تحلیل تکنیکال بیت کوین خرداد ۱۴۰۰

  • 27 خرداد 1400
  • بروزرسانی: ۲۵ دی ۱۴۰۰
  • بدون نظر
  • 5 دقیقه
  • 1789 نفر
5/5 - (2 امتیاز)
۵/۵ - (۲ امتیاز)

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال بیت کوین 

بعد از سقوط قابل پیشبینی مطابق با تحلیل های تکنیکال بیت کوین در ۱۹ ماه مه ۲۰۲۱ مغایر با ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ از ۴۲۶۰۰ به ۳۰۰۰۰ دلار نشانه هایی از تثبیت قیمت در کانال بالای ۳۳۰۰۰ دلاری دیده شد و اکنون بررسی ها نشان می دهد با توجه به خرید بالای هولدر ها در کانال ۳۰ تا ۳۳ هزار دلاری روند نزولی بیت کوین احتمالا رو به پایان است و این ارز دیجیتال یک حمایت قوی برای خود در ۳۰ هزار دلار ساخته است. اما برای پایان این روند تثبیت قیمت بالای ۴۱ هزار دلار امری الزامی است که مقاومت محکمی برای بیت کوین بشمار می رود، همچنین با توجه به تحلیل در تایم فریم ماهانه پایان واقعی روند نزولی در سطح بالای ۴۵ هزار دلار رخ می دهد. در حال نگارش این مقاله قیمت در کانال ۳۹ هزار دلاری در حال نوسان است.

اما در این مقاله قصد داریم با توجه به اندیکاتور های میانگین متحرک و RSI تحلیلی را در تایم فریم روزانه برای بیت کوین بر حسب تتر ارائه دهیم و در ادامه تحلیل بیت کوین را با توجه به خط روند و  روش پرایس اکشن در تایم فریم ماهانه مطرح نماییم.

تحلیل بیت کوین/تتر با استفاده از نمودار میانگین متحرک

برای تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین در تایم فریم روزانه دو نمودار میانگین متحرک ۱۰ و ۲۱ روزه را رسم می کنیم. اندیکاتور RSI نیز در راستای تایید تحلیل نمایش می دهیم. در شکل زیر نمودار قیمتی بیت کوین به همراه اندیکاتور های توضیح داده شده آورده شده است.

تحلیل بیت کوین

نمودار قیمتی بالا که با استفاده از سایت تریدینگ ویو ساخته شده است دارای مشخصه هایی است که در ادامه شرح داده می شود:

خط نارنجی بیانگر اندیکاتور میانگین متحرک ۲۱ روزه (میان مدت) و خط قرمز اندیکاتور میانگین متحرک ۱۰ روزه (کوتاه مدت) را نشان می دهد. خط عمودی آبی زمانی را نشان می دهد که قیمت  کانال ۳۰۰۰۰ دلار را لمس کرده است. اندیکاتور پایین صفحه در شکل بالا، نمودار RSI را در تایم فریم روزانه نشان داده است.

همانطور که در شکل بالا می بینید پس از لمس قیمت ۳۰۰۰۰ دلاری توسط بیت کوین، روند قیمتی با شیبی ملایم همواره مثبت بوده است و نمودار RSI مقدار ۳۰ را از پایین به بالا قطع کرده که صدور یک سیگنال خرید از سوی این اندیکاتور است، پس از آن نیز RSI در یک روند مثبت با نمودار قیمتی همگرا بوده است. همچنین خط قرمز و نارنجی که میانگین های ۹ و ۲۱ روزه هستند روند نزولی سهام را در طی ۳ ماه گذشته نشان می دهند و بعد از این ۳ ماه  بالاخره میانگین متحرک ۱۰ روزه میانگین ۲۱ روزه را از پایین به سمت بالا قطع کرده است که نشانه ای بر پایان روند نزولی در میان مدت است.

اما همانطور که در ابتدای مقاله شرح داده شد بر اساس مقاومت استاتیک شکل گرفته شده در کانال ۴۱ هزار دلار برای بیت کوین، شکست این مقاومت برای بازگشت روند نزولی الزامی است. تمام فرضیات و اندیکاتورها مبنی بر پایان روند نزولی شکل گرفته در سه ماهه گذشته مبتنی بر تثبیت قیمت بالای ۴۱ هزار دلار است که در غیر این صورت این روند صعودی شکل گرفته شده، پس از ۳۰ هزار دلار را می توان یک پول بک دانست و باید انتظار سقوط به کمتر از ۳۰ هزار دلار را نیز محتمل شمرد. برای درک بهتر این مساله می­توان به نمودار قیمتی بیت کوین در تایم فریم ماهانه نگاهی انداخت که در ادامه آورده شده است.

نمودار قیمتی بیت کوین در تایم فریم ماهانه

با نگاه به این نمودار به خوبی می توان درک نمود که ریزش بیت کوین به زیر ۳۰ هزار دلار محتمل می باشد. ابتدا به این نمودار که در شکل زیر آورده شده است دقت کنید تا بیشتر توضیح دهیم.

نمودار تکنیکال بیت کوین

همانطور که در شکل بالا مشخص است روند صعودی بیت کوین در اواخر سال ۲۰۲۰ شروع و تقریبا ۶ ماه (۶ کندل مثبت ماهانه) ادامه یافته است و بعد از تشکیل یک بیس در ۶۰ هزار دلار  نزول خود را شروع کرده است. به طوری که در یک ماه به اندازه ۳ ماه صعود قبلی را شکسته است و یک کندل بلند ماهانه را بوجود آورده است. با توجه به محوطه بنفش رنگ، قیمت را می توان با دو سناریو تحلیل کرد.

سناریو اول : پایان روند نزولی، این سناریو با توجه نمودار ماهانه دیده شده در تصویر بالا احتمال کمتری دارد ولی همانطور که در تحلیل با نگاه به تایم فریم روزانه دیدیم با تثبیت قیمت بالای ۴۱ هزار دلار و رد کردن سطح ۴۵ هزار دلاری در تایم فریم ماهانه، محتمل است.

سناریو دوم: ادامه روند نزولی، اگر قیمت در جای مناسب تثبیت نگردد احتمالا در یک بازه بلند مدت دوباره سطح پیش روی خود یعنی حدود ۲۰ هزار دلار (خط زرد رنگ) را لمس خواهد کند و پس از آن روند نزولی پایان می یابد. در این صورت محدوده بنفش رنگ را که در آن یک کندل مثبت قرار گرفته است را می توان صرفا یک پول بک دانست که پس از پایان پول بک، سقوط تا سطح ۲۰ هزار دلار محتمل می گردد.

برای خرید بیت کوین می توانید در صرافی آنلاین ارزدیجیتال ارزپایا ثبت نام کرده و اقدام به خریدوفروش ارزهای دیجیتال نمایید. همچنین برای آشنایی بیشتر با بیت کوین مقاله کسب درآمد دلاری از بیت کوین را در مجله ارزپایا مطالعه نمایید.

نکته مهم: تحلیل تکنیکال بالا از بیت کوین صرفا یک تحلیل شخصی بوده و هیچ پیشنهادی مبنی بر خرید یا فروش رمز ارز مطروحه محسوب نمی شود. همچنین نویسنده این مقاله و شرکت ارزپایا هیچ گونه مسئولیتی مبنی بر ضرر و زیان خوانندگان این تحلیل ندارد و این تحلیل صرفا جهت اطلاع رسانی است.  

پرسش ها:

۱- این تحلیل برای چه زمانی است؟

۲۷ خرداد ماه ۱۴۰۰

۲- آیا روند نزولی بیت کوین تمام شده است؟

زمانی که قیمت بالای ۴۱۰۰۰ دلار در تایم فریم روزانه تثبیت شود میتوانیم بگویم احتمالا این روند پایان یافته است.

می توانید مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *