تحلیل قیمت بیت کوین کش و بررسی آینده آن

  • 5 آذر 1400
  • بروزرسانی: ۲۸ فروردین ۱۴۰۱
  • بدون نظر
  • 3 دقیقه
  • 3392 نفر
امتیاز به این مطلب
امتیاز به این مطلب

در این مقاله قصد داریم سراغ یکی از رفقای بیت کوین برویم، بیت کوین کش پروژه ارز دیجیتالی که بروز شده‌ی بیت کوین است. این ارز دیجیتال در ۱ اوت ۲۰۱۷ به دنیا معرفی شد. بیت کوین کش در زبان انگلیسی به‌ معنای پول نقد است یا به عبارت دیگر، بیت کوین کش می‌خواهد بیت کوینی باشد که با افزایش سرعت تراکنش‌ها بتوان از آن به‌ عنوان پول استفاده کرد. برای این کار، اندازه بلاک ها در بیت کوین کش نسبت به بیت کوین، از حداکثر ۱ مگابایت به ۸ مگابایت افزایش پیدا کرد. در نتیجه سرعت بیشتر و کارمزد کمتر برای نقل و انتقال ارز دیجیتال بیت کوین کش، به دست آمد. اما روند قیمتی بیت کوین کش با نماد اختصاری BCH چگونه است؟ سوالی است که در ادامه به آن پاسخ خواهیم داد و به تحلیل تکنیکال آن خواهیم پرداخت.

روند قیمتی بیت کوین کش

بیت کوین کش که نماد آن در بازار  BCH  است، امروز ۵ آذر ۱۴۰۰ در حدود قیمت ۵۵۶ تتر در حال معامله می باشد که با احتساب نرخ تتر  ۳۰۰۶۴ تومان، قیمتش برابر ۱۶۷۳۰۸۵۱ تومان است. رنک بیت کوین در بازار ارزهای دیجیتال بر اساس حجم معاملات برابر ۲۱ است. قیمت بیت کوین کش نسب به زمان اوج خود یعنی ۲۹ آذر ۹۶ بیش از ۸۴ درصد عقب نشینی کرده است. زمانی که قیمت آن از ۴ هزار دلار نیز بالاتر رفت و پس از آن ریزش شدیدی داشت تا نهایتا از مارچ ۲۰۲۰ که توانست وارد یک کانال صعودی شود و همچنان این کانال معتبر است.  در ادامه به تحلیل تکنیکال بیت کوین کش می پردازیم.

تحلیل تکنیکال بیت کوین کش

همانطور که در چارت قیمتی بیت کوین کش دیده می شود این ارز دیجیتال از مارچ ۲۰۲۰ وارد یک کانال صعودی شده  و اکنون به کف کانال نزدیک است.

در نمودار بالا که در تایم فریم هفتگی رسم شده است حرکت بیت کوین کش در یک کانال صعودی مشهود است. همانطور که دیده می شود برخورد با کف کانال به طور متعدد رخ داده و حمایت در این کف صورت گرفته است. اکنون بیت کوین کش باز خود را به کف کانال نزدیک کرده است. BCH که برای مدتی در یک مثلث قرار گرفته بود، چندی پیش توانست ضلع مثلث را به سمت بالا بشکند و امید حرکت صعودی خود را تقویت کند، اما با توجه همبستگی شدید بیت کوین کش به بیت کوین، پس از ریزش بیت کوین، بیت کوین کش نیز ریخت. اکنون این ارزدیجیتال به کف کانال نزدیک شده است و در صورت شکست این کف به سمت پایین احتمال ریزش بیشتر شدت میگیرد. در ادامه برای آنکه بدانیم در صورت شکست کف کانال بیت کوین کش تا کجا می ریزد چارت قیمتی را در تایم فریم روزانه رسم می کنیم.

همانطور که در تایم فریم روزانه نشان داده شده است در صورتی که حمایت کف کانال از دست برود حمایت مهم بعدی که حمایت استاتیک می باشد حدود ۳۸۱ دلار می شود. و احتمال ریزش تا حوالی این نقطه وجود دارد.

اما در صورتی که قیمت از کف کانال برگردد امید است روند صعودی بیت کوین کش که از  مارچ ۲۰۲۰ شروع شده همچنان ادامه پیدا کند. نکته ای که در مورد بیت کوین کش همانند لایت کوین مهم است، همبستگی این دو رمز ارز به بیت کوین است. پس باید منتظر ادامه حرکت بیت کوین نیز باشیم.

مقاله پیش رو صرفا یک تحلیل شخصی بر مبنای دانش نویسنده است و هیچ گونه پیشنهاد خرید یا فروشی را مطرح نمی کند.

می توانید مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *