تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین : اردیبهشت ۱۴۰۱

  • 19 اردیبهشت 1401
  • بروزرسانی:
  • بدون نظر
  • 3 دقیقه
  • 89 نفر
4.5/5 - (26 امتیاز)
۴.۵/۵ - (۲۶ امتیاز)

قیمت بیت کوین در روزهای گذشته به سر تیتر بسیاری از رسانه‌های معتبر دنیا تبدیل شده است. این ارز دیجیتال در حال حاضر در یک روند نزولی تند و تیز قرار دارد. قیمت بیت کوین بعد از شکست کف کانال صعودی خود در هفته گذشته، به سمت اهداف پایین در حال حرکت است. نکته بعدی که باید در رابطه با تحلیل تکنیکال ارز بیت کوین به آن اشاره کنیم شکست سطح حمایتی ۳۷۴۰۰ دلار است. این سطح حمایتی بارها باعث برگشت قیمت شده بود اما هر سطحی یک توانی برای برگشت قیمت دارد و معمولا بعد از برخورد سوم یا چهارم شکسته می‌شود.

تحلیل BTC

در این ویدئو می‌توانید این تحلیل را بطور کامل مشاهده کنید:

اما سوالی که اکنون بسیار اهمیت دارد این است که حمایت بیت کوین روی چه قیمتی قرار دارد و ما کی می‌توانیم شاهد برگشت قیمت باشیم؟ اگر تایم فریم خود را به ماهانه تغییر دهیم، شاهد یک پیوت در قیمت ۳۰۰۰۰ تا ۲۹۰۰۰ دلار هستیم. در این محدوده حمایتی و مهم، قیمت با سه کندل ماهانه حمایت شده است. این سه کندل ماهانه دارای شدوهای بلندی است که این شدوها نشان‌دهنده وجود فشار خرید در این محدوده ها هستند.

نمودار BTC

تایم فریم خود را برای تحلیل ارز بیت کوین به هفتگی تغییر می‌دهیم. در این تایم فریم می‌توانیم ببینیم که قیمت در گذشته یک حرکت شارپ از این محدوده ها به سمت بالا داشته است که با فلش در تصویر زیر قابل مشاهده است. معمولا وقتی قیمت به منشاء یک حرکت صعودی شارپ می‌رسد، واکنشی مثبت نشان می‌دهد.

تحلیل قیمت BTC

در آخر برای تکمیل تحلیل قیمت ارز بیت کوین، تایم فریم خود را مجدد به روزانه تغییر می‌دهیم. این بار از فیبوچنل استفاده می‌کنیم، ابزاری که می‌تواند سطوح حمایت و مقاومت مهم را به ما نشان دهد. برای رسم این کانال ما از دو کف مهم بیت کوین در گذشته یعنی قیمت‌های ۳۲۰۰ و ۳۸۰۰ استفاده کرده‌ایم. همچنین سقف این کانال را نیز در قیمت ۶۴۰۰۰ و ۶۸۰۰۰ دلار قرار دارد. از تنظیمات فیبوچنل، سطح ۱.۲۷۲ را باز می‌کنیم.

تحلیل قیمت بیت کوین

اگر روی نمودار زوم کنیم، می‌بینیم که خط حمایتی ۱.۲۷۲ فیبوچنل با سطح حمایتی ۳۰ و ۲۹ هزار دلار تلاقی دارد. این اتفاق دلیل محکم دیگری است برای با اهمیت بودن این سطح حمایتی.

تحلیل نمودار بیت کوین

جمع‌بندی تحلیل ارز بیت کوین

در روزهای آینده احتمال ادامه ریزش قیمت بیت کوین تا سطوح ۳۱ و ۳۰ هزار دلار وجود دارد. اما به‌دلیل دلایل متعددی که ذکر کردیم، قیمت این ارز می‌تواند از محدوده‌های ۳۱ تا ۲۹ هزار دلار به سمت بالا حرکت کند.

لازم به ذکر است تمام تحلیل‌های ارائه شده صرفا بیان احتمالات بوده و پیشنهاد خرید یا فروش نیستند.

می توانید مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *