تحلیل قیمت بیت کوین دی ماه ۱۴۰۰

  • 13 دی 1400
  • بروزرسانی: ۴ اسفند ۱۴۰۰
  • بدون نظر
  • 3 دقیقه
  • 1398 نفر
5/5 - (1 امتیاز)
۵/۵ - (۱ امتیاز)

قیمت بیت کوین امروز در تاریخ ۱۳ دی ۱۴۰۰ مقارن با ۴ ژانویه ۲۰۲۲ برابر ۴۶ هزار تتر است که با احتساب نرخ تتر ۲۹۶۷۷ تومان برابر ۱,۳۶۳,۱۵۷,۴۴۱ تومان می شود. این رمز ارز همچنان با حجم مبادلات روزانه آن ۳۱.۱۷ میلیارد دلار رنک ۱ ارزهای دیجیتال را در اختیار دارد. در این مقاله قصد داریم به بررسی قیمت بیت کوین بپردازیم و روند آینده آن را پیش بینی کنیم.

تحلیل تکنیکال بیت کوین

از تاریخ ۲۱ جولای ۲۰۲۱ بیت کوین در یک کانال صعودی قرار داشت و توانست یک سقف تاریخی به مبلغ ۶۹ هزار تتر را در تاریخ ۱۰ نوامبر ۲۰۲۱ به ثبت برساند ولی پس از آن کاهش قیمت بیت کوین شروع شد و کف کانال که خط روند صعودی بیت کوین نیز محسوب می شد نهایت در تاریخ ۳ دسامبر ۲۰۲۱ شکسته شد. چارت قیمتی بیت کوین به همراه کانال صعودی در شکل زیر نشان داده شده است.

تحلیل تکنیکال بیت کوین

پس از آنکه بیت کوین خط روند صعودی خود را شکست وارد یک فشار فروش شدید شد به نحوی که در تاریخ ۴ دسامبر با افت  ۱۰هزار تتری قیمت ۴۲ هزار تتر را ثبت کرد و پس از آن عقب نشینی کرد.

از تاریخ ۵ دسامبر  چارت قیمتی ارز دیجیتال بیت کوین یک الگوی مستطیل را در تایم فریم روزانه ساخته است که سقف این مستطیل ۵۲ هزار تتر و کف برابر ۴۵ هزار تتر است. در صورت شکست سقف الگو احتمالا تا خط روند قبلی پیش روی را داشته باشیم که می توان محدوده ۶۶ هزار را برای برخورد خط روند صعودی پیشبینی کرد. اما قبل از آن مقاومت های در محدوده های ۵۳ تا ۵۶ هزار را پیش رو دارد.

در صورتی که مستطیل از کف شکسته شود احتمال نزول به ۴۲ هزار باز تقویت می گردد. تصویر چارت قیمتی بیت کوین به همراه خطوط حمایتی و مقاومتی در شکل زیر نشان داده شده است.

تحلیل تکنیکال ارز بیت کوین

بررسی اندیکاتور RSI برای ارز دیجیتال بیت کوین

اگر به نمودار RSI دقت کنیم می توانیم یک خط روند نزولی از تاریخ ۲۰ اکتبر ۲۰۲۱ برای آن متصور باشیم. این خط روند در محدود ۳۸ به سمت بالا شکسته شده و می تواند یک سیگنال خرید باشد. همچنین شاخص مهم ۳۰ را در تاریخ ۱۰ دسامبر ۲۰۲۱ به سمت بالا قطع کرده است و لی برای مطمئن شدن بهتر است منتظر بمانیم تا سقف الگوی مستطیل در چارت قیمتی به سمت بالا شکسته شود.

اندیکاتور RSI  به همراه خط روند در شکل زیر نشان داده شده است.

بررسی اندیکاتور RSI برای ارز دیجیتال بیت کوین

این مقاله صرفا نظر شخصی نویسنده است و جنبه آموزشی دارد، بنابراین هیچ گونه پیشنهاد خرید یا فروشی را مطرح نمی کند.

می توانید مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *