تحلیل قیمت شیبا با نگاهی به آینده این رمز ارز

  • 17 آبان 1400
  • بروزرسانی: ۱ اسفند ۱۴۰۰
  • بدون نظر
  • 4 دقیقه
  • 1042 نفر
5/5 - (1 امتیاز)
۵/۵ - (۱ امتیاز)

ارز دیجیتال شیبا اینو یک رمز ارز از دسته میم کوین ها است که چند وقتی است سر و صدای زیادی به پا کرده است. در این مقاله قصد داریم به تحلیل تکنیکال قیمت شیبا بپردازیم.

روند قیمتی ارز دیجیتال شیبا اینو

شیبا اینو برای مدت طولانی در حوالی قیمت ۰.۰۰۰۰۰۷ تتر برابر ۲ ریال در حال نوسان بود تا از اوایل مهر ۱۴۰۰ رشد ناگهانی خود را آغاز نمود این رشد ناگهانی، قیمت شیبا را بیش از ۱۰ برابر کرد به طوری که آن را در رتبه ۱۰ ارزهای دیجیتال قرار داد. در حال حاضر رتبه شیبا اینو برابر ۱۱ می باشد. اما این رشد ناگهانی که قیمت آن را تا ۲۴ ریال بالا برد، مدتی است پایان یافته و شیبا در یک روند نزولی قرار گرفته است و در حال حاضر  یعنی ۱۷ آبان ۱۴۰۰ برابر ۲۰ ریال با نرخ تتر ۲۷۹۷۵ تومان است. در ادامه با نگاه توامان تحلیل تکنیکال و کلاسیک و تحلیل عرضه و تقاضا به بررسی قیمت ارزدیجیتال شیبا در تایم فریم روزانه میپردازیم.

تحلیل تکینکال شیبا اینو

همانطور که در چارت زیر مشخص است شیبا اینو بعد از یک رشد بیش از هزار درصدی در یک کانال نزولی قرار گرفته و در حال نوسان در این کانال است. این چارت کندل های قیمتی را در تایم فریم روزانه  نشان می دهد. یعنی هر کندل نشان دهنده تغییرات قیمت در یک روز می باشد.

آینده ارز دیجیتال شیبا

در تصویر بالا رشد شارپی شیبا به خوبی دیده می شود و کانال نزولی نیز پیداست اما برای تحلیل بهتر کانال قیمتی ارزدیجیتال شیبا تصویر بالا را از نمای نزدیک به صورت زیر بررسی می کنیم.

تحلیل شیبا

همانطور که از تصویر بالا پیداست قیمت شیبا اینو مدت ۱۱ روز است که پس از یک ماه صعود در این کانال نزولی قرار گرفته است و در آن نوسان می کند، در حالی که امروز ۱۷ آبان ارزهای مهم دیجیتالی نظیر بیت کوین مثبت بودند، باز هم در حالت منفی به روند خود ادامه می دهد. اما چه سناریو هایی برای ادامه حرکت قیمت شیبا پیش بینی می شود؟

۱- سناریو اول : در صورتی که قیمت از سمت پایین کانال خارج شود احتمالا با قیمت های ۰.۰۰۰۰۴۳۰۶ در مرحله اول و ۰.۰۰۰۰۳۳۶۵ در مرحله دوم برخورد خواهد کرد. هر دو قیمت های مطرح شده با توجه گره های ایجاد شده در این قیمت ها می تواند خطوط حمایتی قوی باشد و شرایط را برای یک خرید پله ای آماده کند.

۲- سناریو دوم: در صورتی که قیمت از سقف  کانال نزولی خارج شود، احتمال برگشت به روند صعودی قوت می گیرد اما سه سطح مقاومتی پیش رو با نگاه پرایس اکشن برابر است با:

۱- قیمت ۰.۰۰۰۰۷۱۵۵

۲- قیمت ۰.۰۰۰۰۷۷۷

۳- قیمت ۰.۰۰۰۰۸۸۸

سطح سوم قیمت را که بر مبنای تتر نوشته شده می توان محکم ترین مقاومت شیبا اینو دانست.

در ادامه  با نگاهی به اندیکاتور RSI به تحلیل دقیق تر شیبا اینو می پردازیم.

 

تحلیل تکنیکال  شیبا با استفاده از اندیکاتور RSI

به منظور بررسی بهتر روند قیمتی رمز ارز شیبا می توان از اندیکاتور RSI یا به عبارتی شاخص قدرت نسبی استفاده کرد. در تصویر زیر نمودار قیمت شیبا به همراه اندیکاتور RSI آورده شده است.

قیمت ارزدیجیتال شیبا

 

همانطور که در اندیکاتور بالا مشاهده می کنید روند قیمتی و شاخص RSI  هر دو همگرا و در یک حالت نزولی قرار گرفته است. شاخص مطرح شده مدتی است که شاخص مهم ۷۰ را از بالا به سمت پایین شکسته و در حال حرکت به سمت پایین است. شاید با نگاه به این شاخص بتوان گفت هنوز سیگنال خرید برای شیبا صادر نشده است اما این نمودار در تایم فریم روزانه است و با نگاه به تایم فریم های بالاتر شاید بتوان امید داشت که قیمت حرکت خود را به سمت بالا شروع کند.

تحلیل بالا صرفا یک تحلیل شخصی بوده و ارزپایا هیچ گونه مسئولیتی در قبال خرید و فروش خوانندگان بر اساس این تحلیل ندارد .

می توانید مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *