تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال چین لینک (chainlink) در مرداد ۱۴۰۰

 • ۴ مرداد ۱۴۰۰
 • بروزرسانی: ۲۷ مرداد ۱۴۰۰
 • بدون نظر
 • 4 دقیقه
 • 399 نفر

قبل از شروع تحلیل تکنیکال چین لینک باید گفت : ارز دیجیتال چین لینک با نماد اختصاری LINK  در رنک ۱۴ بازار ارز های دیجیتال قرار گرفته و  با ارزش بازار ۸.۶ میلیارد دلار  سهمی ۰.۵۴ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد . در این مقاله قصد داریم با استفاده از نمودار روند قیمتی بیت کوین تحلیلی را نسبت به قیمت آن بر اساس تحلیل تکنیکال ارائه دهیم.

تحلیل تکنیکال چین لینک

این تحلیل مربوط به اول مرداد ماه ۱۴۰۰ می باشد و در آن از اندیکاتور RSI و  الگوی قیمتی استفاده شده است. در ضمن نگاه تحلیلی ما مبنای پرایس اکشن دارد.

نمودار روند قیمت به همراه خط های حمایت و مقاومت همراه یک الگوی مثلث در شکل  زیر نشان داده شده است. این نمودار در تایم فریم روزانه رسم شده است

نودار قیمتی چین لینک

همانطور که در شکل بالا مشاهده می کنید قیمت از ۱۵ ژوئن ۲۰۲۱ در یک مثلث نزولی قرار گرفته و در این مثلث در حال نوسان است. حال  اگر این نمودار از هر سمت شکسته شود روند حرکت مشخص می شود.  بعلاوه یک سطح حمایتی مهم با رنگ قرمز پر رنگ در درون مثلث قرار گرفته است برابر ۱۴.۸۵ تتر  که از MAY  ۲۰۲۱ تا کنون ۳  بار قیمت به این نقطه واکنش نشان داده و بعد از رسیدن به حوالی این قیمت بازگشته است . بنابراین این قیمت  حمایت قوی  برای چین لینک می باشد. اما اگر این حمایت این بار شکسته شود  احتمالا مثلث نزولی نیز شکسته شده و قیمت تا سطح ۱۱.۵ تتری ریزش خواهد کرد.

در صورت صعود چین لینک تا چه قیمتی پیش خواهد رفت؟

اما اگر الگوی مثلت از بالا شکسته شود سیگنال خرید برای چین لینک صادر می شود. سطوح مقاوتی که بنا بر بررسی های مبتنی بر عرضه و تقاضا بدست آمده است برابر است با:

 1. سطح ۱۸.۵ تتری
 2. سطح ۲۱.۲ تتری
 3. سطح ۲۳.۳ تتری
 4. سطح ۲۵.۶ تتری

سطوح نامبرده سطح های مقاومتی است که  امکان دارد چین لینک به هر کدام از این سطح ها واکنش نشان دهند یا حدا قل در محدوده این سطح واکنش داشته باشند .

پس در پاسخ به این سوال که در صورت صعود قیمت چین لینک چقدر بالا می رود؟ باید این سطوح را نام برد  و گفت که می توان در میان مدت دیدن قیمت ۲۵ تتری برای چین لینک دور از انتظار نباشد.

بررسی اندیکاتور RSI در تحلیل تکنیکال چین لینک

یکی از ابزارهای مهمی که در تحلیل تکنیکال ارز های دیجیتال می تواند مورد استفاده قرار گیرد اندیکاتور RSI یا به عبارتی شاخص قدرت نسبی است . ما در این مقاله برای تحلیل تکنیکال چین لینک از این شاخص بهره گرفته ایم.

در شکل زیر نمودار قیمتی چین لینک به همراه اندیکاتور RSI در تایم فریم روزانه نشان داده شده است.

نمودار RSI برای چین لینک

شاخص نمودار RSI  در سطح ۴۰ قرار گرفته است که اشباع خرید یا فروش را نشان نمی دهد ، همچنین هیچ گونه واگرای با نودار قیمتی مشاهده نمی گردد. بنابراین احتمال ادامه روند نزولی وجود دارد اما با توجه به شیب ناگهانی تند از ۳۰ به ۴۰ نمودار RSI این امکان تقویت می شود که یک حرکت شارپ رو به بالا نیز شکل بگیرد.

در نهایت باید گفت با توجه به قرار گیری نمودار قیمتی در مثلث نزولی و حرکت نرمال RSI  باید منتظر ماند که سطح مثلث از یک سمت شکسته شود و سپس اقدام به  قرار گیری در پوزیشن خرید یا فروش گرفت.

سوالات متداول مقاله :

۱- تحلیل تکنیکال چین لینک در این مقاله برای چه زمانی است؟

این تحلیل در ۱ مرداد ۱۴۰۰ در تایم فریم روزانه نوشته شده است.

۲- در صورت شکسته شدن سطح قیمت ۱۴.۸۵ چین لینک تا کجا نزول میکند؟

بعد از شکسته شدن این سطح قیمتی به پایین باید منتظر شکسته شدن مثلث نزولی بود و پس از آن قیمت به سطح ۱۱.۵ تتری واکنش نشان می دهد

۳- در صورت صعود چین لینک تا چه قیمتی پیش خواهد رفت؟

پس در پاسخ به این سوال باید سطوح قیمتی  زیر را به ترتیب نام برد

 1. سطح ۱۸.۵ تتری
 2. سطح ۲۱.۲ تتری
 3. سطح ۲۳.۳ تتری
 4. سطح ۲۵.۵ تتری

و می توان گفت که در میان مدت دیدن قیمت ۲۵ تتری برای چین لینک دور از انتظار نیست.

نکته مهم: تحلیل تکنیکال بالا از چین لینک صرفا یک تحلیل شخصی بوده و هیچ پیشنهادی مبنی بر خرید یا فروش ارز دیجیتال مطرح شده محسوب نمی شود . همچنین نویسنده این مقاله و شرکت ارزپایا هیچ گونه مسئولیتی مبنی بر ضرر و زیان خوانندگان این تحلیل ندارد و این تحلیل صرفا جهت اطلاع رسانی است. 

می توانید مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *