تحلیل تکنیکال شیبا ۲۹ آبان ۱۴۰۰

  • ۲۹ آبان ۱۴۰۰
  • بروزرسانی: ۳ آذر ۱۴۰۰
  • بدون نظر
  • 2 دقیقه
  • 84 نفر

امروز ۳۰ آبان ۱۴۰۰، قیمت هر واحد شیبا $۰.۰۰۰۰۴۷ تتر است که با نرخ تتر ۲۸۷۳۸ تومان حدودا برابر ۱ تومان می باشد. بیشترین نرخ تتر برابر ۰.۰۰۰۰۸ تتر بود که در ۶ آبان ۱۴۰۰ رخ داد و از آن زمان تاکنون حدود ۴۶.۵ درصد ریزش کرده است. اما این روند قیمتی چگونه ادامه پیدا می کند؟ آیا ریزش شیبا ادامه میابد؟ در این مقاله قصد داریم با کمک موج شماری الیوت و ضرایب فیبوناچی به تحلیل چارت قیمتی شیبا اینو بپردازیم .

تحلیل قیمت شیبا با استفاده از ضرایب فیبوناچی و موج شماری الیوت

همانطور که در چارت قیمتی شیبا اینو دیده می شود، شیبا اینو در موج ۴ در حال حرکت است و هنوز موج ۵ شکل نگرفته است.

در صورتی که خط روند نزولی در موج ۴ شکسته شود، موج ۵ شکل می گیرد. همانطور که در تصویر زیر دیده می شود، ۲ خط روند، یکی خط زرد و دیگری خط قرمز، که هر دو در یک نقطه تلاقی کرده اند، مقاومت محکمی را شکل داده اند، در صورت شکسته شدن این دو خط، روند به سمت بالا احتمالا موج ۵ شروع شده و حرکت  ادامه می یابد.

اما در موج ۵ چه اتفاقی خواهد افتاد؟ در صورت شکست خط روند نزولی احتمالا حرکت شبیه خط سبز رنگ خواهد شد. یعنی یک صعود، پول بک به خط روند و سپس شروع حرکت تا محدوده مقاومتی بنفش رنگ. در صورتی که قیمت از محدوده بنفش رنگ گذر کند، مطابق شکل زیر و بر اساس ضرایب فیبو، ابتدا از کف ۱۳۴ درصد (ضریب فیبو ۱) و سپس می تواند تا ۲۱۹ در صد (ضریب فیبو برابر ۱.۶۱۸) رشد نماید، که رشد قیمت قابل ملاحظه ای است.

اما سناریوی دیگر، ادامه حرکت در موج چهار است. همانطور که مشخص است موج ۴ یک موج نزولی است و یک از قویترین حمایت ها در این موج خط قیمتی۰.۰۰۰۰۳۴۶۷ است که پس از ریزش تا این قیمت احتمال برگشت وجود دارد. باید توجه داشت در صورتی که موج ۴ با موج یک همپوشانی ایجاد کند، طول موج ۵ کوتاه شده و سخت تر به ضرایب ۱ یا ۱.۶۱۸ در فیبوناچی خواهد رسید.

می توانید مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *