بررسی آینده ارز دیجیتال ترون در سال ۲۰۲۲ + تحلیل کامل

 • 7 مهر 1400
 • بروزرسانی: ۱۳ دی ۱۴۰۰
 • بدون نظر
 • 10 دقیقه
 • 512 نفر
4.7/5 - (3 امتیاز)
۴.۷/۵ - (۳ امتیاز)

معرفی کامل ارز دیجیتال ترون

در این محتوا قصد داریم تحلیل کاملی از آینده ارز دیجیتال ترون داشته باشیم تا مخاطبان ارزپایا بتوانند با دید بهتری در خصوص پیش بینی ارز ترون در آینده و سرمایه گذاری در مورد این رمز ارز تصمیم بگیرند.

آنچه در این مقاله می خوانید :

 • ترون (TRX) چیست؟
 • ارز دیجیتال ترون چگونه کار می کند؟
 • مارکت کپ یا ارزش بازار ترون چقدر است؟
 • نحوه استخراج ترون
 • همکاران و پدیدآورندگان و تأثیر آن بر آینده ارز trx
 • چه خبرها و رویدادهایی بر آینده ارز دیجیتال ترون تأثیرگذار است؟
 • آینده ترون چگونه است؟

ترون (TRX) چیست؟

ارز ترون با نشانه اختصاری TRX، ارز داخلی بلاک چین ترون است. بلاک چین ترون، خود یک پلتفرم غیرمتمرکز است که هدفگذاری ایجادش، به وجود آوردن یک شبکه جهانی برای اشتراک‌گذاری مطالب رایگان در حوزه سرگرمی است. البته این پلتفرم تنها به دنیای سرگرمی محدود نیست بلکه محتواهای رسانه ای و بالاتر از آن همه انواع محتوا را پوشش می دهد. به عبارت روشن‌تر ترون امپراتوری تولید محتوا در اینترنت فعلی را هدف گرفته و به جنگ غول های رسانه ای و شبکه های اجتماعی مانند فروشگاه اپل استور، Google Play ،YouTube ،Google ،Facebook و …رفته است.

تولیدکنندگان محتوا در سراسر جهان بدون وابستگی به این غول های رسانه ای و شبکه های اجتماعی، با کاربران به صورت مستقیم مرتبط می‌شوند و بدون اینکه نیاز باشد باید و نبایدهای آن شرکت ها را بپذیرند، از فعالیت خود و محتواهای تولید شده، کسب درآمد می کنند.

رمز ارز رسمی ترون (ترونیکس) برای پرداخت ها و دسترسی به محتواهای موجود در شبکه، استفاده می شود و به حساب تولیدکنندگان محتوا واریز می‌شود.

ارز دیجیتال ترون چگونه کار می کند؟

اما سؤال مهم در این میان این است که تراکنش‌های ترون چگونه انجام می‌شوند؟

در پاسخ به این پرسش باید گفت تراکنش های ارز دیجیتال ترون ساده‌ترین و سریع‌ترین نمونه‌ها در میان همه ارزهای دیجیتال است چرا که برای برقراری تراکنش در شبکه این رمز ارز  نیازی به هیچ واسطه‌ دیگری نیست و دو طرف مبادله می توانند مستقیماً تراکنش ها را بدون هزینه با یکدیگر انجام دهند.

در ادامه مطلب خواهیم گفت، ترون یک ارز دیجیتال است که امکان استخراج ندارد و از روش اثبات دارایی‌ها با عنوان الگوریتم اثبات سهم استفاده می‌ کند. در فرایند اثبات سهام، دارندگان واحدهای یک رمز ارز می‌توانند با اختصاص دارایی خود به شبکه، در عمل تولید و تأیید بلاک مشارکت و کسب درآمد کنند. افرادی که ترون خریده اند با پرداخت ۹۹۹۹ ترون به شبکه می‌توانند به عنوان یکی از ۲۷ نماینده حق رأی در شبکه فعالیت کنند. نظام رأی گیری در شبکه باعث می شود که راه بر انحصارطلبی در شبکه بسته شود.

 معماری شبکه ترون

در معماری ارز ترون از سه لایه‌ مختلف ذخیره‌سازی، هسته و کاربردی استفاده می شود. لایه‌ ذخیره‌سازی و هسته، برنامه‌ریزی و مدیریت شبکه را انجام می دهد و لایه‌ کاربردی برای ساخت برنامه‌های غیرمتمرکز و شخصی‌سازی کیف پول‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نودها (گره ها) در این شبکه با وظایف مشخص تعریف ‌شده‌اند. نود اصلی، نودهای شاهد نماینده ارشد هستند که  تأیید تراکنش‌ها و توسعه‌ بلاک‌ها را بر عهده دارند. دومین نود شبکه، فول نود است که در نقش انتشاردهنده تراکنش‌ها و بلاک‌ها ظاهر می‌شود. در نهایت نود سالیدیتی، استعلام گیرنده API ها و همگام کننده بلاک‌های قطعی است.

زمان بلاک در شبکه ترون ۳ ثانیه و پاداش بلاک ۳۲ واحد TRX است و سالانه ۳۳۶,۳۸۴,۰۰۰ واحد ترون (TRX) به نمایندگان منتخب تعلق می‌گیرد. همچنین بین ۱۲۷ نامزد نمایندگی هم هر ۶ ساعت ۱۱۵,۲۰۰ واحد TRX توزیع می‌شود.

آینده ارز دیجیتال ترون

هزینه تراکنش ترون تقریباً صفر است. در بسیاری از شبکه‌ها برای انجام تراکنش باید هزینه پرداخت شود، اما ترون هزینه‌ بسیار کمی دارد که حدود ۰٫۰۰۰۰۰۵ سنت به ازای هر تراکنش است. همچنین سیستم ترون این امکان را فراهم می‌کند تا تراکنش‌ها بدون محدودیت انجام شوند و حدود ۱۰۰۰ تراکنش را در ثانیه مدیریت می کند

ارزش بازار یا مارکت کپ ترون چقدر است؟

ارز دیجیتال ترون با نماد اختصاری TRX با ارزش بازار حدود ۷.۸۹ میلیارد دلار، اکنون در رتبه ۲۷ بازار قرار است و سهم ۰.۳۵ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد.

تعداد واحدهای در گردش ترون ۷۱.۶۶ میلیارد و تعداد کل واحدهای آن ۱۰۰.۸۵ میلیارد خواهد بود. در حال حاضر فعال ترین صرافی که در آن ترون معامله می‌شود، صرافی Koinbazar با سهم  ۹۷.۶۳ در صد از حجم معاملات روزانه است.

ارز دیجیتال ترونیکس را می‌توان در صرافی‌هایی مانند Binance ،OKEx ،Huobi ،Bittrex و غیره به سایر ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین یا اتریوم تبدیل کرد. در حال حاضر سرمایه گذاری در ارز دیجیتال ترون (TRX) با ارزهای فیات امکان‌پذیر نیست.

نحوه استخراج ترون

استخراج ارز دیجیتال ترون (TRX) با هیچ‌یک از روش‌های استخراج با استفاده از توان پردازنده‌های گرافیکی ممکن نیست. تنها راه برای دستیابی به این ارز دیجیتال خرید ترون از صرافی‌ آنلاین ارز دیجیتال در سطح جهان است. به این ترتیب هیچ راه سریع و در دسترسی برای استخراج ترون به جز استفاده از تجهیزات پیشرفته اسیک وجود ندارد چرا که تمام کوین‌های موجود، از قبل استخراج و صادر شده‌اند و افراد فقط می‌توانند آن را خریداری کنند. همچنین در ایران با استفاده از تومان یا تتر می توان ترون را از صرافی ارزپایا خریداری کرد.

همچنان که گفتیم بلاک‌های ترون از طریق سیستم‌های ASIC استخراج می‌شود اما بعداً این بلاک بین استخراج کننده ها تقسیم می‌شود. مدت زمان استخراج یک بلاک ترون بستگی به قدرت سیستم ستخراج شما قدرت دارد.

استخراج ترون با کامپیوتر خانگی

به صورت نظری امکان استخراج ‌ترون با رایانه های خانگی وجود دارد اما باور کنید میان نظر و عمل راه درازی هست. تا زمانیکه امکان استخراج از طریق یک سیستم ASIC فکر کردن به کامپیوترهای معمول با توان و قدرت محدودشان، سفر کردن در عالم تخیلات دست نیافتنی است. پس اگر قصد سرمایه گذاری در استخراج ترون را دارید، به سرمایه گذاری در سخت‌افزارهای ASIC  فکر کنید تا بیشترین سودآوری ممکن را داشته باشید.

همکاران  و پدید آورندگان و تأثیر آن بر آینده ارز دیجیتال ترون

سپتامبر سال ۲۰۱۷ یک سازمان غیرانتفاعی مستقر در سنگاپور به نام Tron Foundation از تأسیس رمز ارز جدیدی به نام ترون خبر داد. بنیانگذار و مدیرعامل این شرکت جوانی کارآفرین به نام جاستین سان است که تا سال ۲۰۱۶، سان نماینده ارشد و مشاور آزمایشگاه ریپل (شرکت مادر بلاک چین ریپل) بود.

اعضای سازنده این رمز ارز کارمندان شرکت‌های بزرگ توسعه دهنده‌ ارز دیجیتال و کسب‌ وکارهای اینترنتی هستند که هم هدف بزرگی برای خود انتخاب کرده اند و هم سعی کرده اند در طول زمان ثابت کنند در کارشان حرفه ای هستند و به ایده های تازه فکر و آنها را اجرایی می کنند.  همین که آنها صنعت ۱ تریلیون دلاری سرگرمی سازی را هدف گرفته اند نشان می دهد، هوش بالایی در تشخیص صنایع دست بالا در آینده جهانی را دارند که وارد عصر جامعه اطلاعاتی شده است.  همین تشخیص و هدف گذاری درست نشان می دهد آینده ارز دیجیتال ترون خیلی روشن تر از امروز آن خواهد بود.

بررسی روند قیمتی ارز  ترون از ابتدا تا کنون

ارز دیجیتال ترون در سال ۲۰۱۹ یک جهش بزرگ را تجربه کرد اما پس از آن وارد یک روند نزولی شد. اما این فراز و فرود چندان طولانی نبود و ارز ترون پس از مدتی دارای ثبات قابل قبولی شد. همین ثبات و نداشتن نوسان‌های هیجانی شدید، می تواند امیدواری به آینده ارز ترون را بیشتر کند.

ترون (TRX) یک ارز دیجیتال محبوب است که از روزهای آغازینش تا ابتدای امسال نرخ بازدهی سرمایه‌ای نزدیک به ۹۰۰ درصد داشته است یعنی اگر در سال ۲۰۱۷، مثلاً ۱۰ دلار در این ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری می‌کردید، در ابتدای ۲۰۲۱ می‌توانستید ۹۰ دلار داشته باشید. قیمت TRX هنگام عرضه اولیه، چیزی حدود ۰.۰۰۱۵ دلار بود اما پس از ۴ ماه به ۰.۳ دلار رسید. این نشان می دهد اینده ارز ترون از همان ابتدا روشن بوده است. ترون توانسته است به سرعت از قیمت نازل عرضه اولیه خود فاصله گیرد اما بعد از آن شاهد رشد خیره کننده ای در آن نبوده ایم و آهسته و پیوسته به رشدش ادامه داده است و همچنان زیر یک دلار قیمت دارد. اگر چه سان (بنیانگذار ترون) با پیش بینی قیمت ترون امیدوار است در آینده ارز دیجیتال ترون در یک دوره نه چندان طولانی به ۲ دلار خواهد رسید.

چه خبرها و رویدادهایی بر آینده ارز دیجیتال ترون تأثیرگذار است؟

پرسش اصلی سرمایه گذاران این است که آینده ارز دیجیتال ترون چگونه است؟

اگر چه واقعیت این است که پیش‌بینی دقیق اینده ترون مانند هر رمز ارزی دیگری صددرصد ممکن نیست ولی می شود با دیدن برخی نشانه ها به این اعتقاد رسید که آینده ارز دیجیتال ترون روشن است. داشتن یک سیستم قدرتمند، حمایت از طرف افراد قابل اعتماد و پشتیبانی یک تیم حرفه ای نشانه‌هایی است که ما را به آینده ارز دیجیتال ترون امیدوار می کند.

همچنان که می دانید تقریباً می توان با اطمینان گفت آینده ارز دیجیتال ترون و هر رمز ارز دیگری به آینده ارز دیجیتال اصلی بازار یعنی بیت‌ کوین وابسته است. ترون هم در دوره‌های زمانی مختلف تحت تأثیر بیت کوین روندهای صعودی و نزولی متعددی را پشت سر گذاشته است اما آینده رمز ارز ترون تنها به این عامل وابسته نیست بلکه مؤلفه های دیگری هم بر آینده ترون اثر‌گذارند: مشارکت با غول‌های فناوری، محبوبیت کوین و روندهای آنی حاکم بر بازار.

آینده ارز دیجیتال ترون

یک مسأله مهم درباره آینده ارز دیجیتال ترون این است که این ارز دیجیتال چقدر خواهد توانست به ایده ها و وعده هایش عمل کند؟ مثلاً در سال ۲۰۲۰ وقتی ترون موفق شد با شرکت های تازه ای وارد مشارکت همکاری شود و نیز توانست پروژه در تسریع انجام تراکنش‌ها را عملی کند، دوران نزولی سال ۲۰۱۹ را پست سر گذاشت. روند صعودی ترون در سال ۲۰۲۱ هم ادامه داشت چرا که بازار، در این سال توانست شوک بزرگ بیماری کرونا را پشت سر بگذارد. آینده ارز دیجیتال ترون تا حد زیادی به وضعیت و موفقیت پروژه هایی بستگی دارد که بر بستر ترون فعالیت دارند چنانکه ترون به دلیل فعالیت تعدادی پروژه های نامعتبر و کلاهبرداری ضربه سختی خورد.

آینده ترون همچنین به میزان موفقیت آن در ورود به صنعت امور مالی غیرمتمرکز یا DeFi وابسته است که می تواند صدها پروژه خدمات مالی غیرمتمرکز و هزاران مشتری جدید را به این شبکه اضافه کرده، آینده ارز دیجیتال ترون را روشن تر از امروز کند.

طبق پیش بینی TradingBeasts از آینده ارز دیجیتال ترون، این رمز ارز تا پایان ۲۰۲۳ حدود ۴ دلار خواهد رسید. اما پیش بینی قیمت ترون از طرف WalletIvestor خوش بینانه نیست و این شرکت TRX را در کوتاه مدت به چشم یک دارایی پر خطر می نگرد اما پیش بینی آن از آینده ارز دیجیتال ترون در بلند مدت خوش بینانه است.

پرسش های متداول

ترون چیست؟

ارز ترون یا TRX، ارز داخلی بلاک چین ترون است. بلاک چین ترون خود، یک پلتفرم غیرمتمرکز است که هدفگذاری ایجادش، به وجود آوردن یک شبکه جهانی برای اشتراک‌گذاری مطالب رایگان در حوزه سرگرمی است.

ارزش بازار ارز  ترون چقدر است؟

ارز دیجیتال ترون TRX با ارزش بازار حدود ۶.۵۵ میلیارد دلار، سهم ۰.۳۳ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد.

تعداد واحدهای در گردش ترون ۷۱.۶۶ میلیارد و تعداد کل واحدهای آن ۱۰۰.۸۵ میلیارد خواهد بود

عوامل مؤثر بر آینده ارز دیجیتال ترون چیست؟

آینده ارز دیجیتال ترون و هر ارز دیجیتال دیگری به آینده ییت‌ کوین وابسته است اما مؤلفه های دیگری هم بر آینده ترون اثر‌گذارند: مشارکت با غول‌های فناوری، محبوبیت کوین و روندهای آنی حاکم بر بازار.

می توانید مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *