تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال متیک MATIC در اسفند ۱۴۰۰

  • 19 اسفند 1400
  • بروزرسانی: ۲۱ اسفند ۱۴۰۰
  • بدون نظر
  • 4 دقیقه
  • 340 نفر
5/5 - (1 امتیاز)
۵/۵ - (۱ امتیاز)

در این مقاله قصد داریم با ورود به دنیای یکی از رمز ارز های متاورس به تحلیل قیمت آن بپردازیم. ارز دیجیتال پالیگان با نماد اختصاری MATIC یکی از رمز ارز های حوزه متاورس است که در بازار رمز ارزها بسیار مورد توجه قرار گرفته است و اکنون ۱۹ اسفند ۱۴۰۰ با قیمت ۱ دلار ۴۲ سنت در حال معامله است. رنک پالیگان از نظر ارزش بازار  ۱۶ می باشد و یکی از ارز های پرطرفدار دیجیتالی است که در صرافی های معتبر دنیا و ایران از جمله ارزپایا عرضه شده است. در ادامه به تحلیل قیمت ارز دیجیتال متیک پرداخته و آینده قیمتی این رمز ارز را بررسی می کنیم.

تحلیل قیمت و بررسی آینده MATIC

این ارز دیجیتال پس از عرضه در سال ۲۰۱۹ در بایننس برای مدت طولانی در قیمت های پایین ۰.۰۲ دلاری در حال معامله بود اما به ناگه در ژانویه ۲۰۲۱ رشد خود را آغاز نمود و در طی ۵ ماه بیش از ۱۵۰ برابر شد و توانست در ۲۷ دسامبر ۲۰۲۱ قیمت ۲.۹۲ دلاری را به ثبت برساند. به منظور بررسی دقیق‌تر، چارت قیمتی پالیگان در تایم فریم ماهانه در شکل زیر نشان داده شده است تا روند قیمتی این رمز ارز طی سال های گذشته بهتر درک شود.

چارت قیمت متیک

همانطور که در چارت قیمتی در تایم فریم ماهانه مشهود است رمز ارز متیک پس از رشد ۱۵۰۰۰ درصدی خود طی ۱۱ ماه گذشته در یک الگوی مستطیلی در حال نوسان است؛ هرچند نسبت به اوج قیمتی خود حدود ۵۲ درصد افت داشته ولی در یک روند نزولی بلند مدت قرار نگرفته است.

برای دقت بیشتر و پیدا کردن روند این رمز ارز در زمان کمتر نیاز است که تایم فریم چارت را کاهش دهیم و به این ارز دیجیتال در تایم فریم روزانه نظری بیاندازیم.

تایم فریم روزانه به ما نشان می دهد که پس از لمس قیمت ۲.۹۲ دلاری طی ۳ ماهه گذشته یک کانال نزولی شکل گرفته است که متیک در داخل آن در حرکت است، اما آینده این حرکت چگونه است ؟ این سوالی است که درک آن پس از نگاه کردن به چارت متیک در تایم فریم روزانه به همراه کانال نزولی  ساده تر می شود.

در شکل زیر چارت قیمتی پالیگان در تایم فریم روزانه نشان داده شده است:

چارت قیمت پالیگان

همانطور که در شکل بالا نشان داده شده است متیک در طی حرکت در کانال نزولی آبی رنگ، بارها سقف کانال را لمس نموده است ولی تاکنون موفق به شکست این کانال نشده و هر سقف پایین تر از سقف قبلی است. نکته دیگر از دست رفتن حمایتی است که با خط زرد رنگ در شکل بالا دیده می شود. که می تواند نوید حرکت رو به پایین متیک باشد. ولی با این حال متیک فعلا در محدوده قیمتی مهمی قرار دارد که از لحاظ ایستایی برای آن حمایت محسوب می شود.

در صورتی که این حمایت شکسته نشود احتمال برگشت قیمت وجود دارد و آغاز روند صعودی زمانی است که مقاومت ۱.۷ دلاری شکسته  و کندل روزانه بالای این قیمت بسته شود. پس برای پوزیشن خرید باید منتظر شکست این قیمت به سمت بالا باشیم.

در شکل زیر حمایت و مقاومت های استاتیک متیک بهتر نشان داده شده است:

حمایت و مقاومت متیک

همانطور که می بینید حمایت مهم ۱.۲۴ تا ۱.۴۱ دلار است و باید منتظر حرکت و واکنش متیک در این محدوده باشیم. در صورت از دست رفتن این محدوده های حمایتی روند نزولی متیک طولانی خواهد شد و بازگشت به سقف های قبلی زمانبر است.

اما در صورتی که این حمایت مهم سبب برگشت متیک شود سقف کانال شکسته و حرکت به سمت قیمت مهم ۱.۷ دلاری شروع می شود. مقاومت بعدی پس از گذشت از ۱.۷  برابر ۱.۸۸ دلار است که قیمت در آن حوالی با واکنش رو به رو می شود.

تحلیل فوق از ارز دیجیتال متیک صرفا جنبه آموزشی داشته و هیچ گونه پیشنهاد خرید یا فروشی محسوب نمی شود.

می توانید مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *