ارز دیجیتال بیت کوین کش | معرفی | پیش بینی آینده | آموزش خرید

  • 21 اسفند 1399
  • بروزرسانی: ۲۸ فروردین ۱۴۰۱
  • بدون نظر
  • 11 دقیقه
  • 1782 نفر
4.5/5 - (23 امتیاز)
۴.۵/۵ - (۲۳ امتیاز)

ارز دیجیتال بیت کوین کش یکی از رمز ارز هایی است که احتمالاً نام آن را در خبرها یا در سایت های صرافی آنلاین دیده اید. در این مطلب درباره این ارز دیجیتال، اطلاعات بیشتری به شما خواهیم داد تا اگر قصد خرید و فروش بیت کوین کش، با آگاهی کامل در این کار وارد شوید.

محتوایی که در این مطلب، می خوانید:

ارز دیجیتال بیت کوین کش چیست؟

پیش بینی ها درباره ارزش بیت کوین کش در بازار چیست؟

خرید ارز دیجیتال بیت کوین کش در ایران چطور ممکن است؟

آیا امکان خرید و فروش امن بیت کش در ارزپایا فراهم است؟

 ارز دیجیتال بیت کوین کش چیست؟

در  یک معرفی ساده از بیت کوین کش می توان آن را یک نسخه به روز شده از بیت کوین دانست؛ درست مانند به روز شدن یک نرم افزار. با این تفاوت که قوانین و ساختار این نرم افزار دچار تغییراتی شود. به این نوع به روزرسانی «هارد فورک» گفته می شود.

احتمالاً می دانید که یکی از مشکلات اساسی بیت کوین، سرعت تراکنش پایین آن است. اگر قرار باشد که بیت کوین جای پول نقد را در مبادلات مالی بگیرد، سرعت تراکنش ۱ مگابایت یا هفت تراکنش در هر ثانیه آن خیلی پایین است و باعث مشکل خواهد شد. راجر ور را که او را مسیح بیت کوین نیز می نامند، کسی بود که پس از کشمکش های فراوان از سال ۲۰۱۴ که بحث مقیاس پذیری بیت کوین و افزایش حجم تراکنش های بیت کوین مطرح شد، توانست در ۱ اوت ۲۰۱۷  هارد فورک بیت کوین را معرفی کند و آن را با نام «بیت کوین کش» بر روی شبکه بلاک چین قراردهد.

بیت کوین کش یا Bitcoin Cash یک ارز دیجیتال و یک شبکه پرداخت مبتنی بر بلاک چین است. بیت کوین کش در زبان انگلیسی به‌ معنای پول نقد است یا به عبارت دیگر، بیت کوین کش می‌ خواهد بیت کوینی باشد که با افزایش سرعت تراکنش‌ها بتوان از آن به‌ عنوان پول استفاده کرد.

برای این کار، اندازه بلاک ها در بیت کوین کش نسبت به بیت کوین، از حداکثر ۱ مگابایت به ۸ مگابایت افزایش پیدا کرد. در نتیجه سرعت بیشتر و کارمزد کمتر برای نقل و انتقال ارز دیجیتال بیت کوین کش، به دست آمد. البته یک سال پس از گذشت استقرار بیت کوین کش بر روی شبکه بلاک چین، اختلافاتی بین پایه گذارانش ایجاد شد که در نتیجه آن، خود بیت کوین کش هم دارای یک نسخه یا فورک دیگر شد. این فورک در ۱۵ نوامبر ۲۰۱۵ رونمایی شد  و کریگ رایت نسخه جدید بیت کوین کش را راه اندازی کرد .  نسخه اولیه Bitcoin Cash ABC  و نسخه جدید Bitcoin SV  نام دارند. بیت کوین کشی که ما در حال حاضر می‌شناسیم و از آن نام می‌بریم همان Bitcoin Cash ABC است که از کلاینت اصلی بیت کوین کش استفاده می‌کند.

تفاوت بیت کوین کش با بیت کوین چیست؟

ابتدا، بیت کوین کش هم مانند بیت کوین برای این‌ که واحدهای جدید در هر ۱۰ دقیقه استخراج شوند، از الگوریتم تنظیم سختی (DDA) استفاده می‌ کرد. بر مبنای این الگوریتم، میزان سختی پس از هر ۲,۰۱۶ بلاک ( تقریباً هر دو هفته) تنظیم می‌شود. اما پس از مدت کوتاهی، توسعه‌ دهندگان به این نتیجه رسیدند که برای ایجاد انگیزه در استخراج کنندگان این سازوکار را دگرگون کنند و برای این کار، در کنار DAA از الگوریتم تنظیم سختی اضطراری (EDA) نیز استفاده کردند. در صورتی که فاصله زمانی بین استخراج ۶ بلاک بیشتر از ۱۲ ساعت بود، این الگوریتم جدید، سختی استخراج را ۲۰درصد کاهش می‌داد.

البته این تنظیمات تازه سبب اختلال در سختی استخراج شد و پس از مدتی توسعه‌ دهندگان بیت کوین کش تغییری در الگوریتم DAA ایجاد کردند، و الگوریتم EDA را به‌طور کلی حذف کردند.

به هرحال درباره شباهت میان این دو ارز دیجیتال باید گفت، بیت کوین کش هم مانند بیت کوین یک ارز دیجیتال همتا به همتا و مبتنی بر بلاک چین است اما بیت کوین کش اندازه بلاک بزرگتری دارد و به همین دلیل هم سریعتر تراکنش هایش انجام می شود و هم ارزان تر است اما ارزش بیت کوین خیلی بیشتر است. به دلیل این ارزش می گویند بیت کوین طلای دیجیتال است اما بیت کوین کش، یک پول دیجیتال.

پس اگر با دید ذخیره کننده ارزش بخواهیم، مقایسه کنیم، ارزش بیت کوین حتماً بیشتر است اما به عنوان یک ارز دیجیتال استیبل کوین برای محافظت از سرمایه دربرابر نوسانات شدید بازار، کارآیی خوبی دارد.

کیف پول مناسب برای بیت کوین کش کدام است؟

تقریبا تمام کیف پول‌های ارز دیجیتال، از بیت کوین پشتیبانی می‌کنند. برخی از بهترین کیف پول‌های نرم افزاری برای این ارز دیجیتال، Exodus و Coinbase هستند و همین‌طور کیف پول‌های سخت افزاری ساخته شده توسط Ledger و Trezor نیز به دلیل قابلیت اطمینان و ایمنی‌شان شناخته شده اند.

تحلیلی بر ارزش بیت کوین کش در بازار

برای اینکه درباره تحلیل ارزش این ارزدیجیتال صحبت کنیم، نیاز است کمی از مزایا و همچنین معایب آن بگوییم.

مزایا و معایب بیت کوین کش

همچنان که گفتیم بیشتر بودن اندازه بلاک بیت کوین کش مهم‌ترین برتری این شبکه در مقابل بیت کوین است. به همین دلیل، BCH بسیار ارزان‌تر و سریع‌تر از BTC است.

اما درباره معایب بیت کوین کش باید گفت بیت کوین کش نتوانسته تمایز برجسته دیگری بین خود و ارزهای دیجیتال بیت کوینی ایجاد کند و هنوز سرمایه گذاران زیادی را قانع نکرده است که به جای بیت کوین، سراغ بیت کوین کش بیایند. به همین دلیل سرمایه‌گذاران هنوز این ارز دیجیتال را به عنوان یک دارایی بلندمدت به رسمیت نشناخته اند و از آن بیشتر به عنوان یک ابزار کوتاه‌مدت استفاده می‌کنند. همچنین بیت کوین کش بسیار متمرکز بوده، تعداد استخرهای آن در حال حاضر محدود است و تیم توسعه آن نیز نسبت به بیت کوین، هم کوچک تر است و هم کمتر از خود جوش و خروش و تحرک نشان می دهد.

با این مقدمات بیایید نگاهی بیندازیم به آنچه درگذشته، درباره این رمزارز اتفاق افتاد و آنچه در آینده پیش بینی می شود.

بیت کوین کش روزی که به عنوان انشعابی از رمز ارز پرقدرت بیت کوین، عرضه شد؛ توجهات را به سمت خود جلب کرد و به همین دلیل ارزش آن در اوت ۲۰۱۷ زمانی که برای اولین بار عرضه می شد، ۳۶۰ دلار معامله شد و این ارزدیجیتال، روند صعودی خود را چندین ماه حفظ کرد به طوری که قیمت بیت کوین کش  ۵ ماه بعد از عرضه اولیه ،به حدود ۴۰۰۰ دلار رسید ولی این درخشش دولت مستعجل بود چرا که بروز اختلافات در تیم بنیانگذارنش باعث شد قیمت بیت کوین کش تا ۷۷ دلار سقوط کند و این افت قیمتی تا ژانویه ۲۰۲۱ ادامه یافت. اگرچه این افت تاحد زیادی جبران شد، امروز هم (در آگوست ۲۰۲۱) تا رسیدن به کانال ۱۰۰۰ دلاری فاصله زیادی دارد و حول و حوش ۶۶۰ دلار معامله می شود. این رمز ارز در زمان نگارش این مقاله ( مرداد ۱۴۰۰) رنک  ۱۲را در بازار رمز ارزها به خود اختصاص داده است.

پیش بینی ها درباره آینده بیت کوین کش

چنان که قبلاً هم گفته ایم پیش ‌بینی کردن قیمت برای بازار ارزدیجیتال با نوسانات فراوان و تأثیرپذیری از عوامل بیرونی، کار بسیار سختی است. درباره بیت کوین کش این کار سخت تر هم هست چرا که به شدت وابسته به بیت کوین است. اما عوامل دیگری چون سرمایه‌گذاری شرکت‌ها یا اشخاص مورد وثوق بازار، خلاقیت استخراج کننده ها و افزوده شدن ارزدیجیتال به صرافی‌های مختلف بر روند قیمتی هر ارزدیجیتالی از جمله بیت کوین کش مؤثر است.

ارزش بیت کوین کش

درمجموع پیش ‌بینی ‌ها از قیمت آینده بیت کوین کش مثبت است چرا که این ارز دیجیتال موفق‌ترین هارد فورک در تاریخ ارزهای دیجیتال تا به امروز است. برای مثال پیش بینی سایت digitalcoinprice از قیمت بیت کوین کش نشان دهنده این است که قیمت آینده بیت کوین کش در سپتامبر ۲۰۲۱ به بالاترین قیمت خود یعنی ۶۸۰ دلار خواهد رسید و سال ۲۰۲۲، بیتکوین کش بین ۶۰۰ تا ۷۰۰ دلار خواهد بود و در سال ۲۰۲۵، قیمت بیتکوین کش به ۱۱۰۰ دلار می‌رسد.

این درحالی است که پیش بینی سایت LongForecast در مورد قیمت بیت کوین کش دارد، خوش بینانه نیست و تا سال ۲۰۲۲ کاهش قیمت بیتکوین کش را پیش بینی می‌کنند، اگرچه بعد از آن اوضاع بهتر خواهد شد.

پیش بینی قیمت بیت کوین کش توسط WalletInvestor این است که قیمت بیت کوین کش در محدوده ای بین ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ دلار در فاصیه سال های ۲۰۲۱  تا۲۰۲۴ خواهد بود و سایت DigitalCoinPrice، معتقد است قیمت بیت کوین کش تا سال ۲۰۲۵ به حدود ۱۱۰۰ دلار افزایش خواهد یافت.

اما پیش بینی قیمت بیت کوین کش در  Smartereum حاکی از این است که تا آن سال قیمت بیت کوین کش در حدود ۱۰،۰۰۰ دلار برای یک BCH است.

بیت کوین کش در مقایسه با ارزهای دیجیتال دیگر و به خصوص بیت کوین، بسیار کند حرکت می‌کند اما بیت کوین کش آینده جالبی دارد چرا که تمایل به داشتن ارزهای دیجیتالی که بیشتر شبیه ارزهای کاربردی عمل می‌کنند، در حال افزایش است. بیت کوین کش از این نظر یک امتیاز خوب برای آینده دارد.

خرید ارز دیجیتال بیت کوین کش در ایران

اگر کسی علاقه مند به خرید و فروش بیت کوین کش باشد و بخواهد از طریق یک صرافی مطمئن و معتبر این کار را انجام دهد، صرافی های آنلاین ایرانی ارز دیجیتال، بهترین گزینه برای اوست چرا که در این صورت مشکلات ناشی از تحریم برایش پیش نخواهد آمد و امنیت دارایی هایش تضمین خواهد شد. برای فعالیت در صرافی های ایرانی ارز دیجیتال از جمله ارزپایا که از باسابقه ترین سایت های داد و ستد ارز دیجیتال در ایران است، باید یک حساب کاربری ایجاد کنید و پس از طی کردن مراحل ثبت نام و احراز هویت، وارد حساب کاربری خود شوید و از میان ارزهای دیجیتال مختلفی که فهرست شده‌اند، بیت کوین کش را انتخاب کنید. همچنان که پس از ورود به سایت مشاهده خواهید کرد، در ارزپایا هم امکان خرید و هم فروش ارز دیجیتال بیت کوین کش برای شما وجود دارد.  شما می توانید به صورت آنلاین از طریق حساب بانکی تعریف شده خود، نقل و انتقال پول انجام دهید. یعنی اینکه هم می توانید از طریق تبدیل تومان به بیت کوین کش، این ارز دیجیتال را بخرید و هم می توانید بیت کوین کش موجود در کیف پول خود را به تومان تبدیل کنید و آن را بفروشید.

خرید بیت کوین کش در ایران

تضمین امنیت خرید و فروش بیت کش  در ارزپایا

اگر می خواهید رمز ارز بیت کوین کش را بخرید یک از راه های آن  خرید از یک صرافی معتبر ایرانی است. ارزپایا یک صرافی دانش بنیان است که به عنوان یکی از اولین پلتفرم های خرید و فروش ارز دیجیتال فعالیت می کند . شما به راحتی می توانید با ثبت نام در سایت ارز پایا بیت کش بخرید با بفروشید. شما می توانید بیت کش هایی را که استخراج کرده اید یا از بایننس و سایر صرافی ها دیگر خرید نموده اید، به ارز پایا منتقل کرده، بفروشید و معادل آن تتر یا تومان دریافت کنید. .

در سایت ارز پایا تمامی اطلاعات کاربران به صورت انکریپ شده نگه داری می شوند و نسخه پشتیبان بصورت دقیقه ای تهیه و رمزنگاری می شوند، همین دلیل این صرافی ارز دیجیتال ایرانی دارای امنیت فوق العاده ای است پس در ارزپایا با خیال راحت بیت کش بخرید و بفروشید. ضمن اینکه کارمزد نقل و انتقالات در این سایت از همه صرافی های ارز دیجیتال دیگر پایین تر است و سودی که از این داد و ستد می کنید، نسبت به صرافی های دیگر بیشتر خواهد بود.

پرسش ها:

۱- ارز دیجیتال بیت کوین کش چیست؟

در یک معرفی ساده از بیت کوین کش می توان آن را یک نسخه به روز شده از بیت کوین دانست. درست مانند به روز شدن یک نرم افزار با این تفاوت که قوانین و ساختار این نرم افزار دچار تغییراتی شود.

۲- تفاوت عمده بیت کوین کش با بیت کوین چیست؟

به هرحال درباره شباهت میان این دو ارز دیجیتال باید گفت، بیت کوین کش هم مانند بیت کوین یک ارزدیجیتال همتا به همتا و مبتنی بر بلاک چین است اما بیت کوین کش سریعتر تراکنش هایش انجام می شود و ارزان تر هم هست اما ارزش بیت کوین خیلی بیشتر است.

۳-پیش بینی ها درباره آینده ارز دیجیتال بیت کوین کش چیست؟

درمجموع پیش ‌بینی ‌ها از قیمت آینده بیت کوین کش مثبت است چرا که این ارز دیجیتال موفق‌ترین هارد فورک در تاریخ ارزهای دیجیتال تا به امروز است.

۴-از کجا ارز دیجیتال بیت کوین کش بخرم؟

بیت کوین کش  یا بیت کش یک رمز ارز جذاب دیگر است که سامانه ارزپایا قابلیت خرید و فروش آن را برای کاربران خود فراهم کرد است .

می توانید مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *