بررسی روند قیمتی دوج در آذر ۱۴۰۰

  • 14 آذر 1400
  • بروزرسانی: ۲۴ فروردین ۱۴۰۱
  • بدون نظر
  • 3 دقیقه
  • 1208 نفر
امتیاز به این مطلب
امتیاز به این مطلب

ارز دیجیتال دوج کوین با رتبه ۱۱ کوین مارکت کپ از لحاظ حجم بازار، تا این لحظه یعنی ۱۴ آذر ۱۴۰۰ قرار دارد. این رمز ارز که تا مهر ۱۳۹۹ کمتر از ۰.۰۰۳ دلار قیمت داشت تا ۲۷ مرداد توانست به قیمت ۱.۸۲ دلار برسد و پس از آن وارد یک فاز نزولی شد و امروز با قیمت حدودی ۰.۱۷ دلار برابر ۵۳۵۰ تومان با نرخ تتر ۳۱۴۴۸ معامله می شود. اما این روند قیمتی چگونه ادامه میابد؟

تحلیل تکنیکال دوج کوین ۱۴ آذر ۱۴۰۰

بامداد ۱۳ اذر ۱۴۰۰ بازار ارز های دیجیتال با سقوطی ناگهانی مواجه شد به طوری که سر دسته این بازار یعنی رمز ارز بیت کوین بیش از ۱۰هزار دلار سقوط  کرد و تا حمایت ۴۲۰۰۰ دلاری ریخت. همان پیش بینی که احتمالش را در تحلیل های قبلی بیت کوین نوشته بودیم. به پیروی از بیت کوین بسیاری دیگر از رمز ارزها از جمله همین دوجکوین که امروز می خواهیم آن را بررسی کنیم، سقوط کردند.

چارت قیمتی دوج به همراه خطوط  حمایت و مقاومت در تصویر زیر نشان داده شده است.

یکی از مهمترین محدوده های حمایتی رمز ارز dogecoin، محدوده ای است که با رنگ بنفش در تصویر نشان داده شده است که از ۰.۱۶ تا ۰.۲۱ تتری است. دوج این محدوده حمایتی را در ۱۳ آذر شکست و تا ۰.۱۳ تتر سقوط کرد ولی کندل در تایم فریم روزانه بالای ۰.۱۶ و در محدوده بنفش رنگ بسته شد.

حال دو سناریو پیش رو است: سناریو اول بر گشت دوج کوین و در جا زدن در محدوده بنفش رنگ برای مدتی یا سناریو دوم و سقوط  تا ۰.۰۹۴ تتر.

این ریزش ارز دیجیتال دوج کوین با توجه به واگرای منفی با اندیکاتور MACD قابل پیش بینی بود. در زیر تصویر چارت قیمتی در تایم فریم روزانه به همراه MACD  آورده شده  است.

همانطور که به اندیکاتور MACD و چارت قیمتی توجه دارید، در چارت دو قله تقریبا هم سطح قیمتی رخ داده است ولی دو قله در MACD با شیب منفی قرار گرفته است که نشان دهنده عدم همگرای بین چارت و اندیکاتور است. به این رخداد واگرای منفی گفته می شود که می تواند پیش بینی کننده ریزش ارز در روز های آینده باشد و میبینیم که این اتفاق نیز رخ داده است.

به هر صورت اگر دوج تا ۰.۰۹۴ تتری نیز بریزد باز نمی توان روند آن را برای بلند مدت نزولی دانست. برای فهم بهتر این موضوع بهتر است نگاهی به چارت قیمتی doge در تایم فریم ماهانه بی اندازیم.

بررسی قیمت دوج کوین در تایم فریم روزانه

در تصویر زیر چارت قیمتی دوج در تایم فریم ماهانه نشان داده شده است.

همانطور که ملاحظه می کنید ریزش اخیر با توجه به موج صعودی بیت کوین که با فلش آبی نشان داده شده است بسیار شیب کمتری دارد و می توان آن را یک اصلاح قیمت دانست، حتی می توان گفت شاید ارز دوج در حال تشکیل یک الگوی پرچم است که پس از شروع صعود به اندازه میله پرچم بالا برود .

با این حال ریزش تا مقدار پایین ۰.۰۹۴ تتری نیز نمیتواند بیانگر روند نزولی دوج باشد. بنابراین اگر هر زمان توانستیم برگشت را در دوج تایید کنیم (فعلا نمی توان برگشت قیمت را تایید کرد)،  می توانیم  بگوییم دوج احتمالا صعود خوبی خواهد داشت.

در تحلیل های آینده شرایط برگشت روند را بیشتر توضیح خواهیم داد.

می توانید مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *