فاست ارز دیجیتال چیست و چگونه انجام می شود؟

 • 22 فروردین 1401
 • بروزرسانی: ۱۹ شهریور ۱۴۰۱
 • بدون نظر
 • 8 دقیقه
 • 3380 نفر
4.5/5 - (51 امتیاز)
۴.۵/۵ - (۵۱ امتیاز)

فاست ارز دیجیتال درواقع یک روش کسب درآمد از ارز دیجیتال بدون سرمایه اولیه است. شما می‌توانید با استفاده از وب سایت‌های فاست، بدون داشتن سرمایه‌ خاصی، ارز دیجیتال دریافت نمایید. ارز‌های دیجیتال معروفی هستند که می‌توانید به کمک Faucet و از طریق سایت‌های مختلف آن‌ها را دریافت کنید. کاربران برای دریافت آن‌ها ابتدا باید یک ولت معتبر داشته باشند و در سایت ثبت نام کنند. سپس وظایف ساده‌ای که به آن‌ها محول می‌شود را انجام بدهند.

احتمالا می‌خواهید بدانید که این وظایف شامل چه کار‌هایی می‌شود و سایت‌های فاست در ازای آن چگونه و چه مقدار رمز ارز پرداخت می‌کنند. در این مقاله با یکی از روش‌های دریافت رایگان رمز ارز آشنا می‌شوید. همچنین بررسی می‌کنیم که هدف از فاست‌ها چیست؟ روش کار آن‌ها چگونه است؟ از چه سایت‌هایی می‌توانیم برای فاست استفاده کنیم؟

در صورتی که قصد فروش رمزارزهای رایگان کسب شده را دارید یا می‌خواهید در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنید، در صرافی ارزپایا ثبت نام کنید. ثبت نام و احراز هویت در ارزپایا به سرعت انجام شده و امکان کسب درآمد با دعوت از دوستان (با قابلیت تنظیم سود از ۰ تا ۳۰ درصد برای معرفی کننده و دعوت شدگان) وجود دارد. برای ثبت نام در ارزپایا، کلیک کنید.

فاست رمز ارز چیست؟

فاست‌ها به درآمد‌های قطره‌ای بدون سرمایه معروف هستند. چرا که میزان بسیار کمی رمز ارز در قبال فعالیت‌های خاص به کاربران ارائه می‌شود. به این فرایند، فاست (Faucet) می‌گویند که به معنی قطره شیر آب بوده و نمایانگر پاداش‌های اندک و قطره چکانی سایت‌های فاست به کاربران است. همان‌طور که گفته شد، کاربران باید دارای کیف پول ارز دیجیتال (wallet) باشند و این ارز‌های دیجیتال وارد والت اختصاصی آن‌ها شود.

کاربر برای دریافت رمز ارز به صورت رایگان، باید زمان‌هایی را در این سایت‌ها سپری کند. روی لینک‌های تبلیغاتی کلیک کند، ویدئو‌های تبلیغاتی و فروش محصولات را تماشا کند، به پرسشنامه‌ها پاسخ بدهد و یا کپچا تکمیل کند. کاربران هنگامی می‌توانند پاداش این فعالیت‌ها از کیف پولشان برداشت کنند که حسابشان به حداقل میزان قابل برداشت رسیده باشد.

هدف فاست رمز ارز

هدف اصلی فاست ارز دیجیتال بازاریابی و تبلیغات است. اولین بار فاست بیت کوین ظهور پیدا کرد و هدف آن، ‌شناساندن این رمز ارز به مردم بود. با استفاده از این روش مردم می‌توانستند بدون خرید بیت کوین این ارز را بدست آوردند. فاست‌های رمز ارز‌های خاصی مانند بیت کوین، اتریوم وغیره با اهدای ارز‌های دیجیتال رایگان به مردم آن‌ها را ترغیب می‌کند که روی این رمز ارز‌ها سرمایه‌گذاری کنند.

فاست ارز دیجیتال چگونه کار می‌کند؟

همان‌طور که اشاره کردیم، سازوکار این طرح بر پایه فعالیت کاربران و سپری کردن زمان در این سایت‌ها است. برخی سایت‌ها زمان واریز پاداش را تعیین می‌کنند. همچنین میزان مبلغی هم که ارائه می‌دهند مشخص است. اما چگونه می‌توانید از طریق فاست رمز ارز، کسب درآمد کنید؟

ابتدا باید در فاست مورد نظر ثبت نام نمایید. سپس اطلاعات خواسته شده را تکمیل کنید و آدرس والت یا کیف پول دیجیتال خود را در اختیار سایت یا اپلیکیشن مورد نظر قرار دهید. توجه داشته باشید که برای امنیت بیشتر، از یک حساب کاربری جداگانه برای انجام این‌کار استفاده کنید. پس از ثبت نام می‌توانید فعالیت خود در سایت را آغاز نمایید. پس از اینکه اولین وظیفه خود را به پایان رساندید، پاداش شما در قالب ارز دیجیتال به آدرس والت تان منتقل می‌شود. اما این مبلغ فعلا قابل برداشت نیست و باید به حداقل میزان قابل برداشت برسد تا بتوانید از آن استفاده نمایید.

توجه: اکثر فاست‌ها پروژه‌های کلاهبرداری هستند و میزان ارز دیجیتال دریافتی از آن‌ها به قدری کم است که ممکن است هرگز به حداقل میزان قابل برداشت نرسد. پیش از ثبت نام در یک فاست، به‌خوبی درباره آن تحقیق کنید.

روش‌های مختلف کسب درآمد با استفاده از فاست ارز دیجیتال

متداول‌ترین سازوکار کسب درآمد با فاست‌ها عبور کردن از کپچا‌ها است. کاربر با قرار دادن کد‌های امنیتی در کادر‌های مورد نظر، حل مسأله‌های ریاضی ساده یا مشاهده تبلیغات، پاداش می‌گیرد. این کپچا‌ها درواقع مربوط به لینک تبلیغات است.

 • بازدید از سایت
 • مشاهده ویدئو‌های تبلیغاتی
 • کلیک روی لینک‌های تبلیغاتی
 • انجام بازی‌های داخل سایت

از دیگر مواردی هستند که با انجام آن، توکن مورد نظر به والت کاربر منتقل می‌شود.

چگونه می‌توان فاست ها را پیدا کرد؟

چگونه می‌توان فاست ارز دیجیتال پیدا کرد

شما با سرچ کردن سایت فاست رمز ارز مورد نظرتان می‌توانید آن‌ها را پیدا کنید. همچنین اپلیکیشن‌هایی نیز طراحی شده که مخصوص رمز ارزهای خاصی است. ما نیز سعی داریم اطلاعات مفیدی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم.

معرفی سایت‌های فاست ارز دیجیتال

اکنون که با فاست‌های رمز ارز و سازوکار‌های آن آشنا شدیم، تعدادی از وب سایت‌های ارائه دهنده faucet را معرفی می‌کنیم:

 • وب سایت Bonus Bitcoin
 • وب‌‌سایت Ethereum-faucet.org
 • وب سایت Faucet Crypto
 • وب سایت Pipeflare faucet
 • وب سایت Xcolander
 • وب سایت Monerofaucet

تشخیص کلاهبرداری فاست رمزارز

گاهی سایت‌هایی به بهانه ارائه فاست ارز دیجیتال از کاربران کلاهبرداری می‌کنند که متداول‌ترین آن‌ها را برای شما شرح می‌دهیم:

وب سایت‌های فاست از کاربر درخواست می‌کنند مقداری پول در حساب کاربری شان سپرده‌گذاری کنند تا اجازه تکمیل فعالیت‌هایشان داده شود. اما زمانی که بخواهید پاداش خود را برداشت کنید این اجازه به شما داده نمی‌شود.

گاهی سایت‌های فاست‌ کاربران را تشویق می‌کنند تا دارایی خود را به یک کیف پول جعلی انتقال دهند. سپس امکان برداشت از آن والت توسط فاست مورد نظر غیر فعال می‌شود.

یک روش دیگر کلاهبرداری Faucet رمز ارز درواقع هدر دادن زمان کاربر است. آن‌قدر سرعت به دست آوردن توکن پایین است که زمان زیادی طول می‌کشد به مبلغ قابل برداشت برسد. فاست نامعتبر QoinPro و وب‌سایت کلاهبرداری ClaimBTC.com دو نمونه از این فاست‌های کلاهبرداری هستند.

فاست ارزهای دیجیتال معروف

چنانچه قصد کسب درآمد از طریق فاست‌ها را دارید می‌توانید از فاست ارز‌هایی چون بیت کوین، اتریوم، ترون و لایت کوین استفاده کنید و بدون خرید ترون و بیت کوین، این ارزها را بدست آورید. در ادامه به بررسی فاست این ارز‌های دیجیتال می‌پردازیم.

۱- فاست بیت کوین

فاست بیت کوین

فاست بیت کوین که در سال ۲۰۱۰ توسط گوین اندرسون معرفی شد، به ازای تکمیل فعالیت کاربر، ۵ بیت کوین اهدا می‌کرد. همانطور که گفتیم هدف اصلی این طرح معرفی این ارز دیجیتال و افزایش آگاهی مردم در مورد بلاک چین بود.

هم اکنون فاست ارز دیجتال بیت کوین به ازای حل یک کپچا(مسأله ریاضی ساده برای اثبات ربات نبودن) و فعالیت‌های دیگر، کمترین میزان بیت کوین را به کاربران پاداش می‌دهد. این میزان یک ساتوشی و برابر با یک میلیونیم از یک واحد بیت کوین است.

۲- فاست اتریوم

فاست اتریوم یک پلتفرم آنلاین است که به کاربران مقدار اندکی کوین اتر (ETH) برای انجام کارهای کوچک یا مشاهده تبلیغات آنلاین پاداش می‌دهد و شما می‌توانید بدون خرید اتروم این ارز را بدست آورید. در ادامه لیستی از بهترین سایت‌های فاست اتریوم را به شما معرفی می‌کنیم:

 • Ethereum-Faucet.org

در سایت Ethereum-Faucet.org کاربر می‌تواند با حل کپچا و شرکت در قرعه‌کشی، اتریوم رایگان دریافت کند. این سایت تا به امروز حدود ۱۰۰ هزار کاربر دارد و تا الان ۶۰۰۰ دلار پرداخت کرده است.

 • Allcoins.pw

Allcoins.pw یکی دیگر از سایت‌های معروف برای فاست اتریوم است. این سایت یک ویژگی متفاوت از دیگر سایت‌های مشابه دارد. این سایت انواع بازی‌ها را برای لذت بردن کاربران ارائه می‌دهد. Allcoins.pw از بیش از ۲۹ دارایی دیجیتال از جمله ETH پشتیبانی می کند.

 • Dutchy CORP

Dutchy Corp یکی دیگر از سایت‌های معروف برای فاست اتریوم است که به شما امکان کسب ETH از طریق حل کپچا یا بازی کردن را می‌دهد. این سایت دارای رابط کاربری ساده است و رمز ارزهای مختلفی را پشتیبانی می‌کند. جالب است که Dutchy CORP به شما امکان دسترسی به برخی از بهترین ایردراپ های موجود در بازار را می دهد. با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که سایت هنوز در حال توسعه است و بنابراین در صورت بروز هرگونه مشکل، می توانید مستقیما به تیم توسعه پیام دهید تا مشکل را حل کند.

برای آشنایی با تفاوت اتر و اتریوم به مقالات قبلی مجله ارزپایا مراجعه کنید.

۳- فاست ترون

ترون به دلیل کارمزد کم و سرعت بالای انتقال، یکی از ارزهای محبوب دوست داران فاست است. کلاهبرداران زیادی نیز از نام این ارز برای فریب مردم استفاده می‌کنند. فاست ترون، اپلیکیشن‌ها یا وب‌سایت‌هایی هستند که از ترون برای پاداش‌دهی به کاربرانشان استفاده می‌کنند.

۴- فاست لایت کوین

لایت کوین نیز یکی دیگر از ارزهای محبوب طرفداران فاست است. وب سایت Litecoinads  یکی از سایت‌های پرطرفدار فاست لایت کوین است.

بنر ثبت نام در صرافی ارزپایا

سوالات متداول

فاست رمز ارز چیست؟

فاست‌ها به درآمد‌های قطره‌ای بدون سرمایه معروف هستند. چرا که میزان بسیار کمی رمز ارز در قبال فعالیت‌های خاص، به کاربران ارائه می‌شود. کاربر برای دریافت رمز ارز به صورت رایگان، باید زمان‌هایی را در این سایت‌ها سپری کند. روی لینک‌های تبلیغاتی کلیک کند، ویدئو‌های تبلیغاتی و فروش محصول را تماشا کند، به پرسشنامه‌ها پاسخ بدهد و یا کپچا تکمیل کند. کاربران هنگامی می‌توانند پاداش این فعالیت‌ها از سوی سایت را از کیف پولشان برداشت کنند که حسابشان به حداقل میزان قابل برداشت رسیده باشد.

روش‌های مختلف کسب درآمد با استفاده از فاست ارز دیجیتال چگونه است؟

متداول‌ترین سازوکار کسب درآمد با فاست‌ها عبور کردن از کپچا‌ها است. اما روش های دیگری مانند بازدید از سایت، مشاهده ویدئوهای تبلیغاتی، کلیک بر روی لینک های تبلیغاتی و انجام بازی های داخل سایت نیز وجود دارد.

بهترین سایت‌های فاست ارز دیجیتال کدامند؟

دو وب سایت bonus bitcoin و faucet crypto را می‌توان بهترین وب سایت‌های فاست ارز دیجیتال معرفی کرد که سابقه درخشانی در این زمینه دارند.

کدام یک از ارزهای دیجیتال بنیادی فاست ارز دیجیتال انجام داده‌اند؟

بیت کوین، اتریوم، لایت کوین و ترون ارزهای معروفی هستند که در زمینه فاست طرفداران بسیار زیادی دارند.

بهترین صرافی برای فروش ارزهای کسب شده از طریق فاست کدام است؟

صرافی ارزپایا را می‌توان به عنوان بهترین گزینه در این زمینه معرفی کرد که کارمزد معاملاتی بسیار پایینی دارد.

می توانید مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *