تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین: اردیبهشت ۱۴۰۱

 • 7 اردیبهشت 1401
 • بروزرسانی: ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
 • ۲ نظر
 • 3 دقیقه
 • 171 نفر
5/5 - (2 امتیاز)
۵/۵ - (۲ امتیاز)

پس از این‌که رمز ارز بیت کوین در ۸ نوامبر ۲۰۲۱ به بالاترین حد خود یعنی قیمت ۶۸ هزار دلار رسید، روندی تماما نزولی به خود گرفت. اما در هفته‌های اخیر با تشکیل کانالی نسبتا صعودی در تایم فریم روزانه، ریزش این کوین متوقف شده است. در روزهای اخیر با توجه به ناتوانی قیمت برای عبور از سطح ۴۲۵۰۰ دلار، نگرانی‌ها بابت شروع یک روند نزولی دیگر افزایش یافته است.

در زیر می‌توانید ویدئوی این تحلیل را مشاهده کنید:

تحلیل تکنیکال بیت کوین

تحلیل تکنیکال ارز بیت کوین را با تایم فریم هفتگی آغاز می‌کنیم. بیت کوین در تایم فریم هفتگی، در یک کانال رنج یا خنثی قرار دارد. تعداد برخوردهای زیاد قیمت به کف، سقف و میدلاین این کانال، باعث افزایش اعتبار آن شده است. با توجه به برخورد قیمت به میدلاین کانال، احتمال کاهش قیمت تا کف کانال در صورت از دست رفتن سطح ۳۷۰۰۰ دلار زیاد است. کف کانال هفتگی بیت کوین در محدوده ۲۹۰۰۰ تا ۳۱۰۰۰ دلار قرار دارد.

تحلیل بیت کوین

نکته بعدی درباره این تایم فریم، محدوده مقاومتی مهم بیت کوین در قیمت ۴۵۵۰۰ تا ۴۶۵۰۰ دلار است. این سطح بارها از بالا رفتن قیمت جلوگیری کرده است. همچنین محدوده ۳۷۰۰۰ تا ۳۷۶۰۰ دلار هم می‌تواند یک سطح استاتیک حمایتی برای بیت کوین باشد. این سطح بارها باعث برگشت قیمت شده است.

تحلیل تکنیکال بیت کوین

برای ادامه تحلیل ارز بیت کوین، تایم فریم خود را از هفتگی به روزانه تغییر می‌دهیم. در تایم فریم روزانه بیت کوین در یک کانال صعودی قرار دارد که هم‌اکنون در نزدیکی کف این کانال قرار دارد. در صورت شکست این کانال، نزولی شدن بیت کوین آغاز می‌شود.

نمودار بیت کوین

اگر یک میانگین متحرک ۱۰۰ روزه روی نمودار قیمت بیت کوین بیندازیم، متوجه می‌شویم که قیمت در روزهای گذشته به دلیل برخورد به میانگین متحرک ۱۰۰ روزه، کاهش پیدا کرده است.

تحلیل قیمت بیت کوین

اگر بخواهیم یک جمع‌بندی از تحلیل قیمت ارز بیت کوین داشته باشیم می‌توانیم بگوییم که در حال حاضر بیت کوین بین زمین و هوا قرار دارد و بهتر است تا مشخص شدن روند کلی بازار، نظاره‌گر باشیم. همچنین اگر قیمت بیت کوین بتواند بالای سطح ۴۳۰۰۰ دلار تثبیت پیدا کند می‌توان به رشد قیمت امیدوار بود. اما اگر قیمت با یک یا چند کندل روزانه کف کانال صعودی خود را بشکند، احتمالا تا ۳۱۰۰۰ هزار دلار کاهش پیدا کند. در نهایت می‌توان نتیجه گرفت که بالا رفتن قیمت این ارز سخت‌تر از پایین آمدن آن است زیرا هر سطح حمایتی یک توانی دارد. با توجه به برگشت ضعیف قیمت از کف این کانال احتمال شکست و ریزش قیمت زیاد است.

این تحلیل صرفا جنبه آموزشی دارد و پیشنهاد خرید و فروش نیست.

می توانید مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. جلال زارعی

  بسیار ممنونم از تحلیل ریزبینانه و دقیقتون و ممنون بابت این خدمت جدید و پشتیبانی بسیار خوب گروه ارز پایا

  1. تحریریه ارزپایا

   سپاس از توجه شما.
   خوشحالیم که براتون مفید بوده.