نماد سایت وبلاگ ارزپایا

تحلیل قیمت ارز دیجیتال هگز با استفاده از اندیکاتور MACD

آینده ارز دیجیتال هگز
۵/۵ - (۱ امتیاز)

در این مقاله قصد داریم به تحلیل و بررسی قیمت ارز دیجیتال هگز در ۲۷ آذر ۱۴۰۰ بپردازیم. برای تحلیل از اندیکاتور میانگین متحرک یا همان MACD استفاده خواهیم کرد. در زمان نگارش این مقاله قیمت هر واحد از رمز ارز هگز برابر ۰.۲۱۹ تتر است که نسبت به اوج خود حدود ۵۸ درصد فاصله دارد. در ادامه برای تحلیل هگز همراه ما باشید.

یک نکته مهم درباره هگز

قبل از شروع به تحلیل ارز هگز یاداوری یک نکته در خصوص این ارز دیجیتال حائز اهمیت است: ارز دیجیتال هگز یک ارز پر نوسان در بین رمز ارز های موجود است و در هر کندل در تایم فریم روزانه به میزان زیادی جابه جا می شود به طوری که در حالت صعودی طول کندل های لانگ تا ۵۰ درصد نیز می رسد. این رمز ارز در طول حرکت خود دارای نوسانات شارپی بوده است. بنابراین توصیه ما این است که با دقت بالایی خرید فروش شود.

تحلیل تکنیکال هگز

در نمودار زیر چارت قیمتی ارز دیجیتال هگز نشان داده شده است. بنابر این نمودار هگز پس از آنکه مدتی است در یک کانال نزولی در حرکت بوده است، چند روزی است سقف کانال نزولی را شکسته و وارد یک روند صعودی شده است، که دیروز پس از پول بک به خط سقف کانال دوباره روند رشد خود را آغاز نمود.

اما این شکست سقف کانال نزولی بعد از ۶۵ روز را می توان با استفاده از واگرایی در MACD توجیه کرد. اگر اندیکاتور میانگین متحرک را برای این رمز ارز رسم کنیم واگرایی چارت قیمتی با اندیکاتور مشخص می شود. این واگرایی مربوط به زمانی است که چارت قیمتی دو کف قیمتی هم سطح را تجربه می کند ولی نسب دو کف خط MACD یعنی خط آبی رنگ مثبت است. درست بعد از وقوع این واگرایی رشد هگز آغاز شده و توانست پس از یک بار واکنش به سقف کانال نزولی آن را بشکند. همچنین خط مکدی خط سیگنال را از محدود زیر صفر قطع نموده است که خود بیانگر شروع رشد ارز دیجیتال هگز می باشد.

در شکل زیر چارت قیمتی HEX به همراه اندیکاتور MACD نشان داده شده است. واگرایی رخ داده با فلش آبی قابل مشاهد است. همچنین محدوده قطع خط سیگنال توسط مکدی با خط دایره نشان داده شده است.

به هر حال دو سناریو برای هگز محتمل است یکی ورود دوباره به کانال نزولی که احتمال ضعیف تری دارد و دیگری ادامه حرکت صعودی است. در صورت صعود این رمز ارز، دو محدوده مقاومتی اول که می توان از آنها یاد کرد یکی ۰.۲۸ تتر و دیگر ۰.۳۵ تتر است که واکنش به این دو سطح ممکن است اما با توجه به سابقه حرکت شارپی هگز امکان عبور از مقاومت های یاد شده بدون واکنش نیز، حدسی دور از واقعیت نخواهد بود.

تحلیل بالا از ارز دیجیتال هگز یک تحلیل بر اساس دانسته های شخصی نویسنده است و هیچ گونه پیشنهاد خرید یا فروشی را مطرح نمی سازد.

برای بررسی مقاله تحلیل ارز هگز در ۸ آذر بر روی لینک زیر کلیک کنید:

تحلیل قیمت ارز دیجیتال هگز HEX و بررسی آینده آن

خروج از نسخه موبایل