تحلیل تکنیکال قیمت ارز متیک: اردیبهشت ۱۴۰۱

  • 5 اردیبهشت 1401
  • بروزرسانی:
  • بدون نظر
  • 2 دقیقه
  • 153 نفر
5/5 - (2 امتیاز)
۵/۵ - (۲ امتیاز)

با افزایش برنامه‌های غیرمتمرکز و قراردادهای هوشمند، ترافیک شبکه اتریوم بیشتر از هر زمان دیگر است. زیرا این شبکه میزبان تعداد بالایی از پروژه‌های Defi، Dapps و DAO است. ارز دیجیتال متیک با هدف حل مشکلات شبکه اتریوم ایجاد شد. این پروژه در ابتدا با نام Matic Network آغاز به کار کرد اما در ادامه به پالیگان هم معروف شد.

تا قبل از سال ۲۰۲۱، قیمت ارز Matic رشد چندانی را تجربه نکرده بود. دلیل این اتفاق نیز عدم اطمینان سرمایه‌گذاران از موفقیت این پروژه برای رسیدن به اهداف جاه‌طلبانه آن بود. اما با شروع سال ۲۰۲۱، ارز متیک در کمتر از ۵ ماه حدود ۱۵۰۰۰ درصد رشد کرد.

در این ویدئو می‌توانید تحلیل تکنیکال متیک را بطور کامل مشاهده کنید:

تحلیل تکنیکال متیک

تحلیل تکنیکال ارز متیک را با تایم فریم هفتگی شروع می‌کنیم. متیک در تایم فریم هفتگی در یک محدوده حمایتی مهم قرار دارد. این محدوده از قیمت ۱.۳۵ دلار شروع می‌شود و تا محدوده ۱.۳۰ دلار ادامه پیدا می‌کند. تعداد تاچ‌های قابل قبول این سطح اعتبار آن را افزایش می‌دهد.

تحلیل ماتیک

برای ادامه تحلیل ارز متیک، تایم فریم خود را به روزانه تغییر می‌دهیم. همان‌طور که در تصویر زیر مشخص است، تعداد شدوهای زیادی به محدوده قیمتی مشخص شده برخورد کرده است. معمولا قیمت به ۵۰ درصد و نوک شدوهای بلند واکنش مثبت نشان می‌دهد. به‌همین علت می‌توانیم وجود شدوهای بلند در یک سطح هفتگی را به فال نیک بگیریم.

تحلیل متیک

برای تعیین نقطه ورود مناسب، باید تایم فریم خود را کوچک‌تر کنیم. در تصویر زیر می‌توانید نمودار قیمتی متیک را در تایم فریم ۴ ساعته مشاهده کنید. در محدوده ۱.۳۱ دلار تا ۱.۳۰ دلار یک گره معاملاتی وجود دارد که می‌تواند باعث برگشت قیمت در تایم فریم ۴ ساعته بشود. به‌عبارت دقیق‌تر این محدوده از ریسک کمتری برای باز کردن پوزیشن خرید برخوردار است.

تحلیل matic

برای تعیین مقاومت متیک می‌توانیم از فیبوناچی اصلاحی استفاده کنیم. در تصویر زیر می‌توانید به وضوح مشاهده کنید که محدوده ۰.۳۸۲ و ۰.۵ فیبو اصلاحی مقاومت مهمی برای متیک محسوب می‌شود. این دو محدوده شامل قیمت ۱.۴۵ دلار و ۱.۵۰ دلار می‌شود.

بررسی روند قیمت متیک

هدف از تحلیل قیمت ارز متیک صرفا بیان نکات آموزشی است و این تحلیل پیشنهاد خرید و فروش نیست.

می توانید مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *