بیت‌کوین در مقابل شورش: قیمت به بالا پرواز می‌کند

  • 8 اسفند 1402
  • بروزرسانی:
  • بدون نظر
  • 3 دقیقه
  • 288 نفر
امتیاز به این مطلب
امتیاز به این مطلب

بیت‌کوین، پادشاهی ارزهای دیجیتال، دوباره با شورشی بزرگ در بازار مواجه شده است. قیمت این ارز دیجیتال بیش از ۱۰٪ افزایش یافته و به سرعت به مرز حدود ۵۸۰۰۰ دلار  رسیده است. این افزایش قیمت در حالی رخ داده که بیش از ۱۵۷ میلیون دلار از معاملات شورت بیت‌کوین در ۲۴ ساعت گذشته لیکویید شده است.

btcarzpaya

مقدمه

در دنیای رمزارزها، بیت‌کوین به عنوان نماینده اصلی و مهم‌ترین دارایی، با عملکرد قابل توجهی در طول چند هفته گذشته مواجه بوده است.این حرکت در بازار کریپتو به شدت غافل‌گیرکننده بوده و برای بسیاری از معامله‌گران ناخوشایند بوده است. بیت‌کوین، پس از مدت‌ها تلاش، بالاخره توانست از مرز ۵۷٬۰۰۰ دلار عبور کند و به سرعت به ارتفاعاتی ناشناخته پرواز کند.در این مقاله، تحلیلی از وضعیت فعلی بیت‌کوین و توقعات برای آینده نزدیک آن ارائه می‌شود.

شرایط جدید در بازار

 ۱- بیت کوین ETF جدید، به رکورد ۲.۴ میلیارد دلاری رسیدند و IBIT بلک راک با ۱.۳ میلیارد دلار پیشتاز بود که %۳۰ نسبت به رکورد قبلی خود افزایش داشت.

۲-  اتریوم نیز از افت حادی رنج می‌برد. و  معامله‌گران شورت اتریوم، تقریباً ۴۴ میلیون دلار از سرمایه خود را در یک روز از دست داده‌اند. این حالت ناپایداری در بازار کریپتو نشان می‌دهد که معامله‌گران هنوز به دنبال جهت‌گیری مناسب برای استراتژی‌های خود هستند. و روند قبلی تحلیل ناکام مانده است.

۳- اوایل امروز، بیت کوین به بالاترین رقم ۵۷,۰۵۵ دلار رسید و طی ۲۴ ساعت %۱۰.۱ صعود کرد و ارزش بازار را به ۱.۱۰ تریلیون دلار رساند.بیت کوین به بالاترین سطح خود از دسامبر ۲۰۲۱ رسیده است.

۴- ‏WisdomTreeارائه دهنده مشهور ETF و صندوق های دیجیتال، در سال ۱۹۸۵ ( توسط جاناتان استاینبرگ در نیویورک)، آخرین دستاوردش، تایید صندوق بیت کوین WisdomTree (BTCW) در سال ۲۰۲۴ توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) است.

۵- در فاصله زمانی ۱۵ تا ۲۵ فوریه ۲۰۲۴، MicroStrategy‏، ۳ هزار بیت کوین اضافی را به قیمت ۱۵۵.۴ میلیون دلار خریداری کرد.

۶- در کنار این افزایش قیمت، مشاهده‌شده است که حجم معاملات سرمایه‌گذاران خرد به رکورد قبلی خود در نوامبر ۲۰۲۱ رسیده است.

۷- فشار خرید سرمایه‌گذاران نهادی نیز به شدت رشد کرده است، که نشان از اعتماد بیشتر به بازار کریپتو دارد.

۸- تحلیل‌های اخیر نشان می‌دهند که بیت‌کوین از نوامبر ۲۰۲۲ با قدمت بلندی در این مسیر صعودی حرکت کرده است.

بیت‌کوین: رهبر مارکت:

بیت کوین، این ارز دیجیتال به سرعت در حال حرکت به سمت قیمت‌های بلندمدت و مسیر مخروطی به قیمت ۲۰۰٬۰۰۰ دلار است. تحلیل‌های اخیر نشان می‌دهند که بیت‌کوین از نوامبر ۲۰۲۲ با قدمت بلندی در این مسیر صعودی حرکت کرده است.

پیش‌بینی و توقعات:

بیت کوین با توجه به تحلیل‌های اخیر، برخی تحلیلگران معتقدند که بیت‌کوین به سرعت به قیمت‌های بلندمدت خود، به ویژه ۲۰۰٬۰۰۰ دلار، نزدیک شده است. ادامهٔ این مسیر می‌تواند به یک نقطه فروش در ۲۱۰٬۰۰۰ دلار منتهی شود. با افزایش سرمایه‌گذاری و ارزش بیت‌کوین، این ارز به عنوان رهبری در بخش رمزارزها تأیید می‌شود.

بنر ثبت نام در ارزپایا

نتیجه

بیت کوین و بازار کریپتو همچنان با شورش‌ها و نوسانات خود مواجه است. این ارزهای دیجیتال پر از احساسات و تغییرات سریع هستند که به معامله‌گران فرصت‌های متعددی را ارائه می‌دهند. اما باید به دقت به این بازار نگاه کرد و از استراتژی‌های مناسب برای مدیریت ریسک استفاده کرد.

می توانید مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *