تحلیل رمز ارز ترون TRX در دی ماه ۱۴۰۰

  • 7 دی 1400
  • بروزرسانی: ۹ دی ۱۴۰۰
  • بدون نظر
  • 3 دقیقه
  • 99 نفر
امتیاز به این مطلب
امتیاز به این مطلب

ترون که آن را در بازار کریپتو با نماد TRX می شناسیم یک رمز ارز پرطرفدار می باشد که فعلا در تاریخ ۷ دی ماه ۱۴۰۰ با قیمت ۰.۰۷۸ تتر در رتبه ۲۶ بازار از لحاظ حجم معاملات قرار دارد. این ارز دیجیتال از قیمت اوج خود در حال حاضر بیش از ۵۷ درصد کاهش یافته است.

در این مقاله قصد داریم به تحلیل قیمت این ارز دیجیتال بپردازیم و  تا بتوانیم بهتر به معامله این رمز ارز در بازار دست بزنیم.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال ترون

برای تحلیل این رمز ارز از چارت قیمتی آن در تایم فریم روزانه استفاده خواهیم کرد . این چارت را از وب سایت تردینگ ویو برداشت کرده ایم که در زیر تصویر آن به همراه کانال و روند قیمتی رسم شده است.

با توجه به نمودار بالا از یک سال پیش یک گارد صعودی در رمز ارز ترون شروع  شده است که با خط روند زرد رنگ در تصویر پیداست. قیمت ترون در ۱۷ آپریل ۲۰۲۱ به اوج خود یعنی حدود ۰.۱۸ تتر  رسید و پس از آن وارد یک کانال نزولی شده است ، با توجه به برخورد های متعدد به کف و سقف کانال ترسیمی این کانال را می توان یک کانال نزولی معتبر دانست .  در تاریخ ۷ نوامبر سقف کانال نزولی به  سمت بالا شکسته شد اما این روند پس از لمس قیمت ۰.۱۳ تتر تمام شد و دوباره در تاریخ ۷ نوامبر ۲۰۲۰ دوباره به کانال بازگشت زد. اتفاق بدی که برای چارت رخ داد شکست  خط روند صعودی پس از بازگشت دوباره به کانال نزولی بود ، این اتقاق در تاریخ ۱۳ دسامبر ۲۰۲۰ افتاد . با این رخ داد قیمت در کانال نزولی تثبیت شد با این حال هنوز می توان دو سناریو برای ترون پیشی بینی کرد.

سناریو اول : ادامه دار بودن نزول در کانال نزولی است ، با توجه به شکست خط زرد رنگ این روند محتمل تر است.اما در صورت رخ داد این روند  دو حمایت پیش روی قیمت ترون هست یکی   قیمت ۰.۰۷۲ تتر و دیگری ۰.۰۴۹۹ تتراست . که  حمایت در نقطه دوم سنگین است.

سناریو دوم: بازگشت قیمت و خروج از کانال نزولی ، رخ داد این حرکت صعودی تا حد زیادی بستگی به حر کت بیت کوین دارد . در صورت شکست مقاومت ۵۳ هزار و ۵۶ هزار گرفتن گارد صعودی برای ترون نیز محتمل است. اما اولین نقطه مقاومتی پس از شکست سقف کانال نزولی ۰.۱۳ تتر است .

تصویر خط های حمایتی و مقاومتی  در چارت قیمتی ترون در زیر نشان داده شده است.

تحلیل فوق صرفا  جنبه آموزشی داشته و نظر شخصی نویسنده است که هیچگونه پیشنهاد خرید یا فروشی را مطرح نمی کند

می توانید مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *