تحلیل تکنیکال قیمت لایت کوین : فروردین ۱۴۰۱

  • 24 فروردین 1401
  • بروزرسانی: ۹ مهر ۱۴۰۱
  • بدون نظر
  • 3 دقیقه
  • 3249 نفر
4.5/5 - (21 امتیاز)
۴.۵/۵ - (۲۱ امتیاز)

لایت کوین یکی از ارزهای دیجیتال با سابقه در بازار کریپتوکارنسی (رمز ارزها) محسوب می‌شود. این ارز در سال ۲۰۱۱ ایجاد شد. لایت کوین نتیجه یک هارد فورک از بیت کوین بود که با هدف حل برخی از مشکلات بیت کوین مانند هزینه‌ها و مدت زمان تراکنش‌ها ایجاد شد. با وجود این‌که لایت کوین یک ارز کاملا مستقل از بیت کوین است، اما همچنان شباهت فراوانی به این کوین دارد.

لایت کوین سال ۲۰۲۱ را با قیمت ۱۲۴ دلار آغاز کرد، اما طی ۴ ماه توانست به بالاترین قیمت تاریخ خود برسد. لایت کوین در ماه May 2021، تا قیمت ۳۸۶ دلار هم بالا رفت، اما پس از آن دچار یک ریزش شدید قیمتی شد. این ریزش شدید همزمان با ریزش قیمت بیت کوین از ۶۴ هزار دلار بود. این ارز همبستگی زیادی با بیت کوین دارد.

تحلیل تکنیکال لایت کوین

برای تحلیل تکنیکال لایت کوین از تایم فریم هفتگی شروع می‌کنیم. لایت کوین در تایم فریم هفتگی در یک محدوده حمایتی مهم قرار دارد. این محدوده شامل قیمت ۹۲ تا ۹۷ دلار می‌شود و می‌تواند موجب یک نوسان مثبت در لایت کوین شود. سطوح حمایت و مقاومت هفتگی در ۹۹ درصد مواقع کار کرده و باعث برگشت قیمت می‌شوند. این سطوح از Win Rate بالایی برخوردار هستند.

تحلیل لایتکوین

اگر تایم فریم خود را از هفتگی به روزانه تغییر دهیم، می‌توان محدوده حمایتی مشخص شده در تایم فریم هفتگی را دقیق‌تر ببینیم. اما نکته دومی که در رابطه با تحلیل ارز لایت کوین می‌توان به آن اشاره کرد، شدوهایی است که در این محدوده وجود دارد. همان‌طور که در تصویر پایین مشخص است، زمانی که قیمت به نوک یک شدو می‌رسد به احتمال زیاد واکنش نشان می‌دهد. با توجه به شدویی که لایت کوین به ۹۰ دلار زده است می‌توانیم انتظار داشته باشیم که قیمت مجددا به این محدوده واکنش مثبت نشان دهد.

تحلیل لایت کوین

نکته سوم و مهم درباره تحلیل قیمت ارز لایت کوین، استاپ هانترهای مکرری است که در نمودار این کوین دیده می‌شود. در تصویر زیر می‌توانید نقاط حمایتی را ببینید که قیمت بعد از رسیدن به آن‌ها یک شدو بلند به سمت پایین زده و سپس به سمت بالا حرکت کرده است. این شدوهای بلند به سمت پایین برای فعال کردن حدضررهای معامله‌گرانی است که در این محدوده خرید می‌کنند. با توجه به استاپ هانترهای مکرر در محدوده‌های حمایتی لایت کوین، باید در گذاشتن حد ضرر دقت کنید. یکی از راه حل‌هایی که می‌تواند به شما کمک کند، خرید پله‌ای است. خرید پله‌ای یعنی نیمی از سرمایه خود را وارد معامله نکنید تا در صورتی که قیمت یه شدوی بلند به سمت پایین زد، مابقی خرید خود را در قیمت‌های پایین‌تر انجام دهید.

تحلیل ltc

نکته آخر در رابطه با تحلیل تکنیکال ارز لایت کوین، کانال نزولی است که در آن قرار دارد. زمانی که یک ارز در یک کانال نزولی قرار دارد باید با احتیاط بیشتری آن را خریداری کنیم. اگر قیمتی با شیبی تند در حال نزدیک شدن به محدوده حمایتی است، باید کمی صبر کرده و با دیدن اولین نشانه‌های مثبت، اقدام به خرید کنیم. اما اگر شیب ریزش کم بود می‌توانیم با اطمینان بیشتری خرید خود را انجام دهیم.

تحلیل litecoin

هدف از تحلیل ارز لایت کوین بیان نکات آموزشی است و این تحلیل پیشنهاد خرید و فروش نیست.

می توانید مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *