تحلیل تکنیکال بیت کوین در فروردین ۱۴۰۰

  • 4 فروردین 1400
  • بروزرسانی: ۲۴ فروردین ۱۴۰۱
  • بدون نظر
  • 3 دقیقه
  • 1964 نفر
4.5/5 - (32 امتیاز)
۴.۵/۵ - (۳۲ امتیاز)

در این مقاله قصد داریم تحلیل تکنیکال بیت کوین را بررسی کرده و روند آن را مورد تجزیه تحلیل قرار دهیم تا روند قیمتی این ارز را بهتر بشناسیم و پیشبینی در راستای قیمت بیت کوین داشته باشیم.

 بررسی خط روند قیمتی بیت کوین 

در شکل زیر نمودار اندیکاتور بیت کوین میانگین متحرک ۲۱ روزه (خط نارنجی) در تایم فریم روزانه نشان داده شده است.

نمودار تحلیل تکنیکال بیت کوین

با توجه به نمودار بالا بعد از یک دوره میان مدت روند نوسانی، روند صعودی بیت کوین از ۲۱ اکتبر ۲۰۲۰ شروع شده و همچنان پر قدرت به مسیر قبلی خود ادامه می دهد.

بالا بودن هر قله قیمتی نسبت به قله قبلی نشان دهنده تثبیت این روند صعودی در چند ماه گذشته است به طوری که بیت کوین توانسته است هر بار قیمت های بالاتری را نسبت به قبل ثبت نماید.

اندیکاتور میانگین متحرک یا moving  average نیز این روند صعودی را به خوبی نشان می دهد. شکل بالا نشان می دهد در طول یک سال گذشته  قیمت بیت کوین هیچ گاه نتوانسته خود را زیر نمودار ۲۱ روزه میانگین تثبیت کند و همواره پس از مدت کوتاهی به بالای خط میانگین بازگشته و روند صعودی خود را ادامه داده است.

تحلیل تکنیکال بیت کوین بر اساس ابر ایچیموکو

در شکل زیر نمودار تکنیکال بیت کوین در ۳ ماه گذشته همراه با ابر ایچیموکو در تایم فریم روزانه نشان داده شده است. ابر ایچموکو ابزار تحلیل تکنیکال بیت کوین خوبی است.

تحلیل تکنیکال بیت کوین

بر اساس شکل بالا و با توجه به رنگ سبز ابر روند صعودی، خود را به خوبی نشان می دهد. در شکل بالا با توجه به فاصله قیمت از ابر از بالا نتیجه می شود این روند صعودی همچنان ادامه دار خواهد بود. نکته مهم، فاصله گرفتن نمودار قیمتی از ابر ایچیموکو در ۳ ماه گذشته است که نشان دهنده این مطلب است که خط روند صعودی به زودی شکسته نخواهد شد و این افزایش قیمت همچنان ادامه دار خواهد بود هر چند با نوساناتی همراه باشد.

با شکستن شدن خط آبی توسط قرمز از پایین به بالا نیز یک سیگنال خرید در ۴ مارس ۲۰۲۱ صادر شده است و همچنان نمودار های ابر سیگنال فروشی را صادر نکرده اند، هر چند که قیمت بیت کوین در ۱۳ مارس به بالاترین حد خود رسید و وارد یک فاز اصلاحی کوتاه مدت شد.

نکته مهم:  تحلیل ارائه شده بر اساس تایم فریم روزانه و در طی ۳ ماه می باشد و مناسب برای خرید و فروش های کوتاه مدت روزانه نمی باشد.

 

تحلیل قیمتی ارز دیجیتال بیت کوین ۲ فروردین ۱۴۰۰

بیت کوین در ۲۳ اسفند ۹۹ معادل ۱۳ مارس ۲۰۲۱ توانست وارد کانال ۶۱ هزار دلاری شود اما پس از ثبت قیمت ۶۱,۸۲۵.۸۴ دلار عقب نشینی کرد و وارد یک فاز استراحت شد پس از شکست محدوده حمایتی خود در کانال ۵۸ هزار دلار وارد کانال ۵۷ هزار شد و همچنان در این کانال نوسان می کند. در صورت ریزش چناچه ۵۶۸۶۰ دلار شکسته شود تا انتهای کانال ۵۶ هزار دلار امکان سقوط دارد. مهترین حمایت قیمتی بیت کوین را با توجه به نمودار میانگین قیمتی که در بالا نشان داده شده است، نموادر ۲۱ روزه است که در کانال ۵۳ هزار دلاری واقع است که پس از آن امکان صعود این رمز ارز وجود دارد.

تحلیل نمودار بیت کوین

پرسش ها

۱- این تحلیل برای چه زمانی است؟

تاریخ ۲ فرودین ۱۴۰۰

۲- در این تحلیل از چه ابزار و اندیکاتوری استفاده شده است؟

برای تحلیل تکنیکال از ترسیم خط روند و ابر ایچیموکو استفاده شده است.

۳- بیت کوین را در ایران از کجا بخریم؟

شما می توانید ارز دیجیتال بیت کوین را از صرافی آنلاین ارزپایا بخرید.

می توانید مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *