تحلیل تکنیکال قیمت ارز متیک: اردیبهشت ۱۴۰۱

  • 5 اردیبهشت 1401
  • بروزرسانی: ۹ مهر ۱۴۰۱
  • بدون نظر
  • 3 دقیقه
  • 3932 نفر
4.5/5 - (18 امتیاز)
۴.۵/۵ - (۱۸ امتیاز)

با افزایش برنامه‌های غیرمتمرکز و قرارداد هوشمند ترافیک شبکه اتریوم بیشتر از هر زمان دیگر است. زیرا این شبکه میزبان تعداد بالایی از پروژه‌های Defi، Dapps و DAO است. ارز دیجیتال متیک با هدف حل مشکلات شبکه اتریوم ایجاد شد. این پروژه در ابتدا با نام Matic Network آغاز به کار کرد اما در ادامه به پالیگان هم معروف شد.

تا قبل از سال ۲۰۲۱، قیمت ارز Matic رشد چندانی را تجربه نکرده بود. دلیل این اتفاق نیز عدم اطمینان سرمایه‌گذاران از موفقیت این پروژه برای رسیدن به اهداف جاه‌طلبانه آن بود. اما با شروع سال ۲۰۲۱، ارز متیک در کمتر از ۵ ماه حدود ۱۵۰۰۰ درصد رشد کرد.

در این ویدئو می‌توانید تحلیل تکنیکال متیک را بطور کامل مشاهده کنید:

تحلیل تکنیکال متیک

تحلیل تکنیکال ارز متیک را با تایم فریم هفتگی شروع می‌کنیم. متیک در تایم فریم هفتگی در یک محدوده حمایتی مهم قرار دارد. این محدوده از قیمت ۱.۳۵ دلار شروع می‌شود و تا محدوده ۱.۳۰ دلار ادامه پیدا می‌کند. تعداد تاچ‌های قابل قبول این سطح اعتبار آن را افزایش می‌دهد.

تحلیل ماتیک

برای ادامه تحلیل ارز متیک، تایم فریم خود را به روزانه تغییر می‌دهیم. همان‌طور که در تصویر زیر مشخص است، تعداد شدوهای زیادی به محدوده قیمتی مشخص شده برخورد کرده است. معمولا قیمت به ۵۰ درصد و نوک شدوهای بلند واکنش مثبت نشان می‌دهد. به‌همین علت می‌توانیم وجود شدوهای بلند در یک سطح هفتگی را به فال نیک بگیریم.

تحلیل متیک

برای تعیین نقطه ورود مناسب، باید تایم فریم خود را کوچک‌تر کنیم. در تصویر زیر می‌توانید نمودار قیمتی متیک را در تایم فریم ۴ ساعته مشاهده کنید. در محدوده ۱.۳۱ دلار تا ۱.۳۰ دلار یک گره معاملاتی وجود دارد که می‌تواند باعث برگشت قیمت در تایم فریم ۴ ساعته بشود. به‌عبارت دقیق‌تر این محدوده از ریسک کمتری برای باز کردن پوزیشن خرید متیک برخوردار است.

تحلیل matic

برای تعیین مقاومت متیک می‌توانیم از فیبوناچی اصلاحی استفاده کنیم. در تصویر زیر می‌توانید به وضوح مشاهده کنید که محدوده ۰.۳۸۲ و ۰.۵ فیبو اصلاحی مقاومت مهمی برای متیک محسوب می‌شود. این دو محدوده شامل قیمت ۱.۴۵ دلار و ۱.۵۰ دلار می‌شود.

بررسی روند قیمت متیک

هدف از تحلیل قیمت ارز متیک صرفا بیان نکات آموزشی است و این تحلیل پیشنهاد خرید و فروش نیست.

پیشنهاد مطالعه: پیشنهاد می‌کنیم که پیش از خرید ارز سولانا، مقاله تحلیل تکنیکال سولانا را مطالعه کنید.

سوالات متداول

در این مقاله از کدام روش برای تحلیل تکنیکال متیک استفاده شده است؟

در این مقاله برای تحلیل ارز متیک در تایم فریم های مختلف از روش پرایس اکشن استفاده شده است.

در این مقاله متیک در چه تاریخی تحلیل شده است؟

تحلیل تکنیکال متیک در این مقاله مربوط به تاریخ اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۱ است.

بهترین صرافی ایرانی برای خرید ماتیک کدام است؟

ارزپایا با توجه به کارمزد بسیار پایین معاملات در مقایسه با سایر صرافی های ایرانی و همچنین به سبب سرعت و امنیت بالا، بهترین انتخاب برای خرید متیک و سایر ارزهای دیجیتال است.

کارمزد معاملات در صرافی ارزپایا چقدر است؟

کارمزد خرید Matic و سایر ارزهای دیجیتال در صرافی ارزپایا ۰.۰۰۲ است.

می توانید مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *