تحلیل قیمت ارز دیجیتال لایت کوین و بررسی آینده آن

  • 27 آبان 1400
  • بروزرسانی: ۲۸ فروردین ۱۴۰۱
  • بدون نظر
  • 4 دقیقه
  • 946 نفر
امتیاز به این مطلب
امتیاز به این مطلب

در این مقاله قصد داریم به بررسی قیمت لایت کوین بپردازیم و بر اساس چارت قیمتی آن تحلیلی بر روند قیمتی این ارز دیجیتال ارائه دهیم. بنابراین ابتدا روند قیمتی لایت کوین را بررسی کرده و در ادامه با استفاده الگو های کلاسیک و خط روند، در دو تایم فریم هفتگی و روزانه، به تحلیل تکنیکال لایت کوین می پردازیم. در اخر هم اندیکاتور RSI را برای لایت کوین بررسی می کنیم

برای مشاهده قیمت و خرید ارز دیجیتال لایت کوین به صفحه اصلی صرافی آنلاین ارزپایا سر بزنید.

بررسی روند قیمتی لایت کوین

لایت کوین یک ارز دیجیتال است که با نماد اختصاری LTC شناخته می شود. این ارز دیجیتال امروز یعنی ۲۷ آبان ۱۴۰۰ در رتبه ۱۴ بازار از نظر حجم معاملات قرار دارد و ۰.۵۴ حجم معاملات را به خود اختصاص داده است. قیمت لایت کوین در اوج خود در ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ برابر ۴۱۰.۶۶ دلار بوده که همینک %۴۸.۹۶ پایین‌تر از آن زمان قرار دارد. در حال حاضر قیمت هر لایت کوین برابر $۲۰۷.۳۲ که با نرخ تتر ۲۸,۹۱۸ تومان برابر ۵,۹۹۴,۲۸۴ تومان می باشد اما  این روند قیمتی چگونه پیش خواهد رفت و آینده آن چگونه خواهد شد. 

تحلیل تکنیکال لایت کوین ۲۷ آبان ۱۴۰۰

برای تحلیل تکنیکال لایت کوین باید به چارت قیمتی آن که از تریدینگ ویو گرفتیم دقت کنیم. چارت قیمتی لایت کوین در تایم فریم روزانه در تصویر زیر نشان داده شده است.

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید در چارت قیمتی یک الگوی سر شانه شکل گرفته است و پس از شکست الگو به سمت بالا و رد کردن خط نیک لاین (گردن) یک روند صعودی  شکل گرفته است. همچنین هنگامی که خط گردن شکسته شده است، خط  روند نزولی (خط ۲) نیز شکسته شده است. همزمانی این اتفاق یعنی گذشت از یک مقاومت قوی، گواه شروع یک روند صعودی است. اما از آنجا که بیت کوین حرکتی را به سمت پایین شروع کرده است، لایت کوین نیز از آن تبعیت نموده و نزول کرده است، اما این ریزش  که می توان به آن پول بک نیز گفت، در سر راهش با دو حمایت رو به رو است. اول خط حمایتی ۱ و دو خط روند نزولی که با عدد ۲ در تصویر نشان داده شده است. با توجه به حجم بالای معاملات برگشت قیمت در حمایت ۱ یا ۲ محتمل است. پس از بازگشت قیمت انتظار می رود لایت کوین بتواند تا سقف قبلی یعنی عدد ۴۲۰ دلار پیش روی کند.

برای آنکه الگوی سر و شانه معکوس بهتر دیده شود، چارت قیمتی لایت کوین در تصویر زیر در تایم فریم هفتگی نشان داده شده است.

بررسی لایت کوین با استفاده از اندیکاتور RSI

اندیکاتور قدرت نسبی یا همان RSI  می تواند روند قیمتی  و تمایل یک بازار برای خرید یا فروش یک سهم را بهتر نشان دهد. در زیر  چارت RSI در تایم فریم روزانه نشان داده شده است.

در حال حاضر RSI  در یک حرکت نزولی قرار دارد و به سمت اشباع فروش در حرکت است. اگر به RSI  در تایم فریم ۴ ساعته دقت شود دیده می شود که این اشباع در آن تایم فریم رخ داده است. اما تا زمانی که روند RSI مثبت نشود و فشار فروش کاهش نیابد، سیگنالی برای خرید صادر نمی شود. در شکل زیر اندیکاتور RSI در تایم ۴ ساعته نشان داده شده است.

همانطور که در تصویر  بالا نشان داده شده است RSI در حالت نزولی و در محدوده اشباع فروش است است. این قضیه می تواند بیانگر  نزدیک شدن قیمت به انتهای نزول باشد. اما  تا زمانی که روند اندیکاتور نزولی است و شاخص زیر عدد ۳۰ می باشد پیش بینی می شود کاهش قیمت ادامه پیدا کند.

می توانید مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *