تحلیل قیمت ترون TRX در آذرماه ۱۴۰۰

  • 26 آذر 1400
  • بروزرسانی: ۳۰ آذر ۱۴۰۰
  • بدون نظر
  • 3 دقیقه
  • 164 نفر
5/5 - (1 امتیاز)
۵/۵ - (۱ امتیاز)

رمز ارز ترون در یک ماه گذشته در یک کانال نزولی در حال حرکت بوده است و از قیمت ۰.۱۲۹ تتری اکنون به محدوده ۰.۰۸ تتر رسیده است. اما این کاهش قیمت ادامه میابد یا اینکه وقت حرکت و برگشت قیمت به سمت بالا است. در این مقاله قصد داریم ارزدیجیتال ترون را بررسی کنیم. به همین منظور در تایم فریم روزانه از اندیکاتور MACD استفاده می کنیم و سپس محدوده های حمایتی و مقاومتی را رسم خواهیم کرد.

بررسی ارز دیجیتال ترون با استفاده از اندیکاتور MACD

در تصویر زیر  چارت قیمتی ارز دیجیتال ترون به همراه اندیکاتور MACD نشان داده شده است. لازم به ذکر است  اندیکاتور MACD از دو خط میانگین متحرک تشکیل شده که رابطه های مخصوص به خود را دارد. خط  آبی را خط مکدی و خط قرمز را خط سیگنال می گویند.

بر اساس قوانین تحلیل تکنیکال هنگامی که خط  آبی یعنی خط مکدی از زیر صفر خط سیگنال یعنی قرمز را از پایین به بالا بشکند، یعنی روند قیمتی صعودی خواهد شد و هنگامی که این اتفاق بر عکس باشد یعنی خط مکدی از بالا به پایین خط سیگنال را قطع کند روند ریزشی می شود. این نکته بارها در مورد ارز دیجیتال ترون مورد تایید قرار گرفته است و همانطور که در تصویر بالا نقاط قطع خط مکدی و سیگنال با مربع های قرمز رنگ مشخص شده است، صعود یا ریزش ارزدیجیتال ترون هم ارز با تقاطع مکدی و سیگنال مشهود است. در حال حاضر در تایم فریم روزانه  خط مکدی در ارزدیجیتال ترون از سطح زیر صفر به خط سیگنال مماس شده است، ولی همچنان آن را قطع نکرده است. در صورت قطع خط سیگنال و داشتن یک کندل بلند سبز می توان امید به بازگشت قیمت داشت.

روش دیگر سیگنال گیری از MACD با استفاده از واگرایی های آن با نمودار قیمتی است. هنگامی که حرکت خط مکدی مطابق با چارت قیمتی نباشد، واگرایی منفی رخ داده است. مثلا روند قیمت در نمودار مثبت است اما شیب خط مکدی منفی، یا قله ای بالا تر از قیمت قبلی زده ولی قله مکدی پایین تر از قله قبل است. در این حالت احتمال ریزش با وجود روند فعلی مثبت محتمل است. این احتمال به صورت برعکس نیز صادق است است. یعنی روند نزولی ولی خط مکدی صعودی باشد. حال با استفاده از این روش نگاهی دوباره به چارت ترون می اندازیم.

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می شود این واگرایی منفی در ارز دیجیتال ترون رخ داده است، به طوری که دو قله چارت قیمتی با شیب مثبت نسبت به هم قرار دارند ولی در MACD  این شیب منفی است که  از قبل پیش بینی کننده نزول رخ داده بود.

اما روند نزولی ترون تا کجا ادامه می یابد. در تحلیل های قبلی احتمال ریزش ترون تا سطح ۰.۰۷  تتری را داده بودیم که رخ داد، اکنون ترون در محدوده مهمی است و اگر این سطح ها یعنی ۰.۰۸ و ۰.۰۷ تتری از دست برود سقوط بیشتر محتمل است و بازگشت به قله های قبلی زمان بر خواهد شد. در غیر این صورت بازگشت تا ۰.۱۲ می تواند اتفاق بی افتد.

برای پیش بینی روند ترون باید منتظر ماند تا ببینیم رفتار ترون در سطح مهم ۰.۰۸ یا ۰.۰۷ تتری  چگونه است.

مقاله پیش رو صرفا یک تحلیل است و پیشنهاد خرید یا فروشی را مطرح نمی کند.

می توانید مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *