تحلیل قیمت دوج کوین و بررسی آینده این ارز دیجیتال

  • 22 آبان 1400
  • بروزرسانی: ۱۰ شهریور ۱۴۰۱
  • بدون نظر
  • 3 دقیقه
  • 1591 نفر
امتیاز به این مطلب
امتیاز به این مطلب

دوج کوین ارز پرطرفداری در ایران است که همواره مشتقان زیادی داشته است، این ارز دیجیتال را می توان رقیب یا رفیق شیبا اینو دانست، با این تفاوت که از نظر بنیادی چند پله جلو تر از شیبا اینو قرار دارد. در این مقاله قصد داریم به تحلیل ارز دیجیتال دوج کوین بپردازیم و پیشبینی خود را از آینده این رمز ارز مطرح کنیم.

بررسی روند قیمتی دوج کوین

 

دوج کوین ارز پرطرفداری در جهان است به گونه ای که توانسته است رتبه ۹ را تا این لحظه یعنی ۲۲ ابان ۱۴۰۰ در بین ارزهای دیجیتال موجود از لحاظ حجم بازار کسب کند. این رمز ارز که تا مهر ۱۳۹۹ کمتر از ۰.۰۰۳ دلار قیمت داشت تا ۲۷ مرداد توانست به قیمت ۱.۸۲ دلار برسد و پس از آن وارد یک فاز نزولی شد و امروز با قیمت حدودی ۰.۲۶ دلار برابر ۷۵۰۰ تومان با نرخ تتر ۲۹.۰۵۱ معامله می شود. اما این روند قیمتی چگونه ادامه میابد؟

تحلیل تکنیکال دوج کوین ۲۲ آبان ۱۴۰۰

از ۳  ژوئن ۲۰۲۱ تا ۲۳ اکتبر، چارت قیمتی دوج یک الگوی مثلث را تشکیل داده است و چند روزی که از سمت بالا مثلث را شکسته و امید ها را برای صعود قیمت افزایش داده است.

همانطور که در تصویر چارت بالا مشاهده می شود روند قیمتی، الگوی مثلث را از بالا شکسته و به یک سطح قیمتی واکنش نشان داده و در حال پول بک است. در صورتی که دوباره وارد مثلث نشود و قیمت برگردد می تواند به اندازه قائده مثلث رشد کرده و به سطح قیمتی ۰.۵۲۶۱ دلاری برسد اما قبل از رسیدن به آن نقطه، یک سطح مقاومتی برابر ۰.۴۴۶۲ را پیش رو دارد و باید این سطح را نیز به سمت بالا بشکند.

حالت دیگر بازگشت به مثلث و شکستن کف مثلث به سمت پایین است در صورت این اتفاق افت شدیدی برای دوج کوین رخ خواهد داد و می تواند تا کف تاریخی خود، یعنی حدود ۰.۰۷ دلاربرسد که البته این سناریو بعید به نظر میرسد و در صورت نزول به داخل مثلث در همان حوالی درجا زدن قیمتی رخ خواهد داد.

 

تحلیل قیمت  دوج کوین بر اساس اندیکاتور میانگین متحرک

در ادامه قصد داریم قیمت دوج را بر اساس اندیکاتور میانگین متحرک در تایم فریم روزانه بررسی کنیم به همین منظور این اندیکاتور را بر اساس میانگین های ۹ روزه به رنگ  آبی، ۲۱ روزه به رنگ قرمز و ۵۰ روزه به رنگ سبز رسم می کنیم.

همانطور که در چارت بالا مشاهده می شود نمودار میانگین ۹ روز در مرتبه ۱ نمودار ۲۱ روزه را از پایین به بالا قطع کرده که پس از آن یک روند صعودی شکل گرفته است. این قضیه می تواند گواه یک روند صعودی میان مدت باشد اما در مرتبه ۲ میانگین ۵۰ روزه توسط میانگین های ۹ و ۲۱ روزه از پایین به بالا قطع شده است، این موضوع می تواند بیانگر این باشد که ممکن است یک روند صعودی تقریبا بلند مدت برای دوج کوین رخ دهد. بنابراین این قضیه نکته مثبتی در خصوص رشد قیمتی دوج کوین محسوب می شود.

این مقاله صرفا یک تحلیل بوده و هیچ پیشنهاد خرید و فروشی محسوب نمی شود

می توانید مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *