بازگشت قیمت بیت کوین به کانال ۴۰ هزار دلاری

  • 16 بهمن 1400
  • بروزرسانی: ۱ اسفند ۱۴۰۰
  • بدون نظر
  • 3 دقیقه
  • 519 نفر
امتیاز به این مطلب
امتیاز به این مطلب

قیمت بیت کوین امروز در تاریخ ۱۶بهمن ۱۴۰۰ مقارن با ۵ فوریه ۲۰۲۲ برابر ۴۱۵۱۲ هزار تتر است که با احتساب نرخ تتر ۲۶۵۰۵ تومان برابر ۱,۱۰۰,۲۸۶,۳۱۲ تومان می شود. این رمز ارز همچنان با حجم مبادلات روزانه آن ۲۱.۹۳ میلیارد دلار رنک ۱ ارزهای دیجیتال را در اختیار دارد. در این مقاله قصد داریم به بررسی قیمت بیت کوین بپردازیم و روند آینده آن را پیش بینی کنیم

 تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال بیت کوین  ۱۶ بهمن ۱۴۰۰

از تاریخ  ۱۰ نوامبر ۲۰۲۱ که بیت کوین توانست قیمت بیش از ۶۹ هزار دلاری را فتح کند و تمام سقف های قبلی را بشکند وارد یک کانال نزولی شد و ۸۶ روز در این کانال به حرکت خود ادامه داد و روند پر افت خیزی را  تجربه کرد به طوری که در تاریخ ۳ و ۴ دسامبر ۲۰۲۱ یک سقوط ۲۷ درصدی را تجربه و تا کف کانال نزولی پیش رفت و قیمت ۴۲ هزار تتری را تجربه کرد  این سقوط قیمت تا کانال ۳۲ هزار تتری ادامه یافت و پس از آن شکلی صعودی گرفت. در طی حرکت در کانال نزولی  ۴ بار سقف کانال لمس شد و در بار چهارم سقف کانال در ۱۵ بهمن ۱۴۰۰ شکسته شد. شکست این سقف با یک کندل بلند رخ داد و کندل در تایم فریم روزانه بالای ۴۱ هزار تتر بسته شد که نوید بازگشت برای بیت کوین هست. هر چند نمی توان هنوز آغاز روند صعودی را برای بیت کوین پیش بینی کرد.

چارت قیمتی بیت کوین را به همراه کانال نزولی در شکل زیر نشان داده شده است.

چارت قیمتی بیت کوین در شکل بالا کانال نزولی نشان داده شده و شکست این کانال توسط یک کندل لانگ نشان داده شده است. اگر به تصویر دقت کنید شکل گیری یک خط حمایت به خط زرد رنگ نشان داده شده است. شکست این حمایت یک بار صورت پذیرفت اما متقاضیان را قانع کرد که به خرید بیت کوین پس از آن دست زده و حجم تقاضا بر عرضه پیشی بگیرد.

حال بیت کوین در نقطه حمایتی در حال دست و پا زدن است و در صورتی که بتواند از این گره  عبور نماید مقاومت های بعدی در شکل زیر نشان داده شده است.

این مقادیر حدودا به ترتیب ۴۳ هزار ۴۷ هزار و ۵۰ هزار خواهد که بیت کوین می تواند در صورت حرکت به هر کدام از این قیمت ها واکنش نشان دهد البته این حرکت، در صورت صعود قیمت بیت کوین رخ خواهد بود ولی اگر بیت کوین دوباره از ۴۱ هزار ریزش کند احتمال بازگشت به کانال را دارد در این صورت سطوح مقاومتی که احتمال واکنش به آنها وجود دارد در تایم فریم ۴ ساعته در شکل زیر نشان داده شده است.

این خطوط حمایتی که در صورت ریزش، بیت کوین، احتمالا به آنها واکنش نشان می دهد در کانال های ۳۸ هزار ۳۶هزار و ۳۵ هزار تتری خواهد بود.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی داشته و هیچ گونه پیشنهاد خرید و فروشی را مطرح نمی کند.

می توانید مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *