بهترین کیف پول ارز دیجیتال کدام است ؟ مقایسه بهترین و امن‌ترین کیف پول‌ها

  • 5 مرداد 1400
  • بروزرسانی: ۱۲ دی ۱۴۰۰
  • بدون نظر
  • 17 دقیقه
  • 932 نفر
4.7/5 - (3 امتیاز)
۴.۷/۵ - (۳ امتیاز)

حتماً بارها در مقالاتی که برایتان نوشته‌ایم، با مفهوم «کیف پول ارز دیجیتال» برخورد کرده‌اید. در این مطلب، می‌خواهیم درباره همین مفهوم توضیح بدهیم. با مطالعۀ این نوشتار، به این پرسش‌های شما پاسخ داده خواهد شد:

۱- کیف پول ارز دیجیتال چیست؟

۲- کیف پول ارز دیجیتال چگونه کار می‌کند؟

۳- انواع کیف پول ارز دیجیتال کدام است؟

۴- بهترین و امن ترین کیف پول‌ دیجیتال کدام کیف پول‌هاست؟

۵- مزایا و معایب انواع کیف پول‌های ارز دیجیتال چیست؟

کیف پول ارز دیجیتال چیست ؟

یک والت یا کیف پول امن ارز دیجیتال، برنامه‌ای به منظور مدیریت کلیدهای عمومی‌‌ و خصوصی است و انواع کیف پول ارز دیجیتال ابزارهایی به منظور تعامل با بلاک چین به کاربر ارائه می‌کنند.

خب شاید با خود فکر کنید که مشکل بیشتر شد! این جمله‌ها یعنی چه؟ توضیح خواهیم داد. هر کیف پول ارز دیجیتال، یک آدرس دارد که از تعدادی عدد و حرف تشکیل شده؛ این آدرس، شناسه‌ای است که براساس آن کلید عمومی‌ ‌و خصوصی درست می‌شود و موقعیت مشخصی را در بلاک چین مشخص می‌کند و براساس آن ارز دیجیتال واریز شده، در قسمتی از بلاک چین قرار می‌گیرد.

می‌توان کلید عمومی‌ را به آدرس ایمیل و کلید خصوصی را به پسورد تشبیه کرد. البته باید بدانید که در ارزهای دیجیتالی کلید عمومی‌‌ از روی کلید خصوصی درست می‌شود. هر زمان که کلید عمومی‌ (Public Key) را گم کردید، امکان ساخت مجدد آن از روی کلید خصوصی(Private Key) ممکن است اما نمی‌توان از کلید عمومی ‌به خصوصی رسید.

کلید خصوصی وعمومی‌ چیست؟

کلید خصوصی دسترسی به توکن‌‌ها را مستقل از کیف پول ممکن می‌کند. این استقلال، مزیت بزرگی است و باعث می‌شود در صورت گم شدن تلفن همراه، لپ تاپ یا رایانه ای که در آن برنامه کیف پول وجود دارد یا به سرقت رفتن و گم شدن کیف پول سخت افزاری، بتوانید از طریق کلید خصوصی دورباره به دارایی خود دست یابید چرا که ارزهای دیجیتال، از روی بلاک چین حذف نمی‌شوند بلکه از یک نشانی به نشانی دیگر منتقل می‌شوند.

کلید خصوصی این امکان را به شما می‌دهد تا به پول‌هایی که مربوط به آدرس کیف پول ارز دیجیتال شماست، دسترسی داشته باشید.

برخلاف کلید خصوصی، کلید عمومی ‌مستقل از کیف پول شما نیست بلکه به آدرس کیف پول شما مرتبط است. با این حال، یک “ورژن هش“ به حساب می‌آید. تابع هش به شما این امکان را می‌دهد تا توالی حروف/اعداد را که «ورودی» خوانده می‌شوند، در مجموعه جدیدی از حروف/اعداد به عنوان «خروجی» رمزگذاری کنید. در واقع با این کار، پای یک لایه امنیتی به میدان باز می‌شود و تضمین می‌کند که کیف پول شما غیرقابل هک شدن است.

کیف پول ارز دیجیتال

با این حساب می‌شود گفت هدف از ایجاد کلیدهای عمومی‌‌ و خصوصی این است که امضای یک تراکنش توسط فرد مالک دارایی ثابت شود. وقتی یک ارز دیجیتال می‌خرید، آن چه در عمل به شما تعلق گرفته، یک کلید خصوصی است و با استفاده از آن، حق خرج کردن آن ارز دیجیتال را خواهید داشت.

معرفی و مقایسه کیف پول های ارز دیجیتال

انتخاب یک کیف پول برای استفاده، از اولین کارهایی است که برای خرید ارز دیجیتال نیاز دارید. کیف پول بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال به دو نوع سرد و گرم تقسیم میشوند.

 کدام کیف پول بهتر است؟ کیف پول سرد یا گرم ؟

به طور خیلی ساده، تفاوت اساسی در اتصال یا عدم اتصال به اینترنت است؛ کیف پول‌های گرم به اینترنت متصل می‌شوند، در حالی که دسترسی کیف پول‌های سرد به اینترنت به طور عادی قطع است.

هکرها نمی‌توانند کلید خصوصی را که در حافظه‌ای غیر متصل به اینترنت قرار گرفته است سرقت کنند، بنابرین وجه ذخیره شده در یک کیف پول گرم راحت‌تر در دسترس قرار دارد. در انتخاب باید تعادل بین دسترسی و امنیت مورد نیاز خود را در نظر بگیرید؛ یکی به راحتی قابل استفاده است و دیگری، امنیت بسیار بیشتری دارد. بهترین راهکار، استفاده از کیف پول‌های گرم و سرد به صورت ترکیبی است. بخش عمده دارایی را در یکی از انواع کیف پول سرد نگهداری کنید و قسمتی را که برای پرداخت هزینه‌ها یا تریدرهای روزانه مورد نیاز است، به یک کیف پول گرم منتقل کنید و بهتر است دارایی رمزنگاری شده‌ای را که نیازی به دسترسی فوری به آن ندارید، به صورت آفلاین در یک کیف پول سرد ذخیره کنید.

فارغ از دسته‎ بندی گرم و سرد، نوع دیگری از طبقه‌بندی کیف‌پول‌های ارز دیجیتال وجود دارد که این کیف‌پول‌ها را در ۵ دسته مختلف معرفی می‌کند:

بهترین کیف پول های ارز دیجیتال

۱- کیف پول کاغذی:

یک کیف پول کاغذی صرفا یک برگه کاغذ است که آدرس عمومی‌ (آدرس دریافت ارز دیجیتال) و کلید خصوصی کیف پول شماست.

کلیدهای عمومی‌‌ و خصوصی این برگه کاغذ معمولا به شامل QR-code نیز روی کاغذ نقش بسته تا بتوان به سرعت از طریق اسکنرها آن را اسکن کرد و موجودی را به یک کیف پول نرم‌افزاری انتقال داد و تراکنش را انجام داد.

مزیت اصلی کیف‌پول‌های کاغذی، عدم ذخیره‌سازی کلیدها در فضای دیجیتال است که امکان هک شدن و به سرقت رفتن کلید خصوصی از طریق بدافزارها، Keylogger‌ها و هرگونه دزدی از طریق فضای دیجیتال را تقریباً به صفر می‌رساند.

البته باید به یاد داشته باشید که در حال چاپ کلید خصوصی بیت‌کوین روی یک کاغذ هستید و هرکس این کاغذ را داشته باشد می‌تواند همه موجودی آن را خالی کند. بنابراین در صورت از بین‌رفتن، گم شدن یا دزدیده شدن آن تکه کاغذ، همه موجودی بیت‌کوین یا ارز دیجیتال دیگری که ذخیره کرده‌اید از بین خواهد رفت و به هیچ عنوان امکان بازیابی آن وجود نخواهد داشت.

کیف پول‌های کاغذی برای نگهداری طولانی‌ مدت ارزهای دیجیتال مناسب هستند و اگر قصد برداشت زود به زود ارزها را دارید، بهتر است از کیف پول‌های دیگر استفاده کنید.

۲- کیف پول موبایلی:

برای کسانی که روزانه تراکنش‌های زیادی دارند، کیف پول موبایل یک ابزار ضروری به نظر می‌رسد.

این نوع از کیف پول‌ها در واقع یک اپلیکیشن هستند که روی گوشی‌اندروید یا IOS شما نصب می‌شوند و در آنها، کلید خصوصی شما نگهداری می‌شود. در این اپلیکیشن‌ها امکان ارسال بیت‌کوین یا سایر ارزهای دیجیتال فراهم شده و معمولاً رابط کاربردی ساده‌ای نیز دارند.

با وجود سادگی در استفاده و در دسترس بودن، کیف پول‌های موبایل همواره در معرض هک شدن قرار دارند. همچنین اگر گوشی موبایل شما به هر دلیل آسیب دیده یا از دسترس شما خارج شود یا دزدیده شود، شخص دیگری می‌تواند به موجودی بیت‌کوین شما دسترسی پیدا کند. پس پشتیبان‌گیری از کیف پول‌های موبایلی اهمیت زیادی دارد.

۳- کیف پول تحت وب:

کیف پول آنلاین تحت وب ارز دیجیتال، کلید خصوصی کیف پول شما را روی سرورهای خود نگهداری می‌کند. سرور همیشه آنلاین است و توسط یک شرکت یا اشخاص نگهداری و کنترل می‌شود.

سرویس‌های متنوع کیف پول تحت وب، قابلیت‌های متنوعی را دارند و برخی از آنها به کیف موبایل یا دسکتاپ نیز متصل می‌شوند.

همانند کیف پول‌های موبایل، کیف پول‌های تحت وب و آنلاین به کاربران امکان دسترسی به مبالغ ارز و انجام تراکنش را از طریق هر دستگاه متصل به اینترنت فراهم کرده‌اند اما در صورتی که بصورت درست پیاده‌سازی نشده باشد، ممکن است دسترسی شرکتی که سایت را اداره می‌کند به کلید خصوصی شما فراهم باشد و توانایی کنترل موجودی کیف‌ پول را داشته باشد. کیف پول‌های تحت وب از پایین‌ترین سطح اطمینان برخوردار هستند زیرا احتمال هک شدن آن بسیار بیشتر از سایر کیف پول‌هاست.

۴- کیف پول دستکاپ:

کیف پول‌های دسکتاپ را می‌توان دانلود و روی رایانه یا لپ‌تاپ نصب کرد. این نرم‌افزارها کلید خصوصی کیف پول شما را روی‌ هارد درایو کامپیوتر نگهداری می‌کنند.

این کیف پول‌ها از بسیاری از کیف پول‌های آنلاین و موبایل امن‌تر هستند زیرا کلید خصوصی شما روی کامپیوتر خودتان نگهداری می‌شود و این کلید در اختیار هیچ شخص واسط یا سرور دیگری نیست.

با وجود اینکه این کیف پول‌ها برای کار کردن به اینترنت متصل می‌شوند احتمال هک شدن‌شان وجود دارد اما گزینه مطلوب برای کسانی است که قصد دارند مقادیر کم بیت‌کوین را از طریق کامپیوترشان منتقل کنند.

۵- کیف پول سخت افزاری:

یک کیف پول‌ سخت افزاری بیت کوین و ارز دیجیتال (Hardware Wallet) نوعی خاص از کیف پول ارزهای دیجیتال است که کلید خصوصی را در یک دستگاه سخت‌افزاری نگهداری می‌کند.

این کیف پول‌ها، بهترین و امن ترین کیف پول ارز دیجیتال هستند و برخلاف کیف پول‌های کاغذی که باید برای انتقال وجوه آنها، باید آن را وارد یک والت نرم‌افزاری کرد، کیف پول‌های سخت‌افزاری را می‌توان بطور امن برای انجام تراکنش‌ها به کار برد.

علاوه بر این، این کیف پول‌ها در برابر ویروس‌های کامپیوتری مصون هستند و موجودی آنها نمی‌تواند از طریق دزدیده شدن کلید خصوصی سرقت شود.

حتی برخی از کیف پول‌های سخت‌افزاری دارای صفحه نمایش هستند و به این ترتیب امنیت بیشتری دارند، زیرا از طریق همان صفحه نمایش می‌توان برای تأیید و نمایش جزییات کیف پول استفاده کرد.

معرفی معتبر ترین و بهترین کیف پول ارز دیجیتال

حالا که با کیف پول‌های مختلف آشنا شدید، می‌خواهیم درباره ولت های معتبر ارز دیجیتال صحبت کنیم و ببینیم کدام کیف پول ارز دیجیتال بهتر است؟

البته پیش از استفاده از کیف پول، خود شما مسئول تحقیق و بررسی بیشتر در خصوص امنیت آنها هستید و بهترین تصمیم با خود شماست.

کیف پول های معتبر ارز دیجیتال

کیف پول لجر(Ledger)

اگر بخواهیم در یک خط درباره این کیف پول بگوییم باید گفت: یک کیف پول عالی اما گران!

شرکت فرانسوی Ledger اولین کیف پول خود را در سال ۲۰۱۴ عرضه کرد و به سرعت به نام بزرگ و اصلی در صنعت کیف پول سخت افزاری تبدیل شد.

امنیت رمزارزهای ذخیره شده در این کیف پول، کم نظیر است اما این کیف پول از نظر فیزیکی هم خیلی تضمین شده است چرا که با استفاده از مواد بسیار بادوام، از جمله روکش فولاد ضد زنگ ساخته شده است.

از نظر پشتیبانی از ارزهای دیجیتال، لجر هیچ کم و کسری ندارد اما نکته مهم این است که برخلاف بسیاری از کیف پول‌هایی که به رایگان در اختیار شما قرار دارد، باید این کیف پول را بخرید و همین امر جذابیت آن را کم می‌کند!

کیف پول ترزور(Trezor)

مشکل قیمت درباره یکی دیگر از معروف‌ترین و بهترین والت ارز دیجیتال بازار یعنی ترزور هم وجود دارد. البته اگر بتوان از جذابیت امنیتی این کیف پول سخت‌افزاری که امنیت یک کیف پول سرد و راحتی یک کیف پول گرم را همزمان با خود دارد فاکتور گرفت.

ترزور از بیشتر سکه‌های اصلی و آلت‌کوین پشتیبانی می‌کند و همواره در مسیر بهتر شدن و به روز شدن گام برداشته است، به گونه ای که تیم توسعه آن چهار سال بعد از ارائه نسخه وان، نسخه T را هم به بازار عرضه کرد که دارای قابلیت‌های بسیار بیشتری بود و البته این نسخه جدیدتر، از نسخه اولیه گران‌تر هم بود.

کیف پول تراست(Trust)

این کیف پول را چشم بسته به کسانی که تازه وارد فضای ارز دیجیتال شده‌اند و هنوز حرفه‌ای بازار نیستند، پیشنهاد می‌کنیم. این کیف پول که  برای موبایل طراحی شده است، کاملاً رایگان است و کاربرانی که گوشی‌های همراه اندروید و iOS دارند، می‌توانند آن را دانلود کنند و به آسانی از آن بهره‌مند شوند.

تراست پشتوانه محکم و معتبری هم دارد. این پشتوانه، بایننس به عنوان بزرگترین صرافی ارز دیجیتال جهان، است البته بایننس و هر شخص یا شرکت دیگری به دارایی‌هایتان دسترسی نخواهد داشت.

تراست والت را محبوب‌ترین کیف پول ارزهای دیجیتال می‌دانند و بیشترین کاربران در سطح جهان از این کیف پول استفاده می‌کنند. بخشی از این محبوبیت به دلیل سادگی طراحی و استفاده از آن، بخشی به خاطر پشتیبانی آن از تعداد زیادی از کوین‌ها و توکن‌ها و بخشی هم بخاطر امنیت آن حاصل شده است.

کیف پول بلاک چین(BlockChain)

کیف پول بلاک چین تنها برای دو ارز پرطرفدار دیجیتالی یعنی بیت‌کوین و اتریوم قابل استفاده است.

ایجاد حساب کیف پول الکترونیکی آن رایگان است و مراحل ثبت‌نام و راه اندازی آن آنلاین انجام می‌شود. همین مسأله یعنی نیاز به ثبت‌نام یکی از ایرادات این کیف پول است چرا که وارد کردن ایمیل برای ساخت کیف پول، در بین کیف پول‌های جدید تقریباً یک فرایند منسوخ‌ شده است ولی سایت بلاکچین هنوز کاربران را مجبور به ثبت‌نام با ایمیل می‌کند. این کیف پول دارای نسخه‌های دسکتاپ، موبایل و کیف پول سخت افزاری است.

کیف پول الکتروم(Electrum)

الکتروم از سال ۲۰۱۱ که به بازار آمد، تا امروز یکی از بهترین کیف پول‌های مخصوص بیت کوین بوده است. تیم توسعه این کیف پول به طور رسمی آن را مخصوص بیت کوین معرفی کرده است اما نسخه کلون‌شده‌ٔ الکتروم هم که تعداد دیگری از ارزهای دیجیتال از جمله لایت کوین را پشتیبانی می‌کند، موجود است.

الکتروم برای کاربرانی که روی دستکاپ می‌خواهند بیت کوین معامله کنند، بهترین گزینه است اما این به معنی نیست که نسخه تلفن همراه این کیف پول هم قابلیت‌های خوبی ندارد.

امنیت و شخصی‌سازی در این کیف پول با سابقه، در حد بسیار بالایی است و همین امر از جاذبه‌های الکتروم محسوب می‌شود، بخصوص اینکه این کیف پول برای حفظ امنیت کاربران از احراز هویت دوعاملی بهره می‌برد.

کیف پول کیپ کی(KeepKey)

KeepKey شباهت زیادی به کیف پول‌های سخت افزاری ترزور و لجر دارد. این کیف پول برای کسانی مناسب است که می‌خواهند کیف پول سخت افزاری بزرگ‌تری نسبت به کیف پول‌های نرم افزاری داشته باشند، یا به دنبال دریافت کد QR‌ روی نمایشگر کیف پول سخت افزاری هستند یا کسانی که می‌خواهند یک کیف ارزان قیمت‌تر داشته باشند.

استفاده از این کیف پول سخت افزاری بسیار آسان است و به دلیل اینکه هم قیمت مناسب و هم استفاده راحتی دارد، در مجموع یک کیف پول کاربرپسند در مقایسه با رقبایش محسوب می شود.

ظرفیت محدود اپلیکیشن و نداشتن ظرفیت‌ چند امضایی ایراداتی است که برخی کاربران را از داشتن این کیف پول منصرف می‌کند.

کیف پول مای سیلیوم(Mycelium)

اگر تازه کار هستید و یا می خواهید کیف پولی غیرموبایلی داشته باشید، این کیف پول را به شما توصیه نمی‌کنیم اما اگر نسبتاً حرفه‌ای هستید و بحث امنیت و اعتبار یک کیف پول برایتان اهمیت دارد، این کیف پول اندرویدی را به شما توصیه می‌کنیم، بخصوص اینکه مای سلیوم مدتی است به جز بیت کوین، از اتریوم و توکن‌های آن هم پشتیبانی می‌کند.

نکته قابل توجه درباره مای‌سلیوم این است که قابلیت‌های ویژه‌ای را در اختیار کاربرانش قرار داده است از جمله اینکه کاربران این کیف پول مخصوص تلفن همراه، می‌توانند از طریق این کیف پول، عملیات دریافت و پرداخت را در کیف پول‌های سخت‌افزاری و کاغذی انجام دهند. البته خیلی از کاربران این کیف پول از عدم جذابیت رابط کاربری آن دل خوشی ندارند.

کیف پول اکسودوس(Exodus)

برای کاربران نه چندان حرفه‌ای، کیف پول Exodus یک انتخاب بسیار خوب است که هم طراحی زیبایی دارد، هم استفاده از آن پیچیدگی ندارد و هم امنیت خوبی دارد.

اکسودوس از سال ۲۰۱۵ حضور خوب و موفقی در بازار ارزهای دیجیتال داشته است و از سال ۲۰۱۹ نیز مجموعه متنوعی از بیش از ۱۰۰ ارز دیجیتال و توکن را به لیست خود اضافه کرده است.

این کیف پول را هم برای کامپیوترهای شخصی و هم برای گوشی همراه اندروید و iOS می‌توان استفاده کرد.

کیف پول اتمیک والت(Atomic)

کیف پول اتمیک (Atomic Wallet) هم از کیف پول های محبوب‌ ارز دیجیتال است که برای بهره‌گیری از قابلیت «Atomic Swaps» و تبدیل شدن به بخشی از یک اکوسیستم ارز دیجیتال ساخته شده است. می‌توانید برای بهره‌مندی از بخشی قابلیت‌های این کیف پول، از توکن «Atomic Wallet Coin» استفاده کنید.

اتمیک هم ساده است و هم کاربردی؛ حرفه‌ای و غیرحرفه‌ای می‌توانند از آن استفاده کنند. اگرچه این کیف پول رایگان است اما برای استفاده از برخی امکانات آن باید کارمزد پرداخت کرد.

در حال حاضر نسخه‌های اندروید، iOS، ویندور و لینوکس این کیف پول در دسترس کاربران قرار دارد و از ارزهای دیجیتال بسیاری نیز پشتیبانی می‌کند.

کیف پول بلو ولت(Blue)

بلو والت هم تنها از بیت کوین پشتیبانی می کند. اگر فقط تمرکزتان را روی این ارز دیجیتال محبوب و مهم گذاشته‌اید، بلو ولت گزینه بسیار خوبی است. چون این کیف پول موبایلی امکان بهره مند شدن از امکانات شبکه صاعقه (لایتنینگ) را به شما می دهد. این شبکه با استفاده از «کانال‌های پرداختی دوطرفه» که کیف پول‌های چندامضایی بهبود یافته‌اند، امکان تراکنش‌های سریع و ارزان را به شما می‌دهد.

یک حسن دیگر این کیف پول، این است که توسعه‌دهندگان می‌توانند تمام کدهای آن را مشاهده کنند یا در اصطلاح «متن‌باز»است. البته این را هم باید اضافه کنیم که این کیف پول مخصوص بیت کوین، هم امکانات حرفه‌ای دارد و هم استفاده از آن برای کاربران غیرحرفه‌ای چندان دشوار نیست.

 مزایا و معایب کیف پول های معتبر

در جدول زیر، معایب و مزایای هرکدام از این ۹ کیف پول معتبر و محبوب ارز دیجیتال را خلاصه کرده‌ایم:

نام کیف پول مزایا معایب
ترزور(Trezor) ۱- پشتیبانی از ۱۰۰۰ ارزدیجیتال
۲- ذخیره سازی آفلاین سطح بالا
۳- امنیت بالا
۱- پیچیدگی راه‌اندازی
۲- گران بودن
لجر(Ledger) ۱- پشتیبانی از بیش از ۱۵۰۰ ارز دیجیتال
۲- پشتیبانی از سهام‌داری ارز
(Coin Staking)
۳- ذخیره سازی آفلاین
۴- امنیت بالا
۵- مقاومت فیزیکی و طول عمربالا
۶- نسخه موبایل دارای اتصال بلوتوث
۱- مراحل زیاد برای خرید در کیف پول خارجی
۲- پیچیدگی راه‌اندازی
۳- گران بودن
تراست والت(Trust Wallet) ۱- پشتیبانی از ۱۰۰۰ ارزدیجیتال
۲- امنیت بالا
۳- راه‌اندازی و استفاده آسان
۴- رایگان و عرضه بر روی‌اندروید و آ او اس
۱- تنها نسخۀ موبایلی دارد
۲- نداشتن احراز هویت دو مرحله‌ای
بلاک چین داتکام (Blockchain.com) ۱- امنیت بالا
۲- سهولت استفاده برای کاربران
۳-ذخیره کلیدهای کاربران به‌صورت هش‌نگاری‌شده
۴- پشتیبانی از‌اندروید و iOS
۱- تعداد پایین ارزهای دیجیتال پشتیبانی شده
۲- نداشتن نسخۀ ویندوز
۳- الزام به ثبت نام برای دریافت
الکتروم(Electrum) ۱- امنیت بالا
۲- امکان مدیریت در نسخۀ آفلاین
۳- دسترسی کامل به کلیدهای خصوصی
۱-پشتیبانی فقط از بیت کوین
۲- پیچیدگی برای افراد مبتدی
۳- محدودیت استفاده از نسخۀ موبایلی
کیپ کی(Keepkey) ۱- امنیت بالا
۲-استفاده راحت
۳- ارای اپلیکیشن موبایل و دسکتاپ
۴- اتصال آسان به کیف پول‌های سخت افزاری و کاغذی
۱-ظرفیت محدود اپلیکیشن
۲- نداشتن پشتیبانی از اتصال بلوتوثی
۳- نداشتن ظرفیت چند امضایی
Mycelium ۱- امنیت بالا
۲-استفاده راحت
۳- ارای اپلیکیشن موبایل و دسکتاپ
۴- اتصال آسان به کیف پول‌های سخت افزاری و کاغذی
۱- فقط نسخه موبایل دارد
۲- فقط از بیت کوین و اتر و توکن‌هایش پشتیبانی می‌کند
۳- عدم پشتیبانی از ویندوز
اکسودوس(Exodus) ۱- پشتیبانی از بیش از ۱۰۰ ارزدیجیتال
۲- امنیت بالا
۳- استفاده آسان
۴- نسخۀ موبایلی و دستکاپی دارد
۵- پشتیبانی در‌اندروید، آی او اس، ویندوز، لینوکس و مک
۱-ضرورت اتصال به اینترنت
۲- مسدود کردن آی پی ایران
۳- عدم پشتیبانی از قراردادهای هوشمند
۴- منبع باز نبودن
اتمیک والت (Atomic Wallet) ۱- پشتبانی از بیش از ۳۰۰ ارزدیجیتال
۲- رایگان
۳- امنیت بالا
۴- استفاده راحت
۵- پشتیبانی در‌اندروید، آی او اس، ویندوز، لینوکس و مک
۱-ضرورت اتصال به اینترنت
۲- مسدود کردن آی پی ایران
۳- عدم پشتیبانی از قراردادهای هوشمند
۴- منبع باز نبودن

پاسخ به پرسش‌های متداول

۱- کیف پول ارز دیجیتال چیست؟

هر کیف پول ارز دیجیتال، یک آدرس دارد که از تعدادی عدد و حرف تشکیل شده؛ این آدرس، شناسه‌ای است که براساس آن کلید عمومی‌ ‌و خصوصی درست می‌شود و موقعیت مشخصی را در بلاک چین مشخص می‌کند و براساس آن ارز دیجیتال واریز شده، در قسمتی از بلاک چین قرار می‌گیرد.

۲- کیف پول سرد و گرم چیست؟

کیف پول‌های گرم به اینترنت متصل می‌شوند، در حالی که دسترسی کیف پول‌های سرد به اینترنت به طور عادی قطع است.

۳- امنیت کدام کیف پول از همه بیشتر است؟

کیف پول های سخت افزاری بهترین و امن ترین کیف پول ارز دیجیتال هستند.

۴- انواع کیف پول ارز دیجیتال کدام است؟

کیف پول کاغذی، کیف پول موبایلی، کیف پول تحت وب، کیف پول دستکاپ و کیف پول سخت افزاری از انواع کیف پول های ارزی هستند.

می توانید مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *