تحلیل تکنیکال اتریوم تیر ۱۴۰۰

  • ۱ تیر ۱۴۰۰
  • بروزرسانی: ۱۸ آبان ۱۴۰۰
  • بدون نظر
  • 4 دقیقه
  • 844 نفر

تحلیل تکنیکال اتریوم 

اتریوم دومین رمز ارز مهم از نگاه معامله گران ارزهای دیجیتال، برای مدتی است همچون بیت کوین در یک روند نزولی قرار گرفته است.  اما سوال اینجاست که این روند نزولی تا کجا ادامه میابد و در چه صورتی امکان بازگشت روند به حالت صعودی امکان پذیر است. این  سوالی است که شاید سرمایه گذران بیشترین توجه را به آن داشته باشند. در ادامه قصد داریم در راستایی پاسخ به این سوال تحلیلی را با مبنای تکنیکال و با نگاه پرایس اکشنی برای ارز دیجیتال اتریوم ارائه دهیم.شما میتوانید از صرافی ارزپایا اتریوم بخرید.

 

تحلیل تکنیکال اتریوم در تایم فریم ماهانه و روزانه

با نگاه به این نمودار صعود شش ماهه ارز دیجیتال اتریوم به خوبی نشان داده می شود که پس از آن با یک تغییر روند، روند نزولی در طی دو ماه گذشته آغاز شده است. در شکل زیر نمودار قیمتی اتریوم را در تایم فریم ماهانه نشان داده شده است.

در حال نگارش این مقاله قیمت هر اتریوم ۱۹۳۷ دلار است  و در محدود مهمی قرار گرفته است. محدوده ۱۹۱۹ دلار بنا بر استدلات پرایس اکشنی یک گره معاملاتی است که در تایم فریم روزانه به صورت یک مقاومت محکم استاتیکی دیده می شود. در شکل زیر نمودار قیمتی اتریوم در تایم فریم روزانه نشان داده شده است.

همانطور که در شکل بالا می بینید اتریوم در سطح ۱۹۱۹ بارها واکنش نشان داده است، چه زمانی که به این قیمت نرسیده بود به عنوان یک سطح حمایتی و چه زمانی که به این قیمت نزول کرده به عنوان یک سطح مقاومتی شناخته می شد . بنابراین تثبیت قیمت حدودا زیر این منطقه یا به عبارت دقیق تر زیر ۱۹۰۰ دلار تقریبا سبب ریزش اتریوم تا سطح پیش روی بعدی که در تایم فریم ماهانه به خوبی دیده می شود، یعنی کانال ۱۴۰۰ دلاری محتمل است. این قیمت برابر ۱۴۳۳ دلار یک بار در سال  ۲۰۱۸  بعد از یک روند صعودی نیز لمس شده و سپس نزول اتفاق افتاده است. با توجه به این مساله این سطح اولین سطح پیش رو بعد از ریزش اتریوم از  کانال ۴۰۰۰ هزار دلاری است و پس از لمس این سطح احتمال برگشت با درصد بالای محتمل است.

تحلیل تکنیکال اتریوم با استفاده از اندیکاتور های RSI  و Moving average

در شکل زیر نمودار قیمتی اتریوم به همراه RSI  و  Moving average  های ۱۰ روزه و ۲۱ روزه نشان داده شده است.

همانطور که در شکل دیده می شود  روند نمودار RSI  نیز  ادامه نزول را نمایش می دهد همچنین میانگین متحرک ۱۰ روزه، میانگین ۲۱ روزه را از بالا به پایین قطع کرده است که موئید روند نزولی است البته RSI  با نزدیک شده به سطح زیر ۳۰، اشباع فروش را نیز نشان میدهد که با رخداد این اشباع امکان بازگشت به سمت بالا نیز وجود دارد و شاید هرگز اتریوم کانال ۱۴۰۰ دلاری را  فعلا نبیند.

نکته مهم: تحلیل تکنیکال بالا از اتریوم صرفا یک تحلیل شخصی بوده و هیچ پیشنهادی مبنی بر خرید یا فروش رمز ارز مطروح شده محسوب نمی شود . همچنین نویسنده این مقاله و شرکت ارزپایا هیچ گونه مسئولیتی مبنی بر ضرر و زیان خوانندگان این تحلیل ندارد و این تحلیل صرفا جهت اطلاع رسانی است.  

پرسش ها:

۱- این تحلیل برای چه زمانی است؟

۱ تیر ماه ۱۴۰۰

۲- روند اتریوم در تیر ماه ۱۴۰۰ چگونه است؟

اتریوم در سطح ۱۹۱۹ بارها واکنش نشان داده است، چه زمانی که به این قیمت نرسیده بود به عنوان یک سطح حمایتی و چه زمانی که به این قیمت نزول کرده به عنوان یک سطح مقاومتی شناخته می شد . بنابراین تثبیت قیمت حدودا زیر این منطقه یا به عبارت دقیق تر زیر ۱۹۰۰ دلار تقریبا سبب ریزش اتریوم تا سطح پیش روی بعدی که در تایم فریم  ماهانه به خوبی دیده می شود یعنی کانال ۱۴۰۰ دلاری محتمل است.

۳- این تحلیل با استفاده از چه اندیکاتور های نوشته شده است؟

این تحلیل با نگاه عرضه تقاضا و با استفاده از اندیکاتور RSI و میانگین متحرک نوشته شده است.

می توانید تحلیل تکنیکال بیت کوین در ۲۷ خرداد را اینجا بخوانید.

می توانید مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *