تحلیل قیمت اتریوم و بررسی روند آن در دی ماه ۱۴۰۰

  • 18 دی 1400
  • بروزرسانی: ۱ اسفند ۱۴۰۰
  • بدون نظر
  • 3 دقیقه
  • 782 نفر
4.6/5 - (21 امتیاز)
۴.۶/۵ - (۲۱ امتیاز)

در سال ۲۰۱۳ درست ۳ سال بعد از آن که بیت کوین به دنیا معرفی شده بود، یکی از کارمندان مجله بیت کوین به نام ویتالیک بوترین، ایده اتریوم را ارائه داد. ویتالیک که بیت کوین را خوب می شناخت، به نقاط ضعف این ارز دیجیتال پی برده بود و سعی کرد این نقاط ضعف را در ایده اتریوم بر طرف کند. در آخر در ژانویه ۲۰۱۴ او با همکاری با چند توسعه دهنده ایده خود را کامل کرد، در اوت ۲۰۱۴ جذب سرمایه کرد و نهایتا اتریوم بعد از ۳ سال در ۲۰۱۵ وارد دنیای کریپتوکارنسی ها شد. از آن پس استخراج، خرید اتریوم و فروش آن گسترش یافت.

قیمت اتریوم امروز در تاریخ ۱۸ دی ۱۴۰۰ مقارن با ۸ ژانویه ۲۰۲۲ برابر ۳ هزار تتر است که با احتساب نرخ تتر ۲۸۷۱۵ تومان برابر ۸۶,۹۸۹,۵۰۲ تومان می شود. این رمز ارز همچنان با حجم مبادلات روزانه آن  ۱۴.۵۵ میلیارد دلار رنک ۲ ارزهای دیجیتال را در اختیار دارد. در این مقاله قصد داریم به بررسی و تحلیل قیمت اتریوم بپردازیم و روند آینده آن را پیش بینی کنیم.

تحلیل تکنیکال اتریوم ۱۸ دی ماه

اتریوم پس از ماه ها صعود و عدم ریزش در بازار، بالاخره در ۱ دسامبر ۲۰۲۱ یک روند نزولی را شروع کرد. حرکت نزولی اتریوم در یک کانال امتداد یافت که بارها به سقف کانال برخورد و یکبار هم به کف کانال در قیمت ۳۴۰۰ برخورد نمود. در تاریخ ۱۸ دی دوباره قیمت به کف کانال نزدیک شده است. در شکل زیر چارت قیمتی اتریوم به همراه کانال نزولی کشیده شده است.

تحلیل تکنیکال اتریوم 18 دی ماه

ریزش چند روزه اتریوم در کانال نزولی نشان می دهد احتمالا شکست کانال وجود دارد هر چند باید منتظر واکنش و حمایت های پیش رو بود. یکی از حمایت ها نقطه ۳ هزار است که اتریوم در این قیمت فعلا در دو روز گذشته در جا زده است. ولی احتمال گذشت از این حمایت وجود دارد. در صورت ریزش از سطح ۳ هزار تتری قیمت می تواند تا ۲۶۶۰ پایین رفته و کف کانال را بشکند. البته پس از این، احتمال پول بک به داخل یا سطح کانال وجود دارد. در شکل زیر چارت قیمتی به همراه حمایت های پیش رو نشان داده شده است.

تحلیل اتریوم

بررسی اندیکاتور RSI

بررسی اندیکاتور RSI در این مرحله می تواند کمک کننده باشد و تصمیم ما را برای خرید یا فروش اتریوم تقویت کند. اندیکاتور RSI برای ارز دیجیتال اتریوم در زیر نشان داده شده است.

بررسی اندیکاتور RSI اتریوم

سقوط شدید شاخص RSI و شیب تند آن نشان از فروش زیاد و قدرت عرضه زیاد در این ارز دیجیتال است. اما حرکت در زیر ۳۰ قیمت را به سمت اشباع برده و این نوید را می دهد که پس از لمس کانال، با اشباع فروش، قدرت در سمت تقاضا تقویت شود و قیمت ارز برگردد. پس تا آن موقع حداقل برای خرید باید منتظر ماند.

تحلیل قیمت اتریوم فوق صرفا جنبه آموزشی داشته و هیچگونه پیشنهاد خرید یا فروشی را مطرح نمی کند.

می توانید مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *