تحلیل تکنیکال اتریوم : اردیبهشت ۱۴۰۱

  • 21 اردیبهشت 1401
  • بروزرسانی:
  • بدون نظر
  • 2 دقیقه
  • 74 نفر
4.5/5 - (22 امتیاز)
۴.۵/۵ - (۲۲ امتیاز)

ارز دیجیتال اتریوم دومین ارز دیجیتال بزرگ بازار کریپتوکارنسی است. این ارز که تقریبا از همگرایی بالایی با قیمت بیت کوین برخوردار است در ریزش اخیر بازار کاهش قیمتی زیادی را تجربه کرد. در این مقاله می‌خواهیم به تحلیل قیمت ارز اتریوم در تایم فریم روزانه و هفتگی بپردازیم و سعی کنیم روند قیمت را در روزهای آینده پیش‌بینی کنیم. در ویدئو زیر می‌توانید تحلیل را بطور کامل مشاهده کنید:

مثل همیشه تحلیل قیمت ارز اتریوم را از تایم فریم هفتگی آغاز می‌کنیم. اتریوم در تایم فریم هفتگی در کف کانال صعودی خود قرار دارد. می‌توان این اتفاق را اولین دلیل حمایت قیمت در روزهای گذشته دانست.

کانال صعودی نمودار اتریوم در تایم فریم هفتگی

تایم فریم خود را از هفتگی به روزانه تغییر می‌دهیم. در حال حاضر قیمت اتریوم در تایم فریم روزانه روی سطح حمایتی ۲۳۰۰ دلار قرار دارد. به‌دلیل واکنش‌های متعدد قیمت به این سطح، می‌توان گفت که اعتبار سطح ۲۳۰۰ دلار بالا است. همچنین اتریوم در روزهای گذشته روی این محدوده حمایت شده است.

سطح حمایتی اتریوم در تایم فریم روزانه

اگر از فیبو Retracement یا فیبو اصلاحی استفاده کنیم، می‌بینیم که قیمت در نزدیکی حمایت ۰.۷۸۶ خود قرار دارد. این محدوده روی قیمت ۲۱۶۰ دلار قرار دارد. این اتفاق می‌تواند دلیل دیگری باشد که قیمت اتریوم می‌تواند از محدوده‌های ۲۱۶۰ تا ۲۳۰۰ باز گردد.

خطوط فیبوناچی اصلاحی در نمودار اتریوم

در کوتاه مدت احتمال این‌که اتریوم حدود ۵۰ درصد از روند نزولی خود را به سمت بالا برگردد وجود دارد. به‌عبارتی ممکن است قیمت یک حرکت مثبت به سمت قیمت ۲۵۵۰ دلار داشته باشد و مجددا به سمت پایین حرکت کند.

سطوح مقاومتی نمودار اتریوم

اما بدترین سناریو برای اتریوم می‌تواند شکست کانال هفتگی باشد که احتمالا همزمان با از دست رفتن حمایت ۳۰ هزار دلار بیت کوین رخ دهد. اگر این سناریو رخ دهد می‌توانیم شاهد ادامه ریزش قیمت تا محدوده‌های ۱۷۰۰ و ۱۸۰۰ دلار باشیم.

سطح حمایتی نمودار اتریوم

می توانید مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *