تحلیل تکنیکال یونی سواپ : خرداد ۱۴۰۱

  • 11 خرداد 1401
  • بروزرسانی:
  • بدون نظر
  • 3 دقیقه
  • 142 نفر
4.5/5 - (24 امتیاز)
۴.۵/۵ - (۲۴ امتیاز)

ارز دیجیتال Uniswap یونی سواپ یکی از خلاقانه‌ترین پروژه‌هایی است که با هدف ایجاد صرافی غیرمتمرکز همتا به همتا آغاز به کار کرده است. این صرافی روی پلتفرم اتریوم توسعه‌یافته و از تمامی توکن‌های این شبکه پشتیبانی می‌کند.

قیمت هر توکن یونی در ماه دسامبر ۲۰۲۰ حدود ۳ دلار بود اما بعد از این تاریخ روند صعودی این رمز ارز آغاز شد و طی ۴ ماه به قیمت ۴۳ دلار رسید. این رشد ۱۱۰۰ درصدی سود سرشاری نصیب هولدرهای یونی کرد. با این وجود با شروع ریزش قیمت بیت کوین در ماه می ۲۰۲۱، قیمت یونی هم وارد یک روند نزولی سنگین شد. با تحلیل تکنیکال قیمت ارز دیجیتال یونی‌سواپ همراه ما باشید.

تحلیل ارز یونی‌سواپ را با تایم فریم هفتگی آغاز می‌کنیم. قیمت یونی بعد از ریزش سنگینی که از ۴۳-۴۴ دلار تجربه کرد، به یکی از قوی‌ترین حمایت‌های خود در محدوده ۴.۱۰ دلار رسید. این محدوده حمایتی، به خوبی از ریزش بیشتر قیمت جلوگیری کرد و باعث رشد ۴۰ تا ۵۰ درصدی آن شد.

تحلیل یونی در تایم فریم هفتگی

در ادامه تایم فریم خود را روزانه می‌کنیم. در تایم فریم روزانه قیمت درگیر مقاومت ۵.۸ دلار است. اگر قیمت بتواند این محدوده را به سمت بالا بشکند هدف بعدی آن محدوده ۶.۷ و پس از آن ۸ دلار خواهد بود. محدوده ۸ دلار در گذشته حمایت بسیار مهمی برای قیمت بوده که پس از شکست آن به مقاومتی سخت تبدیل شده است.

تحلیل یونی در تایم فریم روزانه

برای تحلیل قیمت ارز یونی در کوتاه مدت تایم فریم خود را به ۴ ساعته تغییر می‌دهیم. قیمت یونی در این تایم فریم در حال نوسان میان دو محدوده ۵.۸  دلار و ۴.۶ – ۴.۷ دلار است. خروج قیمت از هر سمت باعث شکل‌گیری روند جدیدی می‌شود.

تحلیل یونی سواپ 4ساعته

در نهایت اگر یک فیبوناچی اصلاحی در تایم فریم روزانه روی قیمت بیندازیم و سقف آن را روی ۱۲.۳ دلار و کف آن را روی نوک شدو (۳.۷ دلار) قرار دهیم، محدوده‌های مقاومتی جدیدی برایمان نمایان می‌شود که بعضا با مقاومت‌های قبلی تلاقی دارد.

فیبوناچی اصلاحی یونی سواپ

برای مثال سطح مقاومتی ۵.۷ دلار که قیمت هم‌اکنون با آن درگیر است مقاومت ۰.۳۸۲ فیبوناچی هم محسوب می‌شود. یا در مثالی دیگر سطح مقاومتی ۸ دلار با سطح مقاومتی ۰.۶۱۸ فیبوناچی نیز تلاقی دارد که باعث با اهمیت‌تر شدن این سطح می‌شود.

برای جمع‌بندی از تحلیل قیمت ارز یونی می‌توان گفت که در صورت عبور قیمت از ۵.۷ دلار مقاومت بعدی یونی ۶.۷ دلار و در صورت شکست آن ۸ دلار است.

تحلیل تکنیکال مانا : خرداد ۱۴۰۱

تحلیل تکنیکال اتم : خرداد ۱۴۰۱

تحلیل تکنیکال ریپل : خرداد ۱۴۰۱

می توانید مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *