تحلیل تکنیکال اتریوم در ۲۳ آذر ۱۴۰۰

  • 23 آذر 1400
  • بروزرسانی: ۴ اسفند ۱۴۰۰
  • بدون نظر
  • 3 دقیقه
  • 956 نفر
امتیاز به این مطلب
امتیاز به این مطلب

در تاریخ ۲۱ آذر ماه یک فیلم تحلیلی در صفحه اینستاگرام  ارزپایا منتشر کردیم و رفتار اتریوم بنابر اندیکاتور میانگین متحرک توضیح دادیم و با ترسیم خطوط حمایت و مقاومتی نحوه حرکت اتریوم را شرح دادیم. از آنجا که حرکت اتریوم درست بر اساس پیشبینی و تحلیل ما حرکت کرده است، در این مقاله قصد داریم دوباره آن تحلیل را بررسی کنیم تا مخاطبان عزیز را با اندیکاتور میانگین متحرک و سیگنال گیری از آن بیشتر آشنا کنیم.

برای مشاهده اطلاعات بیشتر و یا خرید اتریوم کلیک کنید.

تحلیل قیمت اتریوم با  استفاده از اندیکاتور میانگین متحرک

برای استفاده از اندیکاتور متحرک و سیگنال گیری از آن دو روش داریم که در ادامه شرح می دهیم.

روش اول: ابتدا یک اندیکاتور میانگین متحرک یا moving avrage را بر روی چارت قیمتی انداخته و میانگین ۱۰ روزه را برای آن ترسیم می کنیم.

تحلیل قیمت اتریوم با  استفاده از اندیکاتور میانگین متحرک

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید میانگین ۱۰ روزه با خط آبی رسم شده است. یکی از راه های سیگنال گیری از ارز های دیجیتال استفاده از خط میانگین ۱۰ روزه است. مشاهده می کنید که این خط همانند یک خط مقاومت یا حمایت در روند های نزولی یا صعودی برای اتریوم عمل کرده است. یعنی هنگامی که در روند صعودی بودیم با برخورد قیمت از بالا به پایین با این خط، نقش حمایت را بازی کرده و قیمت برگشته و در روند نزولی برعکس بوده است یعنی اندیکاتور میانگین متحرک ۱۰ روزه نقش مقاومت را داشته است. با استفاده از این نکته می توان خرید و فروش های موفقی در روند نزولی و صعودی داشت، به شرط اینکه به خطوط حمایت و مقاومت استاتیک در ارزها توجه کنیم.

روش دوم: راه دیگر سیگنال گیری از اندیکاتور میانگین متحرک، رسم میانگین های ۱۰ روزه ۲۱ روزه و ۵۰ روزه است. در ادامه این میانگین ها را برای اتریوم رسم و بررسی می کنیم.

در تصویر بالا خط ۱۰ روزه آبی، خط ۲۱ روزه زرد و خط ۵۰ روزه با رنگ قرمز نشان داده شده است. هنگامی که خط آبی یعنی میانگین کوتاه مدت خط زرد، میانگین میان مدت را از پایین به بالا می شکند یعنی یک روند صعودی میان مدت آغاز شده و هنگامی که خط میان مدت ۲۱ روزه خط ۵۰ روزه را از پاببن به بالا بشکند روند صعودی آغازی طولانی تر خواهد شد. این قضیه  به صورت بر عکس نیز صادق است به این معنی که وقتی خط آبی زرد را از بلا به پایین قطع نماید پیشبینی روند نزولی محتمل و قطع خط  قرمز توسط زرد و آبی، سیگنال قوی تری مبنی بر روند نزولی است اما وضعیت اکنون و آینده اتریوم چگونه است.

بررسی روند قیمت اتریوم در روزهای آتی

برای بهتر فهمیدن وضعیت اتریوم بهتر است برخی از خطوط حمایت مقاومتی این ارز دیجیتال را بر اساس واکنش های قبلی نگاه کرد که در تصویر زیر مشاهده می کنید.

بررسی روند قیمت اتریوم در روزهای آتی

همانطور که در تصویر دیده می شود با توجه به قطع خط قرمز و زرد توسط آبی از بالا به پایین یک روند نزولی رخ داده است. دو خط حمایتی ۴۰۱۴ تتری و ۳۶۷۶ تتری بر اساس گذشته ارز رسم شده که واکنش های را به این دو خط حمایتی و مقاومتی می بینیم. احتمالا اتریوم برای مدتی بین دو خط ترسیمی درجا می زند و اگر  کندل زیر ۳۶۷۶ بسته شود احتمالا نزول ادامه دار خواهد بود.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد و هیچ پیشنهاد خرید یا فروشی را مطرح نمی کند.

می توانید مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *