بررسی قیمت بیت کوین آذر ماه ۱۴۰۰

  • 11 آذر 1400
  • بروزرسانی: ۲۴ فروردین ۱۴۰۱
  • بدون نظر
  • 3 دقیقه
  • 989 نفر
امتیاز به این مطلب
امتیاز به این مطلب

از تاریخ ۱۹ آبان ۱۴۰۰ که بیت کوین موفق شد سقف تاریخی (ATH) خود را بشکند، وارد یک فاز اصلاحی شد که پیش بینی می شد. البته این فاز اصلاحی به معنای تغییر روند نیست و هنوز امکان رشد مجدد بیت و ورود به کانال ۷۰ هزاری محتمل است.

یکی از دلایل عمده ریزش بیت کوین پس از ورود به فاز اصلاح خبر سویه جدید کرونا معروف به اومیکرون است که حالا باید ببینیم این سویه چقدر اقتصاد دنیا و به طبع بیت کوین را تحت تاثیر قرار می دهد. با این حال پیش بینی سناریو های مختلف از لحاظ تکنیکالی برای بیت کوین خالی از لطف نیست، به همین دلیل در این مقاله ارزپایا قصد داریم یک تحلیل تکنیکال برای بیت کوین بنویسیم.

تحلیل تکنیکال بیت کوین

بر اساس چارت قیمت بیت کوین، این رمز ارز از ۲۱ جولای ۲۰۲۱ وارد یک کانال صعودی شده است و تاکنون چندین بار به سقف و کف کانال برخورد کرده است. اما همچنان این کانال صعودی معتبر است.

در صورت شکسته شدن کف کانال احتمال تغییر روند وجود دارد. اما در صورت برگشت همچنان در روند صعودی حرکت خواهد کرد.

در خصوص پیشبینی حرکت بیت کوین چه در روند صعودی یا نزولی حمایت ها و مقاومت های پیش روی قیمت بیت کوین هست که بر اساس گره های معاملاتی قبلی تشکیل شده است.

بر اساس تصویر بالا مقاومت های پیش رو  به ترتیب ۵۹۸۰۰ ، ۶۱۲۰۰، ۶۴۱۰۰ و در نهایت برابر سقف قبلی ۶۸۸۰۰ است که در صورت برگشت از کف کانال احتمالا با این مقاومت رو به رو می شود.

اما سناریو دوم، شکست کف کانال است که پس از آن سطح های حمایتی پیش رو به ترتیب ۵۴۷۰۰، ۵۱۸۰۰، ۴۸۶۰۰ و در نهایت ۴۲۸۰۰  که در صورت از دست رفتن حمایت آخرین سطح  احتمالا برگشت به بالا طولانی خواهد شد.

تحلیل قیمت بیت کوین با استفاده از اندیکاتور MACD

یکی از نکات قابل توجه در  تحلیل چارت قیمتی بیت کوین واگرایی قیمت با MACD است.

همانطور که در تصویر چارت همراه با MACD نشان داده شده است. بیت کوین دارای دو سقف است که یکی بالاتر از دیگری است در حالی که این اتفاق اندیکاتور MACD نیافتاده و سقف دوم پایین تر از سقف اول است. به این مقوله واگرایی منفی گفته می شود که پیشبینی کننده ریزش یا اصلاح بیت کوین است که از زدن سقف دوم قابل پیشبینی بود.

این مقاله صرفا یک تحلیل شخصی است و هیچ پیشنهاد خرید یا فروشی را مطرح نمی کند.

می توانید مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *