تحلیل قیمت ارز دیجیتال شیبا با نگاهی به آینده در دی ماه ۱۴۰۰

  • 21 دی 1400
  • بروزرسانی: ۱ اسفند ۱۴۰۰
  • بدون نظر
  • 3 دقیقه
  • 1241 نفر
5/5 - (1 امتیاز)
۵/۵ - (۱ امتیاز)

ارز دیجیتال شیبا اینو یک رمز ارز از دسته میم کوین ها است که می توان آن را رقیبی پر قدرت برای دوج کوین ارز محبوب ایلان ماسک دانست. در این مقاله قصد داریم به تحلیل تکنیکال این ارز دیجیتال بپردازیم.

روند قیمتی ارز دیجیتال شیبا اینو

شیبا اینو برای مدت طولانی در حوالی قیمت ۰.۰۰۰۰۰۷ تتر برابر ۲ ریال در حال نوسان بود تا از اوایل مهر ۱۴۰۰ رشد ناگهانی خود را آغاز نمود. این رشد ناگهانی قیمت شیبا را بیش از ۱۰ برابر کرد به طوری که آن را در رتبه ۱۰ ارزهای دیجیتال برتر قرار داد. در حال حاضر رتبه شیبا اینو برابر ۱۴ می باشد. اما این رشد ناگهانی که قیمت آن را تا ۲۴ ریال بالا برد مدتی است پایان یافته و شیبا در یک روند نزولی قرار گرفته است و در حال حاضر یعنی ۲۱  آذر ۱۴۰۰ برابر ۷ ریال با نرخ تتر ۲۸۴۳۰ تومان است. در ادامه با نگاه توامان تحلیل تکنیکال کلاسیک و تحلیل عرضه و تقاضا به بررسی قیمت ارزدیجیتال شیبا در تایم فریم روزانه می پردازیم.

تحلیل تکینکال شیبا اینو

همانطور که در چارت زیر مشخص است شیبا اینو بعد از یک رشد بیش از هزار درصدی در یک کانال نزولی قرار گرفته و در حال نوسان در این کانال است. این چارت کندل های قیمتی را در تایم فریم روزانه نشان می دهد یعنی هر کندل نشان دهنده تغییرات قیمت در یک روز می باشد.

تحلیل تکینکال شیبا اینو

در تصویر بالا رشد شارپی شیبا به خوبی دیده می شود و کانال نزولی نیز پیداست. شیبا در مدت ۷۵ روزی که در این کانال در حرکت است بار ها به سقف و کف کانال نزولی برخورد داشته و چند روزی است نزدیک سقف کانال در حال در جا زدن است. اما چه سناریو های برای ادامه حرکت قیمت شیبا پیش بینی می شود؟

۱- سناریو اول : در صورتی که قیمت روند نزولی خود را ادامه دهد احتمالا با قیمت های ۰.۰۰۰۰۳۸۵۶ در مرحله اول و ۰.۰۰۰۰۳۶۹۱ در مرحله دوم برخورد خواهد کرد. هر دو قیمت های مطرح شده با توجه گره های ایجاد شده در این قیمت ها می تواند خطوط حمایتی مناسبی باشد.

۲- سناریو دوم: در صورتی که قیمت از سقف کانال نزولی خارج شود، احتمال برگشت به روند صعودی قوت می گیرد اما سه سطح مقاومتی پیش رو با نگاه پرایس اکشن برابر است با :

۱- قیمت ۰.۰۰۰۰۴۷۰۲

۲- قیمت ۰.۰۰۰۰۵۳۸۶

۳- قیمت ۰.۰۰۰۰۷۵۸۵

تحلیل قیمت شیبا

در ادامه  با نگاهی به اندیکاتور RSI  به تحلیل دقیق تر شیبا اینو می پردازیم:

 

تحلیل تکنیکال شیبا با استفاده از اندیکاتور RSI

به منظور بررسی بهتر روند قیمتی رمز ارز شیبا می توان از اندیکاتور RSI یا به عبارتی شاخص قدرت نسبی استفاده کرد. در تصویر زیر نمودار قیمت شیبا به همراه اندیکاتور RSI  آورده شده است.

تحلیل تکنیکال شیبا با استفاده از اندیکاتور RSI

برای مدت کوتاهی است شیب RSI مثبت شده و در حال حاضر در مقدار حدود ۳۵ است.

اما نکته مهمی که در اندیکاتور RSI در مقایسه با چارت قیمتی مشاهده می شود وجود یک واگرایی است. در حالی که شیب در چارت قیمتی منفی است این شیب در اندیکاتور متمایل به مثبت است که با فلش آبی تویر فوق نشان داده شده است این واگرایی می تواند نوید رشد قیمتی شیبا بوده و بیانگر پایان نزول است اما برای رسیدن به این رخداد باید منتظر خروج پر قدرتی از کانال نزولی و تغییر روند باشیم.

تحلیل بالا صرفا یک تحلیل شخصی بوده و ارزپایا هیچ گونه مسئولیتی در قبال خرید و فروش بر اساس این تحلیل ندارد.

می توانید مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *