاند، تایم فریم خود را از هفتگی به روزانه تغییر می‌دهیم. کامپاند در تایم فریم روزانه در یک روند نزولی قرار دارد که اخیرا شیب تندتری به خود گرفته است. این ریزش شدید که در روزهای اخیر برای کامپاند و برخی دیگر از آلت کوین‌ها دیده می‌شود، واکنشی است به کاهش قیمت بیت کوین اگر قیمت بیت کوین سطح ۳۷۰۰۰ دلار را از دست بدهد و بازار وارد فاز خرسی شود، احتمال شکست حمایت ۹۷ دلار کامپاند بالا است. پس برای اطمینان بیشتر قبل از خرید روی حمایت‌ها، از شرایط بازار اطمینان حاصل کنید.

تحلیل ارز کامپاند

در صورتی که قیمت کامپاند حمایت شود، اولین مقاومت مهم آن روی محدوده ۱۱۷ تا ۱۲۰ دلار است. زیرا قیمت بارها به این محدوده واکنش نشان داده است.

روند قیمتی کامپاند

اما دلیل دومی که این محدوده را به مقاومتی مستحکم بدل می‌کند، میانگین ۱۰۰ روزه قیمت است که اکنون روی قیمت ۱۲۵ دلار قرار دارد. اما در روزهای آینده این میانگین قیمت به همان محدوده‌های ۱۱۷ دلار می‌رسد و تلاقی این میانگین و این سطح، تاثیرگذاری آن را بیشتر می‌کند.

پیشنهاد مطالعه: برای مطلع شدن از روند بازار، پیشنهاد می‌کنیم که مقاله تحلیل تکنیکال بیت کوین را مطالعه کنید.

تحلیل COMP

اگر بخواهیم یک جمع‌‌بندی از تحلیل قیمت ارز کامپاند داشته باشیم، می‌توانیم بگوییم کامپاند در حال حاضر در نزدیکی یک محدوده حمایتی قرار دارد که در صورت عدم ریزش بیت کوین و کلیت بازار، قیمت این ارز می‌تواند رشد مناسبی داشته باشد.

می توانید مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *