تحلیل و بررسی قیمت ارز دیجیتال MANA و بررسی آینده آن

  • 20 بهمن 1400
  • بروزرسانی: ۱ اسفند ۱۴۰۰
  • بدون نظر
  • 3 دقیقه
  • 510 نفر
امتیاز به این مطلب
امتیاز به این مطلب

به مناسبت عرضه رمز ارز MANA در شبکه صرافی ارزپایا در این مقاله به بررسی و تحلیل قیمت مانا می پردازیم.

نام این ارز دیجیتال، دیسنترالند است که با نماد اختصاری MANA در بازار ارزهای دیجیتال شناخته شده است. این رمز ارز امروز ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ معادل ۹ فوریه ۲۰۲۲ برابر ۳.۳۴ تتر است که با نرخ تتر ۲۶۴۹۴ تومان برابر ۸۸۶۵۷ تومان ارزش گذاری  شده است. ارزش بازار این رمز ارز در حدود ۶.۱۳ میلیارد دلار است که به این واسطه در رتبه ۳۰ بازار قرار گرفته است و سهم ۰.۲۸ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد.

اوج قیمت دلاری این رمز ارز ۵.۹ دلار بود ه است که اکنون حدود ۴۳ درصد با آن قیمت فاصله دارد ولی نسبت به دیروز حدود ۶ درصد قیمتش رشد داشته است اما روند قیمتی این رمز ارز چگونه پیش خواهد رفت ؟ این سوالی است که در ادامه به آن پاسخ خواهیم داد  و به تحلیل تکنیکال این ارز دیجیتال می پردازیم.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال MANA

ارز دیجیتال MANA  قیمت خود را از محدوده  ۰.۸ تتری آغاز کرد و پس از افت و خیز های متعدد تا ۰.۳۶ تتر سقوط کرد اما پس از آن بود که در تاریخ  ۲۹ اکتبر ۲۰۲۱ بیش از ۵ برابر رشد کرد و قیمتش به محدود ۵ تتر رسید و در نهایت در ۲۵ نوامبر ۲۰۲۱ سقف ۵.۹ تتری را در تاریخ خود ثبت کرد. پس از آن تا ۱.۷ تتر سقوط کرد ولی اکنون به مدت ۱۹ روز است که در یک روند صعودی قرار دارد و با ۹۵ در صد رشد در این مدت به قیمت  ۳.۳۴ تتر رسیده است.

حال مانا در یک محدوده مهم قرار دارد و یک محدوده مهم تر هم در چارتش دیده می شود. به همین منظور چارت قیمتی آن در تایم فریم روزانه با محدوده های حمایتی در شکل زیر نشان داده شده است:

نمودار مانا

محدوده  فعلی که قیمت مانا در آن قرار گرفته است یک محدوده مقاومتی است که اگر نتواند مستقیما از این قیمت گذر نماید احتمالا دو سناریو در پیش دارد:

سناریو اول :  پول بک تا ۲.۷ تتری و بازگشت به مت بالا (احتمال قوی تر)

سناریو دوم : شکست حمایت ۲.۷ و سقوط تا ۱.۵ تتری و در صورت شکت ۱.۵ تتری سقوط تا ۱ تتر محتمل است اما قبل از آن خط زرد رنگ یک حمایت دینامکی است که می توان انتظار واکنش به آن خط را داشته باشیم.

اما در صورت حرکت به سمت بالا و گذر از قیمت های فعلی محدوده های مقاومتی در شکل زیر نشان داده شده است:

محدوده های مقاومتی مانا

این محدوده های مقاومتی را حدودا می توان در سه قیمت زیر مطرح کرد که امکان دارد با رسیدن قیمت به این سطوح با واکنش رو به رو باشیم.

۱- ۳.۸۵ تتری

۲- ۴.۸۷ تتری

۳- ۵.۹ تتری

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی داشته و هیچ گونه پیشنهاد خرید یا فروشی را مطرح نمی کند.

می توانید مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *