تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال چین لینک (chainlink) : مرداد ۱۴۰۰

  • 4 مرداد 1400
  • بروزرسانی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
  • بدون نظر
  • 4 دقیقه
  • 1634 نفر
5/5 - (4 امتیاز)
۵/۵ - (۴ امتیاز)

قبل از شروع تحلیل چین لینک باید گفت : ارز دیجیتال چین لینک با نماد اختصاری LINK در رنک ۲۰ بازار ارزهای دیجیتال قرار گرفته و با ارزش بازار ۱۰.۵ میلیارد دلار سهم ۰.۴۶ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد. در این مقاله قصد داریم با استفاده از نمودار روند قیمتی بیت کوین تحلیلی را نسبت به قیمت آن بر اساس تحلیل تکنیکال ارائه دهیم.

تحلیل تکنیکال چین لینک

این تحلیل ارز لینک مربوط به اول مرداد ماه ۱۴۰۰ می باشد و در آن از اندیکاتور RSI و الگوی قیمتی استفاده شده است. در ضمن نگاه تحلیلی ما مبنای پرایس اکشن دارد.

نمودار روند قیمت به همراه خط های حمایت و مقاومت همراه یک الگوی مثلث در شکل زیر نشان داده شده است. نمودار تکنیکال چین لینک در تایم فریم روزانه رسم شده است.

نمودار تکنیکال چین لینک

همانطور که در شکل بالا مشاهده می کنید قیمت از ۱۵ ژوئن ۲۰۲۱ در یک مثلث نزولی قرار گرفته و در این مثلث در حال نوسان است. حال اگر این نمودار چین لینک از هر سمت شکسته شود روند حرکت مشخص می شود. بعلاوه یک سطح حمایتی مهم با رنگ قرمز پر رنگ برابر ۱۴.۸۵ تتر در درون مثلث قرار گرفته است که از MAY 2021 تا کنون ۳ بار قیمت به این نقطه واکنش نشان داده و بعد از رسیدن به حوالی این قیمت بازگشته است. بنابراین این قیمت حمایت قوی برای لینک چین می باشد. اما اگر این حمایت این بار شکسته شود احتمالا مثلث نزولی نیز شکسته شده و قیمت تا سطح ۱۱.۵ تتری ریزش خواهد کرد.

در صورت صعود چین لینک تا چه قیمتی پیش خواهد رفت؟

اما اگر الگوی مثلت از بالا شکسته شود سیگنال خرید برای چین لینک صادر می شود. سطوح مقاوتی که بنا بر بررسی های مبتنی بر عرضه و تقاضا بدست آمده است برابر است با:

  1. سطح ۱۸.۵ تتری
  2. سطح ۲۱.۲ تتری
  3. سطح ۲۳.۳ تتری
  4. سطح ۲۵.۶ تتری

سطوح نامبرده سطح های مقاومتی است که امکان دارد چین لینک به هر کدام از این سطح ها واکنش نشان دهد یا حداقل در محدوده این سطح واکنش داشته باشند.

پس در پاسخ به این سوال که در صورت صعود قیمت چین لینک چقدر بالا می رود؟ باید این سطوح را نام برد و گفت که می توان در میان مدت دید قیمت ۲۵ تتری برای چین لینک دور از انتظار نباشد.

بررسی اندیکاتور RSI در تحلیل تکنیکال چین لینک

یکی از ابزارهای مهمی که در تحلیل تکنیکال چین لینک می تواند مورد استفاده قرار گیرد، اندیکاتور RSI یا به عبارتی شاخص قدرت نسبی است که ما در این مقاله برای تحلیل رمز ارز لینک از این شاخص بهره گرفته ایم.

در شکل زیر نمودار قیمتی چین لینک به همراه اندیکاتور RSI در تایم فریم روزانه نشان داده شده است.

نمودار قیمتی چین لینک به همراه اندیکاتور RSI

شاخص نمودار RSI در سطح ۴۰ قرار گرفته است که اشباع خرید یا فروش را نشان نمی دهد، همچنین هیچ گونه واگرایی با نمودار قیمتی مشاهده نمی گردد. بنابراین احتمال ادامه روند نزولی وجود دارد اما با توجه به شیب ناگهانی تند از ۳۰ به ۴۰ نمودار RSI، این امکان تقویت می‌شود که یک حرکت شارپ رو به بالا نیز شکل بگیرد.

در نهایت باید گفت با توجه به قرار گیری نمودار قیمتی در مثلث نزولی و حرکت نرمال RSI باید منتظر ماند که سطح مثلث از یک سمت شکسته شود و سپس اقدام به قرار گیری در پوزیشن خرید یا فروش گرفت.

نکته مهم: تحلیل تکنیکال بالا از چین لینک صرفا یک تحلیل شخصی بوده و هیچ پیشنهادی مبنی بر خرید یا فروش ارز دیجیتال مطرح شده محسوب نمی شود . همچنین نویسنده این مقاله و شرکت ارزپایا هیچ گونه مسئولیتی مبنی بر ضرر و زیان خوانندگان این تحلیل ندارد و این تحلیل صرفا جهت اطلاع رسانی است.

می توانید مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *