تحلیل تکنیکال اتم : خرداد ۱۴۰۱

  • 4 خرداد 1401
  • بروزرسانی: ۱۱ خرداد ۱۴۰۱
  • بدون نظر
  • 2 دقیقه
  • 183 نفر
4.5/5 - (75 امتیاز)
۴.۵/۵ - (۷۵ امتیاز)

به طور خلاصه ارز دیجیتال ATOM یا Cosmos پروژه‌ای است که با هدف حل برخی از سخت ترین مشکلات صنعت بلاک چین ساخته شده است. مقیاس‌پذیری و سرعت، دو مشکل اساسی در برخی از شبکه‌های بلاک چینی است. همچنین اتم به‌‌دنبال ایجاد پلی میان بلاک چین‌های مختلف است تا به‌نوعی در میان آن‌ها ارتباط برقرار کند. با تحلیل تکنیکال ارز اتم همراه ما باشید.

تحلیل قیمت ارز اتم را با تایم فریم هفتگی شروع می‌کنیم. اتم در تایم فریم هفتگی یک محدوده حمایتی بسیار مهم را پیش روی خود دارد که شکستن آن بعید به‌نظر می‌رسد. زیرا این محدوده با قدرت زیادی چند بار باعث افزایش شدید قیمت شده است.

محدوده ۸.۵۰ دلار تا ۹ دلار در گذشته مقاومت سنگینی برای این ارز بود که پس از شکست، به یک حمایت پر قدرت برای قیمت تبدیل شده و در هفته‌های گذشته نیز باعث برگشت قیمت شده است. درصورتی که قیمت در روزهای آینده مجددا به این محدوده برسد فرصت خوبی برای خرید پله‌ای فراهم می‌شود.

تحلیل کازماس

تایم فریم خود را از هفتگی به روزانه تغییر می‌دهیم. قیمت اتم بعد از برخورد به محدوده حمایتی هفتگی به سمت بالا حرکت کرده است. قیمت این ارز با یک خط روند صعودی در حال حرکت به سمت بالا است اما توان عبور از مقاومت ۱۲.۴۰ دلار را ندارد. در صورت شکست مقاومت استاتیک یا خط روند داینامیک، قیمت یک روند صعودی یا نزولی جدید را شروع می‌کند.

تحلیل قیمت اتم

در نهایت تایم فریم خود را به ۴ ساعته تغییر می‌دهیم تا بتوانیم حرکات قیمت را در کوتاه مدت پیش‌بینی کنیم. اگر به تصویر زیر نگاه کنید، متوجه ضعف در روند صعودی می‌شوید. به‌نظر می‌رسید احتمال شکست خط روند صعودی بیشتر از شکت مقاومت ۱۲.۴۰ دلار است. در صورت شکست این خط روند، می‌توانیم منتظر رسیدن قیمت به محدوده ۹.۸۰ دلار و سپس ۸.۷۰ دلار باشیم.

تحلیل ارز اتم

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد و پیشنهاد خرید و فروش نیست.

تحلیل تکنیکال یونی سواپ : خرداد ۱۴۰۱

تحلیل تکنیکال مانا : خرداد ۱۴۰۱

تحلیل تکنیکال ریپل : خرداد ۱۴۰۱

می توانید مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *