تحلیل تکنیکال شیبا اینو : اردیبهشت ۱۴۰۱

  • 28 اردیبهشت 1401
  • بروزرسانی:
  • بدون نظر
  • 3 دقیقه
  • 195 نفر
4.5/5 - (22 امتیاز)
۴.۵/۵ - (۲۲ امتیاز)

ارز دیجیتال شیبا یکی از محبوب‌ترین ارزهای دیجیتال در دنیا و مخصوصا ایران است. بسیاری از ایرانی‌ها این میم کوین را یا قبلا داشته‌اند یا هم‌اکنون آن را دارند. اما قیمت شیبا داستان جالب خود را دارد. این ارز بعد از این‌که در صرافی بایننس لیست شد یک پامپ شدید و سپس یک دامپ شدیدتر را تجربه کرد. بعد از آن به مدت چهار ماه و نیم یک روند رنج یا خنثی را در پیش گرفت. روندی که باعث خستگی و خروج بسیاری از هولدارهای این ارز شد. اما رشد شیبا از روز ۴ اکتبر ۲۰۲۱ شروع شد. از این روز به بعد قیمت شیبا بیش از ۸۰۰ درصد رشد کرد.

تحلیل شیبااینو

بعد از این رشد عجیب و غریب شیبا، این ارز وارد لیست ۱۰ ارز دیجیتال برتر دنیا شد. اما قیمت شیبا از آن روزها فاصله زیادی گرفته است و قیمت این میم کوین ماه‌ها است که وارد یک روند نزولی فرسایشی شده است. با تحلیل تکنیکال ارز شیبا همراه ما باشید.

تحلیل شیبا در تایم فریم هفتگی

تحلیل ارز شیبا را با تایم فریم هفتگی شروع می‌کنیم. محدوده ۰.۰۰۰۰۰۹۴ دلار برای این ارز یک سطح مهم هفتگی به حساب می‌آید. حتی نوک شدوی کندل هفتگی قبلی این ارز پس از برخورد به این محدوده حمایت شده است.

تحلیل ارز شیبااینو

نکته بعدی در رابطه با تایم فریم هفتگی شیبا کندل سبز بزرگی است که در تصویر زیر آن را مشاهده می‌کنید. معمولا قیمت زمانی که به منشاء یک کندل بزرگ مثبت می‌رسد به آن واکنش مثبت می‌دهد. پس می‌توان گفت که محدوده حمایتی ۰.۰۰۰۰۰۹۰ تا ۰.۰۰۰۰۰۸۶ دلار یک محدوده مستعد برای رشد مجدد قیمت است.

تحلیل قیمت ارز شیبا

برای ادامه تحلیل قیمت ارز شیبا تایم فریم خود را از هفتگی به روزانه تغییر می‌دهیم. همان‌طور که در ابتدای متن گفتیم شیبا در سال ۲۰۲۱ به مدت ۴ تا ۵ ماه در یک کانال رنج و فرسایشی قرار داشت که با خروج از آن، شاهد افزایش شدید قیمت بودیم. اگر این کانال را بکشیم سقف آن روی محدوده ۰.۰۰۰۰۰۹۴ دلار قرار می‌گیرد. این سقف نیز می‌تواند حمایتی دیگر برای قیمت باشد.

تحلیل shib

در آخر اگر یک فیبوناچی اصلاحی روی قیمت بیندازیم متوجه سطح حمایتی ۰.۷۸۶ فیبو می‌شویم که قیمت پس از برخورد به آن رشد کرده است.

نمودار شیبا

با توجه به مواردی که ذکر شد می‌توان گفت محدوده ۰.۰۰۰۰۰۹۴ تا ۰.۰۰۰۰۰۸۶  دلار می‌تواند باعث برگشت قیمت شیبا شود. اگر این ارز را دارید و در ضرر سنگین هستید این محدوده‌ها برای کم کردن میانگین مناسب است. این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد و پیشنهاد خرید و فروش نیست.

می توانید مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *