تحلیل قیمت ارز دیجیتال ترون (TRX) آبان ۱۴۰۰

  • 24 آبان 1400
  • بروزرسانی: ۲۴ فروردین ۱۴۰۱
  • بدون نظر
  • 3 دقیقه
  • 870 نفر
5/5 - (1 امتیاز)
۵/۵ - (۱ امتیاز)

ترون با نماد اختصاری TRX یک رمز ارز پر طرفدار است که از سال ۲۰۱۵ در شبکه بلاک چین بارگذاری شده است. در حال حاضر رنک ۲۵ در بین ارزهای دیجیتال دارد و به تاریخ امروز یعنی ۲۴ آبان ۱۴۰۰ به قیمت ۰.۱۲۶۶۲۸ دلار، برابر ۳۶۰۶ تومان با احتساب نرخ تتر ۲۸۴۷۷ معامله می شود. در این مقاله قصد داریم خرید ارز دیجیتال ترون را بررسی کرده و تحلیل تکنیکال قیمت آن را بنویسیم.

روند قیمتی ترون

در ۲۴ ساعته گذشته ترون رمز ارز جذابی برای سرمایه گذران حوزه ارزدیجیتال بوده است به نحوی که بیش از ۱۳ درصد رشد کرده است. در حال حاضر در محدوده مقاومتی مهمی است که در صورت پشت سر گذاشتن این محدوده می تواند تا سقف تاریخی خود پیش رود. برای روشن شدن قضیه در ادامه ترون را در تایم فریم روزانه تحلیل خواهیم کرد.

تحلیل تکنیکال ترون امروز ۲۳ آبان ۱۴۰۰

در بررسی چارت قیمتی ترون در تایم فریم روزانه می توانیم یک کانال قیمتی صعودی را ببینیم که در چند ماه  گذشته ترون با قدرت خوبی در آن در حرکت است .

ترون پس از گذر از محدوده مقاومتی ۰.۱ دلاری اکنون وارده یک بازه مقاومتی از ۰.۱۱۸ تا ۰.۱۳ دلاری شده است در صورت گذر از این محدوده از سقف کانال نیز خواهد گذشت و به سطح مقاومت ۱۶ دلاری حرکت خواهد کرد و در نهایت پس از گذر از این بازه مقاومتی میتواند سقف تاریخی خود را بشکند. اما در صورتی که ارز دیجیتال ترون نتواند از مقاومت های پیش رو عبور نماید اولین خط حمایت ۰.۱ دلار است و در صورت شکست قیمت از کف کانال قیمت می تواند تا ۰.۰۵ دلار سقوط کند.  اما با توجه به حجم معاملات و کندل های پر قدرتی که  در چارت قیمتی ترون دیده می شود احتمال رشد قوت بیشتری دارد؛ لاکن که برای رشد بیشتر باید از محدوده مهمی که در آن قرار دارد بگذرد.

به طور کلی واکنش در  قیمت فعلی و بازگشت به عقب دور از انتظار نیست اما میزان پول بک در حال حاضر برای ترون نمی تواند خیلی زیاد بوده و تا میانه کانال امری طبیعی است.

نموادر شاخص قدرت نسبی RSI فشار خرید را بهتر نشان می دهد.

 

تحلیل قیمت ترون بر اساس اندیکاتور RSI

در نمودار زیر اندیکاتور  RSI برای ارز رمز ترون نشان داده شد است .

میزان شاخص در حال حاضر در تایم فریم روزانه در حال لمس عدد ۷۰ است و از پایین با شیب تندی در حال قطع کردن این عدد مهم است. حرکت و میزان شاخص قدرت نسبی را می توان از لحاظ های مختلف مورد بررسی قرار داد که در ادامه به آن می پردازیم.

شیب مثبت نمودار بیانگر قدرت بالای خریداران است که همچنان ادامه دارد اما ورود به ناحیه بالای ۷۰ اشباع خرید را نشان می دهد.  این مساله از دو جنبه قابل بررسی است.

جنبه اول می تواند نشانه مثبتی باشد زیرا قدرت خرید بر فروش پیشی گرفته است و امکان رد کردن حمایت فعلی وجود دارد اما از جنبه دیگر هنگامی که RSI  وارد ناحیه اشباع خرید می شود دو معنی می دهد، اولا ریسک سرمایه گذاری زیاد شده است و دوما احتمال رخداد یک اصلاح در قیمت محتمل است.

تحلیل بالا صرفا یک نظر شخصی بوده و هیچ گونه  پیشنهاد فروش یا خرید ارز دیجیتال در آن مطرح نمی باشد.

می توانید مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *