زمین مجازی متاورس و معرفی بهترین پلتفرم ها

 • 23 اسفند 1400
 • بروزرسانی: ۱۹ شهریور ۱۴۰۱
 • بدون نظر
 • 11 دقیقه
 • 3456 نفر
5/5 - (1 امتیاز)
۵/۵ - (۱ امتیاز)

این روزها در کنار خرید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال، استفاده از زمین مجازی متاورس نیز با استقبال زیادی مواجه شده و رو به گسترش است. به‌گونه‌ای که مردم زیادی در سراسر دنیا ساعات زیادی از روز خود را، صرف خرید و فروش زمین‌های مجازی می‌کنند. متاورس حوزه جدیدی در ارز دیجیتال است که می‌توان توسط آن، به درآمد خوبی دست یافت. در ادامه، مطالب بیشتری در رابطه با زمین‌های مجازی و متاورس بیان خواهیم کرد. برای آشنایی بیشتر با این موضوعات، ما را تا انتهای این مقاله همراهی کنید.

حوزه متاورس یک حوزه نوظهور است که افراد بسیار زیادی در جهان نسبت به آینده آن خوشبین هستند و همین موضوع باعث شده که سرمایه گذاری بر روی ارزهای متاورسی یک گزینه بسیار مناسب باشد. اگر قصد خرید و فروش ارزهای متاورسی را دارید، می‌توانید آنها را به راحتی در صرافی ارزپایا خرید و فروش کنید. برای ثبت نام در صرافی ارزپایا کافیست روی این لینک کلیک کنید.

آشنایی با زمین‌ های مجازی

برای آشنایی با مفهوم زمین‌های مجازی، بهتر است نخست توضیحاتی را درباره متاورس بیان کنیم. شاید این موضوع را بدانید که طی روزهای اخیر، نام فیس‌بوک به متا تغییر یافته است؛ بنابراین می‌توان به قدرتی که متاورس کسب کرده، پی برد. اما برای آشنایی با زمین‌های مجازی، باید این نکته را بدانید که این زمین‌ها، در شهرهایی در دنیای مجازی واقع شده‌اند، و در واقعیت از این زمین‌ها هیچ اثری نیست. اما کاربران می‌توانند به‌راحتی به خرید و فروش این زمین‌ها بپردازند. آن‌ها می‌توانند زمین‌های خود را به شیوه ای که دوست دارند، مدیریت کرده و با روش‌های متنوعی از املاک خود درآمد کسب کنند.

اما برای کسب درآمد از این روش، باید کمی صبور باشید. افرادی که به دنبال کسب درآمد توسط زمین‌های مجازی هستند، به این قضیه نگاه بلند مدت، دارند. در واقع متاورس، دنیایی سه بعدی است که مشابه دنیای واقعی شبیه‌سازی شده و شهروندان می‌توانند در آن با یکدیگر تعامل داشته باشند. همان‌طور که داشتن خانه در دنیای واقعی، نشان‌دهنده سکونت شما در یک شهر است؛ برای سکونت در دنیای متاورس نیز، خرید زمین و ساختن خانه می‌تواند شما را تبدیل به یک شهروند کند. طراحان و توسعه دهندگان بازی، با طراحی محیط‌های متفاوت در شهر، به کاربران اجازه انتشار تجربیاتشان را می‌دهند گیمرها می‌توانند از این زمین‌ها، کسب درآمد کنند. خریداران بازی ارزهای دیجیتال امکان ساخت و ساز  هر آنچه را که مایلند، در زمین‌ها دارند.

نحوه خرید زمین در متاورس

بهتر است مجدد با بیان این جمله اهمیت متاورس را به شما یادآوری کنیم. متاورس به‌صورت ناگهانی در میان سرمایه گذاران به محبوبیت رسیده است. به گونه‌ای که افراد در تلاش‌اند تا قسمتی از زمین‌های متاورس را در اختیار داشته باشند. نحوه خرید زمین در متاورس باید توسط پلتفرم متاورس صورت بگیرد. شما با ثبت نام در یکی از پلتفرم‌های متاورس، می‌توانید این زمین‌ها را خریداری کنید. برای این کار، باید یک کیف پول دیجیتال با بودجه مناسب داشته باشید. لازم به ذکر است که خرید زمین، تنها راه سرمایه‌گذاری نیست و در برخی از پلتفرم‌ها، شما می‌توانید کاراکتر‌های یک بازی یا اشیا مختلف را نیز خریداری کنید. در ادامه مراحل خرید زمین در متاورس را به ترتیب بیان خواهیم کرد:

 • نخست بازارهای پلتفرم‌های متاورس مانند Decentraland ،Axis ،infinity و sandbox را مشاهده کرده و یکی از آن‌ها را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کنید.
 • بخش‌های مختلف زمین‌هایی که وجود دارند را بررسی کنید و نرخ آن‌ها را با یکدیگر قیاس کنید.
 • پس از این که قطعه زمین دیجیتالی موردنظر خود را انتخاب کردید، برای بررسی‌های بیشتر در مورد آن، روی آن کلیک کنید. مد نظر داشته باشید که هر پلتفرم متاورس، به شما امکان خرید با استفاده از رمزازر مورد تایید خود را می‌دهد.
 • در این مرحله کیف پول دیجیتال خود را به پلتفرمتان متصل نمایید. برای این کار، یک کیف پول سازگار با پلتفرم تهیه کنید.
 • کیف پول دیجیتال خود را با ارز دیجیتالی که با پلتفرم اموال شما سازگاری دارد، شارژ کنید. شما می‌توانید فرآیند خرید از صرافی را به‌راحتی انجام داده و رمز ارزهای خود را با خیال آسوده در کیف پول دیجیتال خود ذخیره سازی کنید. پس از این که شما زمین خود را انتخاب کرده و کیف پول دیجیتال خود را به پلتفرم لینک کردید، تنها باید روی دکمه خرید کلیک کنید.
 • پس از پایان و تکمیل نمودن خرید زمین در متاورس، قطعه زمینی که خریداری کرده‌اید به شکل توکن غیر مثلی در کیف پول دیجیتال شما ذخیره می‌گردد. شما این امکان را دارید تا زمین خود را در تب NTFS در کیف پول دیجیتال خود ببینید.

اقدامات لازم برای خرید زمین در متاورس

خرید زمین مجازی

برای خرید زمین مجازی متاورس اقدامات زیر را انجام دهید:

 • استفاده از کیف پول رمز ارز

شما در دنیای واقعی بدون پول نمی‌توانید چیزی بخرید. این امر در دنیای متاورس هم صدق می‌کند. اما شما برای خرید زمین‌های مجازی، باید معاملات خود را توسط رمز ارزهای دیجیتالی انجام دهید. شما برای خرید به پلتفرم‌هایی نیاز دارید که از توکن‌های خاصی، پشتیبانی می‌کند. برای ذخیره سازی و استفاده از این رمز ارزها به کیف پولی امن نیاز خواهید داشت. این کیف پول دیجیتال، بیرون از فضای متاورس نگهبان دارایی‌ها و اموال شما است. شما باید پیش از انجام معاملات خود به حساب متاورسی که دارید، متصل شوید. بیشتر پلتفرم‌ها از کیف پول متاماسک پشتیبانی می‌کنند.

 • پلتفرم متاورسی خود را انتخاب کنید

درسال‌های گذشته شمار پلتفرم‌هایی که نام متاورس را به دنبال دارند، رشد بسیار زیادی داشته‌اند. از همین رو پیدا کردن پلتفرم مناسبی که بتوان به آن اعتماد کرد، کار راحتی نیست. شما باید برای انتخاب پلتفرم خود معیار های مختلفی از قبیل: شرکا، سرمایه گذاران، برنامه‌ها و توسعه‌هایی که هر تیم برای پروژه خود در نظر دارد، را مد نظر بگیرید.

 • روش‌های خرید

شما می‌توانید زمین‌های مجازی خود را از دو راه خریداری نمایید. نخست خرید از مارکت پلتفرم و مورد بعدی، خرید آن از مارکت ان اف تی است.

 • پیشنهاد و قیمت گذاری

 پس از پیروی شما از مراحل بالا، اکنون می‌توانید مانند دنیای واقعی برای زمین خود پیشنهاد قیمت داده یا خرید مستقیم انجام دهید. چه در فروشگاه‌های درون شبکه پلتفرم‌های متاورسی و چه در مارکت‌های دیگر، می‌توانید با نرخی که فروشنده به ثبت رسانده یا با نرخ پیشنهادی پایین‌تر خود، زمین موردنظرتان را خریداری کنید.

چرا افراد زمین مجازی متاورس می‌خرند؟

تا به این جای مطالب متوجه شدید که زمین‌های مجازی در واقعیت وجود ندارند و محیطی کاملا دیجیتالی دارند. به گونه‌ای که افراد می‌توانند بدون خروج از منزل خود به‌آسانی آن‌ها را خرید و فروش کنند. خرید این زمین‌ها به طور چشمگیری‌ در حال رشد و گسترش است. افرادی بسیار زیادی وجود دارند که از خرید این زمین‌ها سود زیادی به دست آورده‌اند. ما در این بخش به شما توضیح خواهیم داد که چرا افراد زمین‌های مجازی را خریداری می‌کنند.

 • خرید زمین‌های مجازی فرصتی است برای درآمد زایی اضافی

افراد می‌توانند با خرید زمین‌های مجازی به درآمد های اضافی دست یابند. از این رو افراد بسیار زیادی هستند که به دنبال خرید این زمین‌ها می‌باشند. خوب است این موضوع را بدانید که خرید زمین‌های مجازی می‌تواند دقیقا مانند زمین‌های حقیقی سود زیادی را برای شما به ارمغان بیاورد. شما می‌توانید در این زمین‌ها فعالیت های مختلفی مانند، ایجاد انواع گالری هنری و ایجاد کمپین تبلیغاتی را داشته باشید. شاید برای شما جالب باشد که این زمین‌های مجازی قابل اجاره دادن نیز هستند. فرد می‌تواند در زمین شما ساخت و ساز کرده و برای خود درآمد زایی کند.

 • نیاز به سرمایه اولیه پایین

از دیگر دلایلی که افراد را برای خرید این زمین‌ها ترغیب می‌کند، نیاز به سرمایه کم برای ورود به این حوزه است. زیرا برای خرید زمین در دنیای واقعی، نیاز به داشتن سرمایه زیاد است. اما هزینه لازم جهت خرید زمین‌های مجازی پایین است. شاید برخی افراد امکان خرید زمین‌های واقعی را نداشته باشند، اما آن‌ها می‌توانند با اندک سرمایه‌ای که در اختیار دارند، زمین مجازی متاورس خریداری کنند.

 • کسب سود

افراد با طمع به دست آوردن سود بیشتر اقدام به خرید زمین‌های مجازی می‌کنند. آن‌ها می‌توانند از طریق این سرمایه‌گذاری، در مدت کوتاهی سود زیادی به دست آورند.

 • اموال جدید

یکی از مهم‌ترین دلایل خرید زمین‌های مجازی را می‌توان دستیابی به اموال جدید نام برد. در واقع اموال دیجیتالی دارایی‌های ثابت شده و قانونی هستند. همان طور که پیش تر اشاره کردیم، ارزش این زمین‌ها در حال رشد است. افراد می‌توانند با خرید زمین‌های مجازی فرصتی را برای سرمایه‌گذاری داشته باشند. برخی این زمین‌ها را مانند اموال واقعی در نظر می‌گیرند. زیرا دارای دوام زیادی هستند.

 • فرآیند راحت معاملات

خرید و فروش زمین‌ مجازی متاورس از زمین‌های واقعی راحت‌تر انجام می‌شود. همین امر موجب شده تا سرمایه گذاران در متاورس روزانه در حال افزایش باشند. این قابلیت زمین‌های مجازی موجب شده تا افراد برای انجام معاملات خود، دیگر مانند دنیای واقعی نیازی به کاغذبازی نداشته باشند. اما نیازی نیست نگران امنیت زمین‌های خود باشید. فناوری بلاک چین به‌خوبی از عهده حفاظت از امنیت دارایی‌های دیجیتال شما برمی‌اید.

 • ترس ازدست‌دادن

فومو یکی از دلایل خرید زمین‌های مجازی است. در واقع ترس عقب ماندن از دیگران مشوق بسیاری از افراد برای خرید این زمین‌ها است. این دسته افراد، همیشه احساس می‌کنند بقیه از چیز خوبی بهره می‌برند که آن‌ها از آن بازمانده‌اند.

از کجا زمین مجازی متاورس بخریم؟

پلتفرم های خرید زمین مجازی متاورس

امروزه سرعت رشد تکنولوژی به قدری بالا است که ما گاهی متوجه آن نمی‌شویم. پلتفرم‌های زیادی برای خرید زمین‌های مجازی ایجاد شده‌اند که هرکدام، ویژگی‌های خاص خود را دارند. از جمله این پلتفرم‌ها می‌توان به دیسنترالند (Decentraland)، آپ لند (UpLand) و سندباکس (SandBox) اشاره کرد.

البته این نکته را نیز باید بدانید که رمزارز شیبا اینو نیز مدتی است که پلتفرم متاورسی خود را راه اندازی کرده است. شما در این پلتفرم می‌توانید با استفاده از خرید شیبا هزینه زمین ها را پرداخت کنید و صاحب زمین مجازی شوید.

آموزش خرید زمین مجازی در پلتفرم‌های محبوب

با وجود پلتفرم‌های فراوانی که در حوزه متاورس فعالیت می‌کنند، اما دو پلتفرم سندباکس و دیسنترالند پرچم‌داران این حوزه هستند.

خرید زمین در سندباکس

این پلتفرم دومین پلتفرم محبوب سرمایه‌گذاران است. شما برای خرید زمین در سندباکس باید از مراحل زیر پیروی کنید:

 • وارد سایت سند باکس شوید. پس از پایان ثبت‌نام در بخش sign in کیف پولتان را سینک کنید.
 • برای مشاهده زمین‌های فروشی به بخش مارکت در قسمت چپ صفحه بروید.
 • در بخش مارکت در بخش سمت چپ صفحه، ستون شاپ را می‌بینید. به دنبال قسمت Lands باشید.
 • در بخش مپ، گزینه on opensea را انتخاب کنید. در این صورت می‌توانید زمین‌هایی که در سایت اوپن سی فهرست شده‌اند، را بیابید.
 • پس از اینکه زمین مد نظرتان را انتخاب کردید، گزینه buy را انتخاب کنید. صفحه زمین مد نظر به روی شما گشوده خواهد شد. در این جا می‌توانید با نرخ پیشنهادی خود، زمین مجازی خود را خریداری کنید.

خرید زمین در دیسنترالند

 • شما باید این خرید را توسط توکن بومی این پلتفرم یعنی مانا انجام دهید. برای پرداخت کارمزدها نیز باید اتریوم داشته باشید. نخست بر روی مرورگر خود یک افزونه متاماسک نصب کنید. اگر این اقدامات را انجام داده‌اید، حتما در نظر بگیرید که موجودی شما باید برای خرید زمین کافی باشد.
 • وارد فروشگاه درون شبکه دیسنترالند شوید.
 • حال زمین خود را انتخاب کنید.
 • روی زمین مد نظر خود کلیک کنید. در صفحه باز شده دو مورد BUY و BID وجود دارد.
 • اگر شما از قیمت پیشنهادی فروشنده راضی هستید مورد BUY را انتخاب کنید. پس از تایید تراکنش، شما می‌توانید زمین مجازی متاورس خود را خریداری کنید.
 • اما اگر قصد دارید تا قیمت پیشنهادی را کمتر کنید، مورد BID را انتخاب کنید. صفحه‌ای به روی شما باز می‌شود، می‌توانید در این بخش قیمت و تاریخ انقضا پیشنهاد خود را درج کنید.

سوالات متداول

بهترین پلتفرم ها برای خرید زمین مجازی متاورس کدامند؟

پلتفرم های بسیار زیادی برای خرید و فروش زمین مجازی فعالیت می‌کنند که در این بین سندباکس و دیسنترالند در دسته بهترین ها قرار می‌گیرند.

خرید زمین در متاورس چه مزایایی دارد؟

شما در متاورس می‌توانید با سرمایه بسیار کم صاحب زمین شوید و از این طریق به درآمد برسید. همچنین در نظر داشته باشید که فرآیند معامله کردن در متاورس بسیار راحت‌تر از معامله کردن زمین در واقعیت است.

بهترین ارزهای دیجیتال حوزه متاورس کدامند؟

سندباکس و دیسنترالند را می‌توان به عنوان بهترین ارزها در این زمینه نام برد.

از کدام صرافی می‌توان ارزهای متاورس را خریداری کرد؟

شما با استفاده از صرافی ارز دیجیتال ارزپایا می‌توانید ارزهای حوزه متاورس را با کمترین کارمزد خرید و فروش کنید.

می توانید مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *